Momenty Ligy majstrov: Debuty a slzy

21.09.2018 / Miloš Kubalík
Milan Škriniar naháňal hráčov Tottenhamu.  (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Milan Škriniar naháňal hráčov Tottenhamu. / (photo: SITA/AP Photo/Luca Bruno)

Ešte len nedávno bolo finále a už ju máme späť. Niečo ako keď sa vráti frajerka z dlhej služobku. Chýbala nám a tešili sme sa na ňu, hoci sme vedeli, že s ňou sa vrátia okrem radostí aj starosti. Keď ju vidíme po čase, znova obdivne sledujeme každý ladný pohyb, podobne ako Messiho genialitu. Zároveň nám skôr alebo neskôr znova polezie na nervy. Veď vieme svoje.

Vitajte v Lige majstrov. V prvom kole sme zažili radosť z futbalu, ale aj horkosť z chýb a prehier, ktoré futbal neustále servíruje.

Zmenil sa vysielací čas, mnohí z nás vymenili televízor za počítač, tablet alebo mobilné zariadenie. Návody na otvorenie konzervy a výber balíčka v Orange Sport boli všade na internete. Najvýznamnejšie momenty prvého kola tak môžeme aj vďaka nim prezentovať na neobjektívnom podnose.

Ronaldo plakal

Áno, je to otrepané, lebo k Ronaldovej červenej karte sa vyjadrila už aj Gizka Oňová, ale aj tak. Nemajte ho radi, nech je namyslený, samoľúby a neviem aký. Za to čo urobil, si kartu zaslúžil, ale nie červenú. Už v prvom kole sme sa dočkali chyby rozhodcov - tak ako mal krv v očiach Ronaldo, mal ju aj vlajkový rozhodca. Kolo za kolom sa budú kopiť tak, že to celé vyvrcholí nejakou fraškou vo štvrťfinále, ako to už býva posledné roky zvykom. Po MS a VAR sa za bránku vrátili kužele v podobe zbytočných rozhodcov.

My chceme VAR! My chceme VAR! 

Aspoň, že sa z toho po hetriku tešil Leo Messi.

Prehra Manchestera City

K anglickému majstrovi len toľko. Podľa stávkových kancelárii je najväčší favorit na víťazstvo ušatej trofeje v tejto sezóne. Tak určitee. Peniaze nie sú všetko, ich domáca prehra s Lyonom bola štvrtá v rade v Lige šampiónov.

Súčasný Manchester City v Lige majstrov vyzerá asi takto:

Debut Milana Škriniara

Čo by sme to boli za Slováci, ak by sme nezaradili debut Škrinku Milana v najprestížnejšej klubovej súťaži vo futbale. Hoci nastúpil netradične na pravom krídle, podal spoľahlivý výkon. Jeho bežecké schopnosti sú limitované a naháňať bielu čiaru nebude jeho hlavná úloha v sezóne. Veríme, že v najbližších kolách už nebude zaskakovať za nikoho z kolegov a nastúpi na svojej štandardnej stopérskej pozícii. Chceme ho vidieť vysoko, v zostavách kola a tak. Má na to chlapec. Po prvom zápase sa tešíme na ďalšie.

Neymar išiel.., kam išiel?

Určite bolo toho ešte veľa, veľa. Napríklad ako si Plzeň nechala ujsť tri body proti CSKA Moskva, by tiež stálo za ťuk do klávesnice. Ale Neymar zbadal kamoša na tribúne a šiel mu niečo počas zápasu s Liverpoolom povedať. Alebo chcel ísť do bufetu a v poslednej chvíli si to rozmyslel?

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár