Spartaku kebab nezachutil

06.10.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Fenerbahce si držal Spartak od tela. (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Fenerbahce si držal Spartak od tela. / (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Druhý zápas svojej historicky prvej skupinovej fázy Európskej ligy museli leteli Trnavčania odohrať do Istanbulu. Namiesto lietajúceho koberca nasadli do plechového letúňa a pokúsili sa nadviazať na úspešnú vlnu výsledkov na horúcich trávach súperov vo vydarenej sezóne európskych pohárov. Turecký kebab ale Trnavčanom nesadol. Dalo by sa povedať, že im rovno nechutil. 

Fenerbahce Istanbul - Spartak Trnava 2:0

Piaty zápas vonku od premiéry v Bosne sa Spartaku vydaril najmenej. Nie, žeby hrali zle, no klasicky zodpovedný výkon na vlastnej polovici po prvé nebol bez viacerých hrubých chýb a po druhé, nebol doplnený takou ofenzívnou aktivitou, ako zápasy vo Varšave, či Ľubľani. 

O Turkoch sa vie, že sa pred svojimi často futbalovo besnými fanúšikmi dokážu vyhecovať k parádnym predstaveniam. Fenerbahce vo štvrtok dominoval, slovenským hosťom neponúkol dohromady nič. Ani jeden strelecký pokus bielych andelov netrafil priestor Tekimovej bránky. Nedáš góla, nemáš pravdy. Martin Škrtel stál v strede obrany Fenerbahce pevne ako stĺp, jeho skauting a sebavedomie poznajúc kvality súpera mohli byť tým, čo v zápasovej príprave a exekúcii prevážili misky váh vzájomného súboja na stranu pruhovaných z Istanbulu. 

Nebolo preto prekvapením, že Chudého rukavice pálili v zápase hneď niekoľkokrát. Prvú šancu Slimaniho v prvom polčase ešte bravúrne lapil, v druhom mu ale jeden z mnohých centrov popálil renomé. Zle zmenežovaný výskok poslal lobdu priamo na kopačku hráča zápasu, Slimani nemal problém ju upratať do vinkla. Keď potom na Ayewov center vyskočil iba turecký forward a nie jeden z množstva obrancov roztrúsených okolo neho, o výsledku bolo rozhodnuté. Slimani 2, Trnava 0. 

Jeden pokazený žalúdok po tureckom kebabe originálnej chuti ale sezónu nerobí. Anderlecht pukol doma so Záhrebom, ktorý preverí silu Spartakovcov najbližšie. Tri body po dvoch zápasoch nie sú zlé, rovnako evidentný fakt, že Trnava v súčasnej podobe nie je v skupine EL žiadnym fackovavím panákom. 

Len škoda toho zatvoreného štadióna. Fanúšikovia Spartaka si tak zápas proti Záhrebu pozrú pekne doma, s bagetou v ruke

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár