NFL Power ranking: Rams, Chiefs a zvláštna pochvala pre Buffalo

29.09.2018 / Vlado Kurek
Aaron Donald, hviezda obrany LA Rams.  (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Aaron Donald, hviezda obrany LA Rams. / (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Od roku 1990 iba tri mužstvá s bilanciou 0:3 dokázali otočiť osud svojej sezóny a dostať sa do playoff. V roku 1992 Chargers, v 1995 Lions a naposledy v roku 1998 Buffalo Bills. Je jasné, že žiadnemu z mužstiev sa nechcelo privodiť si nepravdepodobnú situáciu v novom ročníku NFL a podľa toho aj tretie kolo vyzeralo. Pre viaceré tímy prišiel prvý záťažový stupeň ešte v septembri. Ohrození robia čo môžu a prichádza k veľkým prekvapeniam. Presne tak ako minulú nedeľu.

Ak si chcete osviežiť jednotlivé zápasy, môžete to urobiť na podcaste AFVK. Po novom si ho vypočujete už aj na Spotify.

Poďme priamo k najlepším a najhorším mužstvám po troch odohraných zápasoch.

TOP 5

Zo siedmich mužstiev bez prehry zostali len tri. Medzi nimi sú stále Miami Dolphins, na ktorých sa v predošlom rebríčku nedostalo. A viete čo, „Free Willy“ bol v pohode film, my delfínikov ešte na slobodu nepustíme. Ak vyhrajú v nedeľu nad Patriots dokážu, že do najlepšej päťky patria. 

5. New Orleans Saints

Obrana Svätcov je zatiaľ doslova mizerná, ale útok je z ríše snov. Drew Brees v ostatnom zápase nielenže skóroval behom, nielenže prekonal historický rekord v počte prihrávok, ale navyše hrá s neskutočnou presnosťou. Presnosť prihrávok nad 80% vo všetkých troch zápasoch? To je doslova nefér voči oponentom. Napríklad voči Giants, ktorí čakajú ich návštevu v nedeľu v New Yorku.

4. Chicago Bears

Druhý nováčik v rebríčku a úplne opozitum k Saints. Mužstvo z Windy City má najlepšiu obranu v lige a ich útok nestojí za veľa. Bears som pred sezónou pasoval do kategórie tých, ktorí potrebujú ešte rok na dozretie. Teda medzi mužstvá, o ktorých sa už hovorí ako o kandidátoch pre playoff, no reálne to bude až o rok. Stihli sa však o posilniť o pána menom Khalil Mack a sme ozaj zvedaví, kam ich až vytiahne. Ich súboj s top ofenzívou Tampy Bay Bucs bude veľmi zaujímavý.

3. Carolina Panthers

Do tretice nováčik na rebríku. Panthers sú stále nečitateľnou položkou. Hrajú v najsilnejšej divízii ligy, majú nevýrazných recieverov, ale Cam Newton hrá opäť ako Superman. V poslednom zápase hodil dva touchdowny a pre ďalšie dva si sám dobehol. Je unikátnym zjavom bez ohľadu na to, či sa nám páči alebo nie.

2. Los Angles Rams

Pre väčšinu jasná jednotka aktuálnej sily. Mužstvo, ktoré sa príchodom trénera Shauna McVaya pred rokom premenilo z nudného klubu nudného trénera Jeffa Fishera na brutálny ofenzívny stroj. QB Jared Goff hrá ako jednotka draftu, vpredu mu to chytajú veľmi šikovní krídelníci. Rebríček vznikol ešte pred zápasom Rams - Vikings v noci na piatok, no aj ich oslabená obrana si poradila s Vikings. Aktuálny líder poradia bude mať čo robiť, aby si pozíciu udržal aj o týždeň.

1. Kansas City Chiefs

Náčelníci sú ale nateraz stále na čele. Nemôžeme inak. Andy Reid je skvelý tréner, sledovať jeho mužstvo je lahoda. Kým Rams sú strojovo dokonalí, Chiefs sú skôr punkovo rôznorodí. Drzí, mladí, radosť pozerať. Navyše napriek personálnym oslabeniam v obrane si z toho vďaka útoku veľa nerobia. Ako jediní majú na konte už dve výhry z ihrísk súperov a aj štvrtý zápas odohrajú v Denveri. 

Zvláštna pochvala

Špeciálne chválime Buffalo Bills. Výhra nad Vikings v Minesote je čosi, o čom sa isto bude hovoriť aj po sezóne. Patríme k neveriacim v mladého QB Josha Allena, ale nedeľňajší zápas odohral doslova heroicky. Mnohým pripomenul práve Cama Newtona.

FLOP 3

Aj mužstiev bez prehry bolo sedem a tiež zostali tri. V tomto prípade nemáme problém presne tieto tri zoradiť na dno tabuľky.

3. Houston Texans

Druhý team z Dallasu vôbec nie je zlý. Lenže sa poráža sám. Bolo tomu tak aj v zápase s Tennessee Titans, aj v zápase s Giants, proti ktorým dlho nezmyselne behali stredom modrej obrany, čo viedlo len po Damona Harrisa. Teda nikam. JJ Watt sa prebudil a troma sackmi ukázal, že to stále vie. Je v ich schopnostiach v ďalšom zápase poraziť Colts. Alebo znova samých seba. Uvidíme.  

2. Arizona Cardinals

Pred týždňom boli najhorší, prehrali a predsa sú o kúsok vyššie. Prečo? Jednak preto, že ich hra vyzerala o trochu lepšie, dokonca viedli. A po druhé, konečne postavili Josha Rosena, svojho nového mladého QB. To je progres. No a tretí dôvod je, že úplne dno si zaslúžia iní. 

1. Oakland Riders

Projekt návratu Jona Grudena schytáva tvrdé rany. Tri prehry na úvod. Šokujúca nedohoda s Mackom a jeho výmena. Teraz sa prevalilo, že tréner má svoj vlastný, tieňový tím spolupracovníkov. Fakt by som doprial Oaklandu krajšiu rozlúčku so svojím mužstvom v NFL tým, ako odíde za peniazmi do Las Vegas. Nuž, keď vyhráva kasíno, ostatní prehrávaju.

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár