Víkendové lákadlá: Kamzíci vs Barani a súboj o samé čelo

12.10.2018 / Tomáš Tomeček
Milan Kytnár, ťahúň Lokomotívy. (photo: SITA/Jakub Julény)

Milan Kytnár, ťahúň Lokomotívy. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Telovýchovný vedúci sa týždeň skrýval v lesoch za Košicami, museli ste oželieť Ľadovo ostrý rebríček. Lintnerliga nám ale na konci tohto týždňa ponúka hokejové hity, pozrime sa ako dopadnú najatraktívnejšie zápasy z nášho pohľadu. 

POPRAD TATRY VS ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Pod Tatrami uvidíme šláger piatkového kola. Hokejky a parohy skrížia domáci Kamzíci a bystrickí Barani. Obidve mužstvá odohrali v týždni o zápas viac. Domáci si vyskočili na dvadsiatku a hoci skromne, vyhrali. Tri góly, po každom v jednej z troch tretín strelili traja rôzni hráči. Iskra mala na programe malé federálne derby, hráči sa postavili Plzeňskím "Indiánom" a po skvelom začiatku Róberta Vargu sa ich aktivita na dlho zastavila. Až to chvíľu vyzeralo na bolestnú demonštráciu rozdielu medzi slovenskou a českou najvyššou súťažou. V polovici zápasu viedli hráči Plzne už 4:1. Barani ale zapli a konečný stav stretnutia skorigovali na takmer prijateľnú prehru o dva góly. 

Vzájomné zápasy a prognóza

Stretnutia dvoch zvieracích rivalov sa končia vo väčšine prípadov v riadnom hracom čase. V predchádzajúcich šiestich sa z víťazstva až štyrikrát tešilo hosťujúce mužstvo. Celková bilancia hovorí pre Popradčanov v pomere 5:1.

Zápasy zvyknú byť bohaté na góly - v spomínaných šiestich ostatných vzájomných dueloch padlo až 39, slovom takmer štyridsať. Šesť gólov v zápase by mohlo padnúť aj dnes pod Tatrami, medzi strelcami sa objaviť mená Sýkora alebo Bondra, no zápas sa nemusí skončiť po troch tretinách. Možno rozhodne až štvrtá, či nájazdy. 

Lokomotíva Bučina Zvolen - VSŽ Košice

Aj v nedeľu uvidíme nesmierne vyrovnané a zaujímavé stretnutie. Oceliari si to namieria priamo na Lokomotívu. Ako dopadne stret lídrov tabuľky?

Zvolen je zatiaľ gólovo aktívnejší, v 11 stretnutiach hráči strelili už 45 gólov, kým východniari "len" 38. Obranná činnosť oboch celkov je na podobnej úrovni, hráči VSŽ dostali predsa len o štyri góly menej, iba dvadsať. 

Oporami mužstiev sú dvaja veteráni, Rastislav Špirko a Ladislav Nagy. Rodák z Martina obliekajúci zvolenský dres má bilanciu 8+7, Ladislav Nagy 6+6 avšak odohral o zápas menej.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY A PROGNÓZA

V posledných siedmich vzájomných stretnutiach sa z výhry tešili štyrikrát hráči Zvolena, raz však potrebovali k výhre nájazdy. V poslednom vzájomnom zápase a prvom v tejto sezóne hrali prím presilové hry, padli v nich až štyri góly. Z výhry 5:2 sa tešili Oceliari.

Presilové hry by mohli hrať hlavnú úlohu aj v zápase pod Pustým hradom. Počet gólov si netrúfneme odhadnúť, no myslíme si, že sa presadí Rastislav Špirko. V predchádzajúcich zápasoch proti Košiciam knihoval 3 góly, z toho dva pri početnej výhode. Nech vyhrá lepší. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár