LA Chargers sú v Londýne a LA Rams na čele NFL

21.10.2018 / Vlado Kurek a Denis Bohumil Schvarcz
Quarterback Phil Rivers je dnes v Londýne.  (photo: SITA/AP Photo/Tim Ireland)

Quarterback Phil Rivers je dnes v Londýne. / (photo: SITA/AP Photo/Tim Ireland)

Komu prinesie šťastie siedme kolo? Oddychové týždne sa už naplno rozbehli, každú nedeľu pár mužstiev doliečuje kádre. Dúfam, že vy ste v plnej forme pozrieť si dnešné zápasy. A ak nestihnete, nezabudnite, že na apple podcast alebo spotify stačí napísať: Americký futbal s Vladom Kurekom.

TOP 5

Každý by tu chcel byť. Stále je prvá polovica sezóny, rebríček sa na vrchole mení naozaj pravidelne.

5. New England Patriots 

V októbri sa Patrioti nenápadne posúvaju dopredu, ako Peťo Sagan kilometer pred cieľom. Brady boys vyzerajú lepšie ako som čakal a ako som dúfal. Súboj s motivovanými Bears ukáže veľa.

4. Los Angeles Chargers

Blesky hľadajú neúspešne domov, po presťahovaní sa zo San Diega to skúšajú v LA. Úspešnejší sú v hľadaní formy. Behy im idú skvele, Rivers hrá ako za mlada a zlepšuje sa obrana. A to ešte čakajú na Bosu do obrany. Dnes majú na podnose v Londýne Tennessee Titans. 

3. New Orleans Saints

Top trojka je bezo zmeny. Ale Saints majú pred sebou doteraz najlepšiu obranu ligy. Ak ju porazia, môžu ísť ešte vyššie. Mali týždňovú prestávku, tipujem, že si pripravili zaujímavé veci.

2. Kansas City Chiefs

Chiefs majú za sebou prvú prehru. Po zápase s Patriots išli však z ihriska absolútne pokojní. Cítia, že sú silní. Idú k nim Bengals, ktorí ich ale v posledných štyroch zápasoch porazili. Bude to výborný zápas nad pondelkovým ránom.

1. Los Angeles Rams

Je priskoro začať hovoriť o perfektnej sezóne? Teda o sezóne, v ktorej mužstvo prejde celú základnú časť aj playoff bez prehry? Zápas s nevyspytateľnými Niners mi pripadá ako perfektná pasca. Zatiaľ však Rams vládnu lige.  

Zvláštna pochvala

Houston Texans. Druhý tým z Dallasu bol po prehre s Giants v treťom zápase 0:3. Teraz sú 3:3 na delenom prvom mieste v úplne otvorenej divízii. Ak porazia zmätených Jaguars v Jacksonville, urobia obrovský krok. Už teraz im však patrí potlesk za bojovnosť.

FLOP 3

Päť mužstiev je iba s jednou výhrou. Akí sú ich QB? Jeden po dvojročnom zranení, jeden zranený novic vo svojej druhej sezóne, dvaja nováčikovia (z toho jeden zranení) a David Carr s Eli Manningom, ktorých reputácia výrazne klesá.

3. New York Giants

Giants prezentujú drámu za drámou. OBJ, majitelia, Eli. Všetko, len nie dobrá hra. Myslím, že sa rýchlo blíži druhé posadenie quarterbacka s číslom 10 na lavičku. Smutné, ale skutočné.

2. Arizona Cardinals

Cardinals hrali existenečný zápas s Denverom a dostali od ich obrany veľkú lekciu. Cards majú pred sebou ťažkú sezónu a veľa dier, ktoré treba vyplniť. Štatisticky sú najhorším mužstvom ligy.

1. Oakland Raiders 

Raiders začali sezónu poslabšie a odvtedy sa už len zhoršujú. V Londýne dostali pred týždňom výprask a vyzerá to tak, že nič nefunguje. Khalil Mack je preč, Amariho Coopera vraj chcú trejdnúť a Carr sa nevie vrátiť do formy.

Euríčko na nedeľu

Víťazi dnešných zápasov budú títo: 

Telovýchovný vedúci: Chargers (@Titans v Londýne), Patriots (@Bears), Colts (vs Bills), Jaguars (vs Texans), Lions (@Dolphins), Vikings (@Jets), Eagles (vs Panthers), Bucs (vs Browns), Ravens (vs Saints), Redskins (vs Cowboys), Rams (@Niners), Chiefs (vs Bengals)
Vlado: Chargers, Bears, Colts, Texans, Lions, Vikings, Eagels, Browns, Saints, Skins, Rams, Bengals

SÚBOJ PODCASTEROV

Telovýchovný vedúci: 7:5
Vlado Kurek: 8:4

Telovýchovný vedúci: 50:28 (0.641)
Vlado Kurek: 48:30 (0.615)

Vlado Kurek

Vlado Kurek

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár