Päť pohárových Popolušiek

10.10.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Popolušky sa budú aj dnes snažiť prestrčiť pomedzi obrov do ďalšieho kola. Mostu pri Bratislave sa to proti Trnave nepodarilo.  (photo: SITA/Diana Černáková)

Popolušky sa budú aj dnes snažiť prestrčiť pomedzi obrov do ďalšieho kola. Mostu pri Bratislave sa to proti Trnave nepodarilo. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Prvými dvoma zápasmi odštartovali slovenskí futbalisti šestnásťfinále národného pohára. Dobre známy a populárny Slovnaft Cup už v aktuálnom ročníku nezískajú hráči Vranova ani Dubnice nad Váhom. Vranovčania nestačili na Dunajskú Stredu v peknom a dramatickom zápase, FC Košice nadväzuje na slávu predchodcov podobného mena a farieb postupom medzi 16 klubov do osemfinále. V utorok im stačil jediný gól, aby doma vyliali z pohára Dubnicu. 

Popri kluboch z dvoch najvyšších líg sa medzi top 32 mančaftov prebojovalo aj päť pohárových Popolušiek. Nie, Malženice ani Fiľakovo medzi ne nepočítame. Hrajú tretiu ligu. Na status skutočného pohárového outsidera je potrebná prinajlepšom štvrtá liga. Vydrany, Kalša aj Šimonovany-Partizánske sa nachádzajú práve na štvrtom poschodí slovenského futbalu, Horné Orešany a Bacúch ešte o jedno nižšie. Pozrime sa, kto z nich má aké šance na historický postup. 

Najprv ale tradičná zápasová mapka. Zápasy Fortunaligistov sú označené žltou. 

Vydrany - Nitra 

Čiernym koňom šestnásťfinále by mohli byť Vydrany. Dedinka neďaleko Dunajskej Stredy berie v aktuálnej sezóne futbal vážne. Trónia svojej skupine IV. ligy, v desiatich zápasoch dostali len tri góly a ani jeden neprehrali. Videli sme ich na vlastné buľvy v treťom kole na tráve Malých Dvorníkov v derby zápase, mali ho v podstate pod kontrolou a postúpili hladko. 

Dnes na nich čaká Fortunaligista. Nitra posledné tri súťažné zápasy na tráve súperov prehrala, hoci Senica, Podbrezová aj Ružomberok sú iná káva, ako ambiciózny tím zo štvrtej ligy. Aj tak sa ale postup favorita nemusí rodiť ľahko. 

Šimonovany - Michalovce

Šimonovany/Partizánske sú vo svojej tabuľke tretie, o skóre pred Myjavou. Keď chcú, vedia poriadne gólovo explodovať, hneď dvakrát za posledný zhruba mesiac nastrieľali súperom po sedem gólov. Z ostatných troch zápasov ale vyhrali len jeden. 

Súperom im budú východniari, v poslednom čase cestujúci hore-dole po republike, ako keby bola nafta v klubovom autobuse zadarmo. V Námestove hrali v pohári pred mesiacom, postúpili len tak-tak, na penalty. Cez víkend šokovali Trenčín, sebavedomie im teda chýbať nebude. 

Kalša - Poprad

Mladosť Kalša šliape vo svojej skupine IV. ligy vo veľkom štýle. Skóre z posledných piatich zápasov má 25:2, čítate dobre, päť gólov na zápas. Meno Róbert Zeher je dobre známe fanúšikom košického futbalu, odohral svoje za VSS aj za Lokomotívu. V sezóne strelil už 11 gólov a Popradčania isto vedia, na koho si dať najlepší pozor. 

Poprad kráča druhou ligou celkom v pohode, šieste miesto je solídne. Naposledy vyprášili Tatranci doma Trebišov 5:0, gólikom prispel aj Stano Šesták. Hej, ten. V Kalši bude slávnosť a celkom isto dobrý zápas, v ktorom si domáci budú veriť na postup. 

Bacúch - Lipany

Zástupca piatej ligy, skupiny C, Bacúch, sa tak ďaleko dostal cez Komárno. Jedného z lídrov druhej ligy porazil v minulom kole v penaltovom rozstrele. Štvrtý tím vo svojej tabuľke je na domácu trávu v Slovnaft Cupe zvyknutý, vyradil na nej Hriňovú aj Príbelce. 

Lipany hrajú v druhej lige, no zatiaľ im to veľmi nejde. Majú len o bod viac, ako posledný Bardejov. Najmä vonku sa im nedarí, okrem výhry v prvom zápase proti Prešovu všetky ostatné prehrali. Chytia sa na ihrisku totálneho outsidera, alebo sa postarajú o senzáciu ročníka v Slovnaft Cupe? 

Horné Orešany - Senica

Hrdinovia sezóny 2018/19 po dramatickom vyradení Slovana Bratislava za zeleným stolom pokračujú v spanilej jazde súťažou. Na svojom ihrisku otočili doteraz ostatný zápas v Slovnaft Cupe ako pohár orešanského, písal očitý svedok udalosti Stano s taškou. Dnes im do cesty krutý žreb prisúdil ďalšieho fortunaligistu. 

Senica s kádrom plným legionárov pricestuje do Orešian v úlohe nesmierneho favorita. Domácim pomôže zázrak, alebo keď vymenia tekutinu v nápojových fľašiach hostí za burčiak. Alebo mladé biele vínko. Nech to dopadne akokoľvek, svoju nezabudnuteľnú pečať v pohárovej súťaži Horné Orešany už dávno zanechali. 

Ostatné zápasy nájdete na webe SlovnaftCup.sk

Ak sa na ktorýkoľvek z nich vyberiete, radi privítame krátky report spolu s fotografiou. Adresy sú dobre známe - bohumil@takurcitee.sk a náš Facebook

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár