Ľadovo ostrý rebríček: Vláčik ťahá Lokomotíva

17.10.2018 / Tomáš Tomeček
Vo Zvolene sa lúčili s legendou.  (photo: SITA/Jakub Julény)

Vo Zvolene sa lúčili s legendou. / (photo: SITA/Jakub Julény)

Po krátkej prestávke sa vracia rebríček. Ako naznačuje titulok, najúspešnejším mužstvom je Zvolen. Ako to dopadlo na ďalších priečkach?

Aj v tejto sezóne nazývame mužstvá najkrajšími názvami v histórii.

12. DVTK

Maďarský zástupca nenadviazal na výborné výkony z minulého obdobia. Horko- ťažko získal bod proti Popradu a v ďalších zápasoch proti slovenským mužstvám bol úplne nulový. Od stále herne zaseknutých Bystričanov dostal 5 gólov a aj od stále mierne frustrovaných Vojakov štyri. Dalo by sa povedať, že Miškolc slúžil ostatným klubom ako taký štartér k lepším výkonom. Stále na tom Hanlonova družina nie je úplne najhoršie, 13 bodov v tejto fáze súťaže neznamená katastrofu, ale zdvihnutý prst. Tréner bude ale musieť vymyslieť niečo s obrannou činnosťou - 49 inkasovaných gólov je spomedzi všetkých riadnych účastníkov ligy druhý najvyšší.

11. MAC BUDAPEŠŤ

Najmenej strelených gólov, v počte inkasovaných sú hráči Budapešti tretí najhorší. Priemerne 2,2 gólu na zápas je slabá vizitka. Jediná výhra v riadnom hracom čase, štyri zápasy bez bodu
a najlepší hráč Jared Brown nazbieral 14 kanadských bodov. Ak sa hráči majstra južných susedov nepreberú, od budúceho týždňa začneme v rebríčku rozoberať najzaujímavejšie pamiatky Budapesti, lebo k hokejistom sa nebude dať napísať nič nové.... Pomohol by hetrik, trojbodové víťazstvo proti riadnemu účastníkovi súťaže, čisté konto brankára, facebook v angličtine, čokoľvek. 

10. SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Jeden týždeň atakujete prvú priečku, ďalší uzatvárate prvú desiatku. Mikuláš je zrejme najväčším smoliarom v poslednom období - dva zápasy stratil o gól a jeden o dva. Tatranské derby bolo chudobné na presné zásahy a hlavnú vinu na gólovom pôste nesú práve Sokoli, z 35 striel si cestu do siete nenašiel žiaden puk. Uramovci sa musia pozbierať, lebo z pekného sna sa behom mesiaca môže stať najhoršia nočná mora. Bystrica ich rozbila a aj vo Zvolene dostali šesť gólov, môžme konštatovať, že ich najväčšia prednosť zo začiatku sezóny - dobrá obrana - je preč.

9. SLOVENA ŽILINA

Beránek, Huna, Hvila - trojica hokejistov, ktorí držia Žilinskú zástavu. Po deväťgólovom výprasku ale majú najviac inkasovaných gólov (52). Vďaka dvom bodom zo zápasu s Košicami sa však dostali v rebríčku aspoň na deviate miesto. 

8. PLASTIKA NITRA

Corgoni nezvládli stretnutia v Košiciach a so Zvolenom. Hlavne v Košiciach sa čakal lepší hokej na strane Plastiky. Jeden presný zásah je málo, ale Lantoši sa naozaj snaží, dokonca vedie aj
v tabuľke obľúbenosti u vlastných fanúšikov. Po boku Mareka Slováka a Judda Blackwatera hrá výborne. Problém Nitry je vo vlastnej tretine, horšie z priamych konkurentov na titul je na tom z hľadiska obrany zatiaľ len Banská Bystrica. Šieste miesto je zatiaľ pre mužstvo s najlepšími fanúšikmi v lige sklamaním, no Corgoni majú potenciál na vyššie priečky.

7. MEDVEDE DETVA

V súboji Medveďov a MACov vyhrali tí Detvianski, rozhodol dvojgólový Puliš. Gól Detvy pri presilovke súpera musel trénera Tureka prekvapiť, podobne inkasovaný gól pri vlastnej presilovke.
Medvede sa zaradili do priemeru ligy, čo v ich prípade nie je zlé. Zaujímavý ťah predviedlo vedenie mužstva, keď do klubu prišiel Jakutsenja so skúsenosti z nadnárodnej KHL. Bude skutočnou posilou?

6. DUKLA TRENČÍN

Aby Dukla napredovala, písali sme o potrebe zapojenia sa ďalších hokejistov do strieľania gólov. Štafetu prebral Denis Hudec - dal rozdielový gól Medveďom z Detvy a zaslúžil sa o tri body. Rovnaký hráč skóroval aj proti Miškolcu a štvrtá formácia si zaslúži pochvalu za bodové obrodenie. Uvidíme, či sa jedná o prechodný stav, alebo sa hlavné hviezdy klubu budú môcť spoľahnúť aj na zvyšok mužstva a nebudú na zbieranie bodov sami. Výsledková rozpoltenosť je stále prítomná, hráči nemôžu predvádzať 40-a-viacminútové gólové výpadky ako v Zámkoch. Zápas proti Kamzíkom bol pre fanúšikov Vojakov dostatočnou náplasťou. Lepšie sa pozerá na rýchle góly a ďalšie čisté konto brankára, ako na streleckú nemohúcnosť.

5. ISKRA BANSKÁ BYSTRICA

Iskričky hrajú optimálny hokej. Prehra v derby s Detvou, nebola taká nečakaná akou by bola v predošlej sezóne. No Barani potom zabrali a nepripustili ďalšie negatívne prekvapenie v Maďarsku. S Novými Zámkami sa však vytrápili, rozhodli až v samostatných nájazdoch. Vybúrili sa až cez víkend proti liptovským Sokolom, pochváliť treba hlavne formáciu Sýkora-Higgs-Torok, ktorá nazbierala 10 kanadských bodov. Žeby sa mužstvo konečne dostávalo do optimálneho herného rytmu?

4. VSŽ KOŠICE

Oceliari sa sezónou predierajú najlepšie z BIG4. Napriek všetkým pozitívam bola prehra s Vlkmi nepríjemným prekvapením. Bod musel zachraňovať mladý Krajňák. Vlani ukončil prvú ligu s bilanciou
50 zápasov a 30 kanadskými bodmi za 11+19, v drese Tučniakov z Prešova. VSŽ v nedeľu nezvládli útok Lokomotívy, napriek úvodnému zásahu Pulliho prehrali 1:4 a chuť si napravili až v utorok proti Novým Zámkom. Nechali sme ich ale pod najlepšou trojkou. 

3. POPRAD-TATRY

Kamzíci predĺžili víťaznú sériu s Baranmi. Máloktoré mužstvo sa môže pochváliť takou bilanciou, ako práve Poprad. Hráčov nezlomil ani gól do šatne na konci druhej tretiny. Záverečná tretina
bola excelentná, hlavne vďaka Bondrovi a Abdulovi. Poprad sa ukazuje ako nesmierne kompaktné a dobre vyskladané mužstvo, ktoré môže byť čiernym koňom sezóny. Druhá najlepšia obrana podľa inkasovaných gólov v zápasoch (menej krát inkasoval len Zvolen) je hodnoverným ukazovateľom kvality.

2. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Hokejisti Nových Zámkov sa stále držia chráničmi aj hokejkami čela tabuľky. Stále majú najlepšiu obranu, no daň za nepriepustnú obranu platia v útoku. Ani v minulom týždni sa gólovo nepretrhli. Tri zápasy, štyri presné zásahy a sedem bodov. Druhé miesto v tabuľke, druhé miesto v Ľadovo ostrom rebríčku a stále jedno z najpríjemnejších prekvapení v sezóne - to je Newcastle. 

1. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Z tejto Lokomotívy si treba brať príklad. Zvolen neprehral už sedem zápasov v rade. Sú strelecky mimoriadne efektívni, Košice zneuctili v poslednej tretine troma gólmi. Lokomotíve sa darí aj keď nie je Špirko priamo pri kotli, resp nehrá prím a zaberajú iní. Aj to je nesmierne dôležitým faktom. Udalosťou bolo aj ocenenie Richarda Šechného na Zvolenskom zimáku pred zápasom s VSŽ. Takto sa majú uctiť legendy klubu. Pekné gesto zvolenského vedenia treba oceniť. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár