Víkendové lákadlá: Lokálne prehánky

19.10.2018 / Tomáš Tomeček
Podržia dnes proti Zámkom Nitru brankári?  (photo: SITA/Martin Havran             )

Podržia dnes proti Zámkom Nitru brankári? / (photo: SITA/Martin Havran )

Lintnerligu čaká ďalší zaujímavý víkend a v jeho rámci hneď dva zaujímavé derby zápasy.

PLASTIKA NITRA - NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Prvé derby uvidíme v Nitrianskom kraji. Čo nám o súbojoch Plastiky a Zámkov napovedá minulosť? Súboje sú logicky charakteristické silnou diváckou kulisou. Na posledné stretnutie v Nových Zámkoch meralo cestu 1569 divákov, kapacita zimného štadióna je 1980 duší.  Mužstvá na seba v minulej sezóne narazili vo vyraďovacej časti, z postupu sa tešili Corgoni keď Zámkom nedovolili ani výhru. Prvé dva zápasy v novej sezóne - jeden vo Visegrádskom pohári a druhý v rámci ligy - vyhral tím zo slovenského Newcastle zhodne 4:0.

PROGNÓZA

Podľa vzájomných zápasov a doterajšej formy, by sme mali prekvapivo favorizovať hosťujúcich hokejistov. Adam Zbořil sa v sezóne postaral už o poltucet presných zásahov a aj proti Plastike už v tejto sezóne skóroval. Napriek tomu netreba podceniť domáce prostredie Corgoňov, kde zaváhali len s Mikulášom a Zvolenom. Motivácia domácich je vysoká aj z dôvodu 120-minútovej gólovej abstinencie vo vzájomných zápasoch Očakávame vyrovnané stretnutie a väčšie množstvo faulov, predsa len, ide o derby. Rozhodujúcou môže byť forma brankárov, v percentuálnej úspešnosti zásahov má zatiaľ lepšie čísla Andrej Košarišťan zo Zámkov: puky lape s 94,73% úspešnosťou oproti svojím náprotivkom Foltánovi a Šimbochovi, ktorí sa pohybujú v okolí 91% úspešnosti zásahov.

MEDVEDE DETVA - LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Druhé derby sa uskutoční v nedeľu pod Poľanou. Domáce Medvede sa postavia do cesty rozbehnutej zvolenskej Lokomotíve. Slovenský bermudský hokejový trojuholník Bystrica - Zvolen - Detva tvorí zvláštne územie na slovenskej hokejovej mape. Fanúšikovia Iskry a Medveďov majú pomerne priateľské vzťahy, Zvolenčania sú s oboma tábormi vo veľkej rivalite. Lokomotíva má s Detvou maximálne pozitívnu bilanciu v Lintnerlige, 7:0 na zápasy. Najvyrovnanejším zápasom bolo prvé meranie síl 15. septembra 2017, keď Zvolenčania museli otáčať nepriaznivý stav 3:4 pred záverečnou tretinou. Ostatné zápasy mali jednoznačnejší priebeh. O všetkom svedčí skóre 39 : 13 v prospech Zvolena.

PROGNÓZA 

Napíšeme to bez okolkov: očakávame gólové hody. V aktuálnej sezóne je Lokomotíva gólovo najproduktívnejšia v celej súťaži s 58 gólmi v 13 zápasoch. Medvede, aj keď majú na konte o stretnutie viac, dali iba 36 gólov. Medveďom nepomáha ani slabá bilancia na domácom štadióne. Z ôsmich zápasov polovicu prehrali. Úspešným strelcom by mohol byť Rastislav Špirko, ktorý dal hetrik aj v poslednom meraní síl. Z domácich hokejistov by sa mal presadiť Rado Puliš, určite má veľkú motiváciu sa presadiť sa proti bývalým spoluhráčom. Zvolen podľa nás natiahne šnúru výhier.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár