Najlepší útok proti top obrane. NFL čaká súboj o lídra

07.10.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Uhni, zavadziaš.  (photo: SITA/AP Photo/David Zalubowski)

Uhni, zavadziaš. / (photo: SITA/AP Photo/David Zalubowski)

Konferencia AFC spozná dnes svojho (spolu)favorita. Kansas City Chiefs, ktorí celý september očarovali fanúšikov krásnou útočnou hrou, privítajú doma Jacksonville Jaguars, tím s najlepšou obranou v konferencii. Spozná Patrick Mahomes ako chutí prehra? Alebo si bude Jalen Ramsey, hviezdny obranca Jaguars, vstúpiť do svedomia? 

Pokračuje súboj športových podcasterov o tradičné Euríčko. 

Buffalo Bills - Tennessee Titans

Bills sa vracajú po dvoch ťažkých zápasoch na severe NFC, privítajú rozbehnutých Titans z Tennessee. Zverenci bývalého linebackera Patriots Mikea Vrabela sú príjemným prekvapením, v prvom mesiaci vyhrali tri zo štyroch zápasov. Sú teda favoritmi, no vyhrať v Buffale možno nebude taká samozrejmosť, ako sa zdá.  

Bohumil: Bills
Vlado: Bills

Carolina Panthers - New York Giants

Zápas má jasného favorita. Giants doma nestačili na Saints a teraz musia na trávu súpera. V NFC South, kde hrajú Panthers, si nikto nemôže dovoliť prehrať domáci zápas. Najmä nie so súperom, ktorý nedal 30 bodov v zápase viac ako tridsať zápasov po sebe.  

Bohumil: Panthers
Vlado: Panthers

Cincinnati Bengals - Miami Dolphins

Dolphins pred siedmimi dňami vybuchli v Bostone, túru po trávnikoch súperov bude pokračovať v Cincinnati. Bengals prišli o top tight enda Eiferta a nebude hrať ani jeden z ich running backov. Zápas môže byť vyrovnanejší ako hovoria kurzy, no kvalita je na strane domácich. 

Bohumil: Bengals
Vlado: Bengals

Cleveland Browns - Baltimore Ravens 

Browns vyhrali len jeden zápas, no mohli všetky. Aj v Oaklande prišli o výhru až v predĺžení, sledovať ich zápasy je oveľa väčšia zábava, ako posledné roky. Ravens hrajú zatiaľ lepšie, ako hovorili predsezónne prognózy, preto bude dnešný duel v divízii AFC North solídna "podívaná".  

Bohumil: Browns
Vlado: Browns

Detroit Lions - Green Bay Packers 

Lions podávajú nevyrovnané, neslané a nemastné výkony. Packers majú Rorgersa a proti Detroitu je schopný vyhrávať, aj keď musí v poslednej sekunde hodiť prihrávku z vlastnej polovice. Dnes to také dramatické nebude. 

Bohumil: Packers
Vlado: Packers

Kansas City Chiefs - Jacksonville Jaguars

šláger kola, písali sme už vyššie. 

Bohumil: Chiefs
Vlado: Chiefs

New York Jets -  Denver Broncos

Broncos hrali v noci na utorok doma ťažký zápas proti Chiefs, do New Yorku to mali ďaleko a hrajú dnes na obed ich času. Majú teda menej času na regeneráciu a budú hrať iba druhý zápas mimo domáceho štadióna vo vysokej nadmorskej výške. Jets by mali naštartovať motory, aby sa prvá sezóna mladého QB Sama Darnolda nerozpadla ešte skôr, ako obyčajne. A pritom prvý zápas v Detroite bol taký nádejný...

Bohumil: Jets
Vlado: Broncos

Pittsburgh Steelers - Atlanta Falcons

Obaja musia vyhrať, preto sa na tento zápas oplatí rezervovať čas. Odvysiela ho Sport 2 a budeme zvedaví, kto sa s tlakom lepšie vysporiada. Nezhodli sme sa s Vladom, bude to napínavé. Dúfajme. 

Bohumil: Steelers
Vlado: Falcons

Los Angeles Chargers - Oakland Raiders

Derby v AFC West ponúkne čierno-sivé more fanúšikov na domácom štadióne v Los Angeles. Vyhrať by ale mali domáci, aby udržali krok s Chiefs aspoň v teoretickej rovine.  

Bohumil: Chargers
Vlado: Chargers

Philadelphia Eagles - Minesotta Vikings 

Repete zápasu playoff minulej sezóny. Obaja hrajú tak trochu pod svoje možnosti a očakávania. Najmä s Minesottou niečo nie je v poriadku. Tréner Zimmer naposledy vypenil, preto o pripravenosti jeho hráčov na další zápas nemôže byť pochýb.  

Bohumil: Vikings
Vlado: Vikings

San Francisco 49ers - Arizona Cardinals

Odpadlíci v NFC West si to rozdajú možno aj o to, kto bude ťahať o rok z prvého miesta na drafte. Z tohoto zápasu stačí vedieť výsledok.  

Bohumil: Niners
Vlado: Cardinals

Seattle Seahawks - Los Angeles Rams

Aj zvyšní dvaja v divízii hrajú proti sebe. Seahawks môžu doma hrýzť, nikto nepochybuje o tom, že zastaviť rozbehnutý stroj Rams sa im nepodarí.  

Bohumil: Rams
Vlado: Rams

Houston Texans - Dallas Cowboys

Texaské derby sa odohrá v noci na pondelok. Bohumil pasoval Texans do SuperBowlu, tento tip vyzerá zatiaľ na smiech. Cowboys majú lepšie zápasové skóre, ako predvádzané výkony.  

Bohumil: Texans
Vlado: Texans

Súboj podcasterov

Telovýchovný vedúci: 10:3
Vlado Kurek: 7:6

Telovýchovný vedúci: 32:21 (0.603)
Vlado Kurek: 30:23 (0.566)

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár