Víkendové šlágre budú v Košiciach a pod Tatrami

05.10.2018 / Tomáš Tomeček
Liptáci sú príjemným prekvapením sezóny.  (photo: SITA/ Martin Havran             )

Liptáci sú príjemným prekvapením sezóny. / (photo: SITA/ Martin Havran )

Linterliga ponúkne v piatok a v nedeľu dvojicu mimoriadne zaujímavých stretnutí, poďme si ich rozobrať v štatistikách a prognózach.

VSŽ - PLASTIKA Nitra

Medzi fanúšikmi VSŽ a Nitrou pretrváva (ne)oficiálna družba, priaznivci oboch mužstiev vedia na štadiónoch vytvoriť búrlivú atmosféru a hnať mužstvá k najlepším možným výkonom. Napriek pomerne nízkej priemernej návštevnosti v Steel Aréne - 3834 divákov je len 45% kapacity - Aréna v Nitre má priemernú návštevnosť 2283 divákov, čo je 63% z 3600 miest na tamojšom štadióne.

Nitra by ale mohla prilákať v Košiciach najvyššiu návštevu mladej sezóny. 

Zápasy týchto dvoch bývajú totiž pomerne bohaté na góly. V štyroch prípadoch sme videli minimálne šesť presných zásahov, v najplodnejšom zápase minulej sezóny vyhrali Košice 7:2. Brankári majú tradične problém udržať si čisté kontá. 

PROGNÓZA

Steel Aréna uvidí presný zásah Ladislava Nagya alebo Petra Kafku. Alebo oboch. Tiež očakávame búrlivú kulisu, šesť a viac gólov, žiaľ tradičné "pozdravy" oboch táborov smerom k bratislavskému Slovanu a mandarínku Darinku.

POPRAD TATRY - SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

V nedeľu prinesie Lintnerliga aj prvé Tatranské derby v sezóne. Kamzíci sú dominantní - v derby ťahajú sériu šiestich víťazstiev za sebou a rovnakú sériu ťahajú aj v Lintnerlige. Derby bývajú napriek tomu výsledkovo pomerne vyrovnané. Iba jediný zápas sa v minulej sezóne skončil dvojgólovou výhrou Kamzíkov, dvakrát sa predlžovalo.

Len raz padlo šesť a viac gólov, obyčajne červené svetlo za brankármi preťažené nebýva.

PROGNÓZA

Obidve mužstvá patria k príjemnejším prekvapeniam súťaže, Mikuláš má stále blízko k čelu tabuľky a určite sa bude usilovať o trojbodový zápis. Sokoliari iba v dvoch prípadoch odišli zo súperovho ľadu bodovo naprázdno. Očakávame skôr tradične taktické stretnutie a čakanie na chybu súpera. Gólovo úspešní by mohli byť Abdul a Svitana z čriedy Kamzíkov. O gól by mali vyhrať domáci. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár