Pondelkové Tréneroviny - Tikety, tikety, ach tie tikety

08.10.2018 / Richard Hanzlik
Phillip Cocu a Rado Látal. Ktorý je ktorý - viete? (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Phillip Cocu a Rado Látal. Ktorý je ktorý - viete? / (photo: SITA/AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Je tu ďalšia dávka Trénerovín priamo do žily. Existuje niečo lepšie, ako začať týždeň s obľúbenou drogou? Tentokrát si to odniesla ligová integrita. 

DAC Dunajská Streda - ViOn Zlaté Moravce 3:1, 7089 divákov

Toľko sa s tiketom do stávkovej chodí, až vám na to prídu už aj v našej lige. Tresty za manipulovanie zápasov a narúšanie integrity našej ligy sú rozdané a Jarábka môže aj poraziť. Jeho ťahúň Orávik môže porodiť dieťa, pretože od futbalu si odpočinie 9 mesiacov. Ale vždy lepšie ako Gešnábel, ktorý si najbližšie kopne v roku 2033 ako 41 ročný. Fanúšikovia DAC zase majú tri mesiace na to, aby sa rozlúčili so svojim miláčikom Pačindom. Rovnako ako Vlaskovi, ani jemu sa nepáčila plastová lavička. Jeho melír nikto nenahradí, ale Hyballa vytiahol z rukáva Čmelíka. To je rovnaký kšeft, ako keď chce vaše dieťa domáce zviera a vy mu kúpite komára.

ViOn prišiel do MOL Areny stiahnutý ako Kočnerov zadok pri prevoze do Leopoldova. Ale znovu sa držal aj svojho hesla, zahoď šancu, zachrániš strom. Na druhej strane bol Bayo v ofsajde ako doma a udrieť musel Šatka. Hostia po peknom brejku síce vyrovnali, ale aby sa nepovedalo, do šatní sa išlo za stavu 2:1. V druhom polčase Casado skoro odtrhol tú novú spojnicu bránky, aby Bayo dal gól jediným údom, ktorým to dokáže. Hlavou.

ŠK Slovan Bratislava - FK Senica 2:2, 1094 divákov

Tonkovi Hrnkovi sa doma klobásy samé od hnevu vyprážali v bravčovej masti, keď videl súpisky tímov. Keby mal prstoklad, aj napíše žalobu za hanobenie štátneho odznaku. Slovan sa zohrieva na čele ligy, má v kádri najlepšieho strelca a zvláda to všetko bez pravého obrancu a trénera. Jeden má stále dištanc, druhý stále nevie hrať futbal a vyzerá tam ako víťaz SMSkovej súťaže. Ale prišla Senica, mužstvo z konca tabuľky. To mala byť pre Šporara a spol. len taká šamrola.

To by ale v siedmej minúte nemohla v belasej obrane vzniknúť Mariánska priekopa, cez ktorú dostal Castaneda hĺbkovú prihrávku od Hant areny. Slovan svoje prvopolčasové šance nevyužil a začiatkom druhého už bolo 0:2. Potom však dobre hrajúci hostia na 6 minút vypli a Moha vyrovnal. Začalo sa hrať hore-dole, obrana Slovana mala viac dier ako priemerná cesta v hlavnom meste a Holman šuchol žrď. Dobrá remíza pre obidvoch, najviac sa z nej radovali na Žitnom polostrove.

FC Spartak Trnava - ŠKF Sereď 2:1, 3859 divákov

Spartak si v týždni odletel zakopať do tureckej Dunajskej Stredy, ale okrem kebabu podpísaného Martinom Škrteľom si nič iné nepriniesol. Ale zase lepšie prehrať s Fenerbachce, ako vyhrať 2 lístky na Inkognito. Už bude treba pomaly začať brať vážne aj túto našu ligu, pretože, keď Slovanu skončí sezóna v KHLke, máme tu jar. A od toho sme už len asi dve meškajúce výplaty.

Sereď nemala v Trnave čo stratiť, okrem kľúčov od šatne. Trnava si vybrala taktiku hry hlavou s centrami na Bakoša s Alim. Ten aj prízemné prihrávky spracovával čelom. Zle začalo byť po góle hostí. Vtedy už aj Jožko Adamec z VIPky zišiel dole do šatne na menší strečing. Skončil ale len pri striku. Prvá spracovaná lopta v 16-ke totiž znamenala Bakošove vyrovnanie a keď začiatkom druhého polčasu Michalík fauloval Wienerschnitzela, Godál konečne potešil šatňu. Chudý ešte stihol chytiť Michalíkovu gólovku a dokázal, že výživový poradca môže byť v živote užitočný aj inak, ako pestovaním avokáda a zamykaním sladkostí pred deťmi.

MŠK Žilina - FK Železiarne Podbrezová 2:0, 1726 divákov

Žilina si posledné zápasy ide a ťahá šnúru piatich víťazných zápasov. Preto si Kentoš povedal, že pretočí káder a dá odpočinúť hráčom, ktorí hrali v týždni Ligu majstrov mladších žiakov. Na hostí spod Podbrezovských komínov to ale stačilo. A to aj vďaka tomu, že Turňa zobral Káčera v 16-ke dole bez lásky a šošoni využili dve z troch striel na bránku. Nevyšlo iba Škvarkove sólo od Strečna až pred Kuciaka. Hostia zase vonku prekypovali neefektivitou a v dnešnom futbale platí staré známe pravidlo, že nedáš gól, nemáš sa čím chváliť.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 1:2, 317 divákov

Trenčín v Myjave láka ako Juniora bagety na pumpe.  A nie je sa čo čudovať. Vrchol klub dosiahol v lete, keď vyprášil Feyenoord a teraz si Ricardo Moniz už tretíkrát po sebe pozeral ponuku práce na Profesii. Po body si prišli aj Michalovce, ktoré sa konečne rozhodli nechať doma pekný futbal a sústrediť sa na body. Nechali Trenčanov hrať sa a využili ich chyby v obrane. Tie tradične prídu skôr, či neskôr a otázka je len to, či dovtedy dokážete postaviť 30 metrov od brány dve vlakové súpravy, ktoré pod tlakom nezhoria.

MFK Ružomberok - FC Nitra 3:1, 1325 divákov

Domáci fanúšikovia ešte ani nestihli z auta vystúpiť a už sa Vestenický radoval z gólu v sieti Macíka. Ale Nitre sa v poslednej dobe stáva, že súper skóruje zo všetkého, čo sa aspoň trochu podobá na loptu letiacu smerom k bránke. Do polčasu bolo 2:1, zase skóroval Tandir. Ivan už teraz preňho chystá belasý dres s dlhým rukávom na studené marcové zápasy. Oranžoví vedia hrať aj s rozumom a to na Nitru stačilo. Ten s tým ťažkým menom rozhodol o zápase v čase, keď sa na Hrošša valila jedna oranžová lavína za druhou.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár