NFL Power ranking: Sviatok všetkých svätých

12.10.2018 / Vlado Kurek
Drew Brees nahádzal najviac yardov v histórii. (photo: SITA/AP Photo/Butch Dill)

Drew Brees nahádzal najviac yardov v histórii. / (photo: SITA/AP Photo/Butch Dill)

New Orleans Saints premenili piate kolo sezóny 2018 na svoj sviatok, presnejšie na sviatok svojho QB Drew Breesa. Ten nedávno získal rekord v počte presných prihrávok a v pondelkovom zápase sa prehádzal z tretieho miesta na prvé v prestížnej kategórii najviac nahádzaných yardov. Predbehol najskôr Bretta Favra a potom Peytona Manninga. Vyletel už nad hranicu 72 000 nahádzaných yardov. A to ešte pár tisíc pridá. Mimochodom, pozrite si štýlovú gratuláciu od Peytona.

My si gratulujeme k ďalšiemu skvelému týždňu a poďme sa pozrieť ako vyzerá totálne subjektívny rebríček najlepších a najhorších mužstiev NFL.

TOP 5

Dve mužstvá sú bez prehry, tam nie je o čom. Ďalšie štyri majú len jednu prehru. Toto je v tejto chvíli úvodný balík pelotónu, ale ako vraví slávny "riding back" Peťo Sagan, „Kopce ešte len prídu.“

5. Chicago Bears 3-1

Prekvapivý a stále iba dočasný líder NFC North má za sebou skorý bye-week. Nehrali, nič nepokazili, nie je dôvod, aby z rebríčka vypadli. Super intenzívny zážitok z minulého týždňa pretrváva. Od prvého dňa je to mužstvo obrany a Khalila Macka. Ak sa stane Chicago aj mužstvom Trubiskeho, z Windy City zafúka poriadny prievan.

4. Cincinnati Bengals 4-1

Bengals sú po veľmi zlej sezóne hladní a úspešne sa zahrýzajú do súperov. V divízii sú síce iba 1-0 a majú vrásky zo zranenia RB Mixona a najmä TE Eiferta (pre ktorého to môže byť koniec kariéry), ale bojujú statočne. Mňa osobne fascinuje, že v ich O-line si našiel na pravom tacklovy miesto Bobby Hart, vyhodený z Giants. Tí v utorok vyhodili aj druhého tackla Erecka Flowersa.... just sayin...

3. New Orleans Saints 4-1

Drew Brees hrá asi najlepší futbal svojej kariéry a to je veľká vec. Obrovské percento úspešnosti hodov, dva all-time rekordy na tričku a zálusk aj na ten s počtom touchdownov. K tomu sa vrátil Mark Ingram a hneď sa uviedol dvoma zápismi do listiny skórujúcich. Alvin Kamara oddychoval a ja som s jeho 3 bodmi vo fantasy skoro prehral. Ak Svätcov z niečoho bolí hlava, tak je to otras mozgu Marshona Lattimora.

2. Kansas City Chiefs 5-0

Musel som zverencov Andyho Reida posunúť o priečku dole, hoci nič zlé neurobili. Áno, Mahomes hodil INT, ale mužstvo to nijako nerozhodilo. O ich sile sa presvedčila aj obrana Jaguars. Myles Jack patrí k absolútne najlepším linebackerom ligy, ale v Kansas City bol bezmocný. Dávať pozor v krátkych routoch na Kelceyho a pritom byť pripravení na dlhú vertikálu Tyreka Hilla je nad ľudské možnosti. Chiefs sú štvrtýkrát vo svojej histórii 5-0. Znie to super, ale predošlé tri razy nakoniec ani nehrali playoff.

1.Los Angeles Rams 5:0

Real Madrid, Chicago Bulls a Pittsburg Penguins v americkom futbale. Vyzerajú nezastaviteľne, brutálne si veria. V zápase so Seahawks išli v pohode hrať štvrtý down a yard, pretože vedia, že je veľká šanca, že to jednoducho dajú. Uvidíme, či sa vysporiadajú s postupne pribúdajúcimi zraneniami, zo zápasu odišli WR Cooks aj Kupp s otrasom mozgu.

Zvláštna pochvala

Cleveland Browns. Otlkánek ligy sa stáva miláčikom národa. Alebo aspoň mužstvom o ktorom sa hovorí a ktoré je „fun to watch“. V piatom zápase si dali tretie predĺženie, konečne víťazné. V meste, ktoré opustil Lebron James sa rodí nový hrdina. Baker Mayfield, quarterback ťahaný z prvého miesta draftu.

FLOP 3

Aj mužstiev bez prehry bolo sedem a tiež zostali tri. V tomto prípade nemám problém presne tieto tri zoradiť na dno tabuľky.

3. New York Giants 1-5

Big Blue sú naspäť v rebríčku. Po asi sedemdesiatich rokoch (okej, po troch, ale pocitovo... chápete....) dali konečne 30 bodov. A nakoniec anito nestačilo. Bol to brutálne náročný zápas, ale Giants sa do hlbokej diery zahrabali sami a som zvedavý čo s nimi bude. Takto pred rokom to už zabalili, teraz vyzerá, že chcú bojovať. Zápas v noc na piatok však znova prehrali. 

2. Arizona Cardinals 1-4

Cardinals vyhrali svoj prvý zápas, ale veľa iných dôvodov na radosť nemajú. Veľmi ma prekvapila informácia, že sa snažia trejdom zbaviť minuločného prvokolového draftpicku Haasona Reddicka. Nevidím do vnútra klubu, ale mám pocit, že to v klube škrípe viac ako sa čakalo.

1. Oakland Raiders 1-4

Derrek Carr hodil zatiaľ v sezóne viac INT ako TD. Zverenci Jona Grudena nehrajú dobre, nie sú schopní dotiahnuť zápasy do konca a nepomohlo im ani, že proti Chargers mali prevahu fanúšikov v hľadisku, hoci sa hralo v LA. Málokto aktuálne staví na čiernu a striebornú. Tento týždeň hrajú v Londýne proti Seahawks a budú to mať ozaj ťažké.

Ak nemáte čas pozrieť si hajlajty, dajte si do ucha podcast. Každý týždeň v ňom rýchlo sumarizujem každý zo zápasov. Počúvať môžete rovno tu alebo si ho nájdite na Spotify či v Appleovej podcastovej appke.

Vidíme sa o týždeň.

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár