Lokomotíva na Trenčín nemala paru

11.10.2018 / Denis Bohumil Schvarcz

Futbalisti AS Trenčín pricestovali na zápas piateho kola Slovnaft Cupu na východ republiky autobusom napriek tomu, že štadión na ktorom hráva Lokomotíva Košice sa nachádza len pár krokov od vlakovej zastávky. Loky by ste už roky márne hľadali v Čermeli, kam veky patrila. Dnes modro-bieli kopú do lopty v Družstevnej pri Hornáde, skrátene DPH, na pol ceste medzi metropolou východu a kľúčovým dopravným uzlom v Kysaku.

Pridanú hodnotu zápasu šestnásťfinále národného pohára ale priniesli Trenčania.

Lokomotíva Košice - AS Trenčín 1:5

Štadión v dedine pri Košiciach sa plnil už dvadsať minút pred výkopom, nakoniec priaznivci Lokomotívy zaplnili celú tribúnu. Hlavnú a zároveň jedinú. Chodník k sedačkám za jednou z bránok zostal neprístupný, do sektoru hostí si sadla len na chvíľu zdravotníčka z pristavenej sanitky.  Nula (slovom 0) fanúšikov AS možno spôsobil aj fakt, že zápas vysielali na internetovej televízii.

Atmosfére zápasu ale neubudlo, o tú sa staral možno skromný počtom, no vytrvalý a primerane hlučný tábor domácich. Šediny pánov s megafónom v rukách naznačovali, že pamätajú aj lepšie časy kedysi slávneho klubu. Na bojujúcich Košičanov aj tak najintenzívnejšie kričal veľký muž v bielom tričku s nápisom Security. 

Prestížne obsadená bola aj novinárska lavica, okrem televíznych štábov sme pozdravili Jozefa Jarkovského, majiteľa najznámejšieho a legendárneho rozhlasového hlasu v našom éteri. Všetci sa hotovali na pohárový zápas, v ktorom sa Lokomotíva mala snažiť o prekvapenie. 

Dlho ale hostí, ktorí príliš veľa hráčov na lavičke nešetrili, na uzde neudržali. Forward Mance otvoril skóre pekným volejom, okrem neho mali v úvodnej polhodinke hráči AS ešte niekoľko šancí. Pretekali sa ale v ich zahadzovaní, tak ich modrí potrestali z naozaj ojedinelého útoku. Človečko zahral "nezlob se," obstrelil gólmana hostí a v rámci osláv si vyslúžil postup o jedno žlté políčko v kolónke kariet. Zdalo sa, že si v zostávajúcej hodine užijeme pohárový zápas, ako sa patrí. 

Trenčania ale nepustili do gatí, kvalita bola na ich strane celkom jednoznačne. Držanie lopty ústilo v množstvo gólových šancí, paradoxne vedúci gól umiestnil El Mahdioui k pravej tyčke domácej bránky spoza šestnástky úplne ľahko. Ako keby sa ani snažiť nebolo treba, len tak z driblingu pustil strelu, za ktorou sa brankár len smutne obzrel. Čertil sa až keď po rohu nechali jeho obrancovia Trenčanov prihrať si hlavičkami v pokutovom území na nikým neobťažovaného Kleščíka, ten poslal svojich do kabíny s dvojgólovým náskokom.

Po prestávke sa obraz hry nemenil. Hostia držali loptu a modrých od tela. Až na jednu situáciu, po ktorej sa môj tato (na futbal sa vybrali tri generácie Schvarczovcov) dožadoval systému VAR. Hlavička jedného z obrancov AS ale nepustila loptu celým objemom za bielu bránkovú čiaru. Najmladší člen rodiny tomu ešte nerozumel, no keď stál na vratkých nôžkach pri plote, dokázal ním zatriasť ako najhustejší fanúšik. Bude z neho niečo. 

Druhý polčas sa po dvoch ďalších góloch Sleggersa už len dohral. Zistil som, že najlepší výhľad na jednu zo šestnástok je z pánskej toalety, veľké okno majú rovno nad pisoárovou stenou. Neoceniteľná informácia pre tých, ktorí sa do DPH na futbal ešte len chystajú. 

Trenčín postúpil bez starostí, Lokomotíva sa môže sústrediť na druhú ligu. Len aby z nej nevypadla. 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

Napíš komentár