Ľadovo ostrý rebríček - Stará Dukla bola lepšia

03.10.2018 / Tomáš Tomeček
Michal Valent čelí mnohým pukom. (photo: SITA/Tomáš Somr           )

Michal Valent čelí mnohým pukom. / (photo: SITA/Tomáš Somr )

Ďalší týždeň uplynul a v Lintner Lige sa diali veci. Nitra doma prvýkrát prehrala, DVTK vyhrali d zápasy za sebou a Trenčín stále hľadá formu. Ako sa tieto skutočnosti premietnu do rebríčka?

Aj v tejto sezóne budeme kluby nazývať najkrajšími menami v histórii, ak nejakú majú.

12. MAC BUDAPEŠŤ

Viete, kto je najlepším hráčom maďarského majstra? Legionár Jared Brown, so 6 kanadskými bodmi (2+4). Mužstvo má zároveň šesť bodov v skutočnej tabuľke ligy. Aby tých šestiek nebolo málo, v minulom týždni inkasovali poltucet od tabuľkových susedov zo Žiliny. Doma ale vedia byť nepríjemní, najprv porazili Banskú Bystricu a v utorok len tesne prehrali s Košicami. Posledné miesto v rebríčku a posledné miesto v tabuľke ale majú zaslúžene.

11. MEDVEDE DETVA

Viac, ako 120 minút a 69 striel na bránu nestačilo hokejistom z Podpoľania na strelenie gólu. Za očakávaniami zaostáva najväčšia hviezda mužstva - legionár Magogin. Deväť zápasov a len jeden kanadský bod za asistenciu? To naozaj nie je bilancia, ktorá uspokojí fanúšikov medveďov. Zvlášť, keď sa malo jednať o bodového "kodiaka" medzi detvianskymi medveďmi. Otočka z 0:2 na víťazný gól dve sekundy pred koncom predĺženia v Banskej Bystrici bola ale šokom prvého kola aktuálneho týždňa. 

10. DUKLA TRENČÍN

Vojakom stále zbierajú body prevažne Bartovič s Radivojevičom. Problémom je, že tím boduje prevažne so slabšími mužstvami - naposledy so Žilinou. Bilancia s rovnocennými prípadne silnejšími klubmi je zatiaľ negatívna. Radivojevičovci už prehrali s Baranmi, Corgoňmi, v minulom týždni si odniesli zo Steel Arény päťku a v utorok doma nestačili na Zvolen. O body prichádzajú najmä pre nedisciplinovanosť. Až päťkrát inkasovali v ostatných troch zápasoch v oslabení a gól dostali aj pri vlastnej presilovke. Ako by povedal starý admin, stará Dukla bola lepšia.

9. SLOVENA ŽILINA

Vlci majú veľmi zlú bilanciu na súperových klziskách. V lige zatiaľ neuhrali ani bod a spolu s Trenčanmi sú zatiaľ v tejto štatistike najhorší. Snažia sa, no nepadá im to. Úloha znie jasne: zlepšiť efektivitu streľby. Inak ani postup do kvalifikácie o play-off nemusí byť zaručený. Len výhra nad Budapešťou 6:3 musela domácich fanúšikov nadchnúť. Hoci si ich len 737 našlo cestu na zimný štadión, čo je na najvyššiu súťaž trochu málo.

8. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Barani mali o motiváciu postarané, doma hostili MAC s ktorým prehrali v hlavnom meste Maďarska priam hanebne. Dva strelené góly v odvete síce zariadili tri body, no nemohli uspokojiť náročných fanúšikov slovenského majstra. Väčšia gólová iskra stále mužstvu chýba. Bystrica už prehrala doma s Mikulášom aj teraz s Detvou, v Budapesti, Žiline aj Zvolene. To sa celkom určite nečakalo. Priaznivci "namlsaní" po tituloch možno začnú požadovať hlavy. 

7. PLASTIKA NITRA

Ani Corgoňom veľmi nevyšli plány na dobré výsledky. Mladý Hrušík zariadil dva body proti Budapešti efektnou strelou v nájazdoch, ďalšie body už Plastika nepridala až v utorok doma proti Žiline. Nemohúcnosť sa naplno ukázala v zápase s Liptovským Mikulášom. Brankár Šimboch bol vystriedaný už po 11 minútach hry, Nitra po dlhých rokoch nedala doma gól a prehrala s Liptákmi. 

6. POPRAD - TATRY

Kamzíkov ťahá slávne meno. Dávid Bondra je použiteľný v oslabeniach, rovnovážnom stave aj v nájazdoch. Spoločne s Patrikom Svitanom sú zatiaľ najviditeľnejšími Kamzíkmi na ľade, celé mužstvo však podáva kompaktné výkony. Svitana sa v kanadskom bodovaní odtrhol, bolo by dobré aby ho niektorí zo spoluhráčov nasledoval. Aj utorkové body proti Miskolcu vystrieľal reprezentant v popradskom drese. Víťazný šupol Maďarovi v nájazdoch. 

5. VSŽ KOŠICE

VSŽ mohli byť na čele rebríčka, ale nebudú. Lebo v Bystrici na rozdiel od papierovo slabších prehrali a nič neukázali. Opravili si chuť v zápase proti Trenčínu, streleckú taktovku prebral po Nagyovi Gabriel Spilar. VSŽ vyhrali v Budapesti a majú sezónu rozohranú na jednotku. Ako jediný klub z veľkej päťky sú zatiaľ výsledkovo stabilní.

4. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Rytieri perfektne zvládli domáci zápas s Baranmi. V "stredozemi" je derby o Hron veľmi cenené, výhra 4:1 potvrdila tretie miesto v tabuľke a rytierska légia poškuľuje po vrchole tabuľky. Pokiaľ sa partia okolo Špirka vyhne hluchým tretinám, ako naposledy pod Tatrami, nebude to nereálne. V predĺženiach a nájazdoch Zvolenčania zatiaľ ťahajú za kratší koniec. V Trenčíne ich nepotrebovali, Duklu vybavil Rasťo Špirko troma gólovými prihrávkami. 

3. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Liptáci naložili Nitre pod Zoborom štyri góly a preto sa utorkový šláger hral práve v Mikuláši. Proti Novým Zámkom. Čo Ti Šibe? Robert Huna ani nikto iný ale gól nedal, Zámkom stačil jeden a tak v najlepšej trojke Liptáci Južanov nepredbehli. 

2. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Zámky teda stále dobre, kolektívne výkony fungujú. Body pribúdajú, prehry pomalšie. Len Košice a Miskolc si v prvých deviatich kolách so šťukou ligy poradili. Nové Zámky majú najlepšiu obranu v lige, na deväť pokusov dostali len trinásť gólov. Tri čisté kontá a dva zápasy s len jedným pukom v sieti dokazujú prekvapujúco dobrú defenzívnu formu Jančuškovcov na úvod ročníka. 

1. DVTK MISKOLC

Maďarský klub sa pekne udomácnil v lige. V minulom týždni premohli Liptákov aj Zámky, ani z Popradu neodišli bez bodu. Gólový inštinkt predvádza najmä Slovinec Pance, strelil tri góly a z nich jeden rozdielový. S DVTK musíme počítať aj v ďalšom priebehu sezóny, avizované ambície na playoff neboli zjavne táraním do vetra. Dnes sú Hanlonovci premiérovo na čele rebríčka.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár