Pondelkové Tréneroviny - Šulla za trest do brány

22.10.2018 / Richard Hanzlik
Brankár Šulla. (photo: SITA/Diana Černáková)

Brankár Šulla. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Človek by nepovedal, čo všetko prehra s Českom spustí. Kozákova tlačovka zabavila viac ľudí ako Oľga Feldeková za 27 rokov v Sedem s.r.o. a my sme si vypočuli, čo všetko sa dialo v pozadí futbalu. Poctivo reprezentovali aj hviezdy domácich trávnikov, pretože krok s našimi najlepšími hráčmi držali aj zástupcovia Fortuna ligy Michal Šulla a Ľubo Šatka. Slovan už avizoval, že svojho náhradného brankára potrestá. Za trest by ho mali dokonca postaviť do bránky. O treste pre Šatku je zatiaľ ticho. Otázkou ale stále zostáva, či Vladko vymenil Géčko za Smart, keď odviezol len šesť spoluhráčov.

DAC Dunajská Streda - FK Železiarne Podbrezová 3:2, 7515 divákov

Tak si ten Pačinda predsalen zbalil veci, vypratal hausbót a už si kope v Plzni. Očividne ide po stopách svojho melíru. DAC si ale aj bez neho drží kontaktnú vzdialenosť na Slovan a to aj vďaka Bayovi, ktorého stačí trafiť predmetom do hlavy a on ten predmet premení na gól. Pricestovala Podbrezová, ktorá sa však z atmosféry nezložila, aj keď väčšina jej hráčov videla toľko ľudí pokope naposledy pri letnom sústredení ViOnu.

Klobúk dole pred hosťami. Fabuľova partia by sa nezľakla ani jazykovej korektúry Dankovej rigoróznej práce. Bayo síce rýchlo hlavou otvoril skóre, ale ešte do polčasu to hostia otočili. V tom druhom sa stalo niečo, na čo budeme ešte dlho spomínať. Bayo dal gól nohou. A kým stihol Kalmár rozhodnúť, zahodili obidve mužstvá slušný počet šancí. Až nečakane dobrý zápas z obidvoch strán.

ŠK Slovan Bratislava - ViOn Zlaté Moravce 3:1, 1160 divákov

Cesta za titulom pokračuje. A keď sa pošťastí, aj toho Šullu predajú do konca roka, keď už je v tej reprezentácii. Aspoň do Disneylandu. Navyše sa šušká, že si vedenie vyhliadlo nové posily do stredu poľa. Prvou je Igor Matovič, známy utajenými nahrávkami. A aby mu nebolo smutno, útok vystuží Michal Kovačič. A o tri roky ich privíta vo ViOne v rámci zimnej prestavby mužstva Juraj Jarábek. Kruh sa uzavrie.

Ševelič overil matriku, STKčku a vernostnú kartu v Bille, aby mohol s čistým svedomím postaviť Ljubičiča. Slovan tak aj s ním v zostave dokázal otočiť zápas už v prvom polčase, hrou potešiť aj trénera hostí a Šporarovi zlepšiť nástrel. Lebo my sme tu doma, povedal Marin a pobral sa na polhodinovú cesto do šatní v útrobách bývalého štadióna Interu.

MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:2, 1625 divákov

Zo stand-upu bývalého repre trénera majú najväčšiu radosť v Žiline a Kajo Belaník musí stiahnuť plánovanú kandidatúru na trojfunkciu - prezident republiky, hlavný kouč pingpongovej repre a editor v Emme. Michalovce si prišli dokázať, že body z Trenčína neboli vecou náhody, šošoni ale tiež dlhú dobu nespoznali ako chutí, keď nepípnu prémie za dobré výsledky.

Šoltis zamiešal betón a prehustil stred ako Juraj Lelkeš novým príčeskom. Krídla ale horeli a ako prvý sa radoval Rohožník. Väz Žiline zlomil druhý gól Káčera, po ktorom to začali hrať chlapci až príliš laxne. Východniari zariskovali a bod brali vďaka Diazovej chybe v rozohrávke a gólu z nadstaveného času. Tam mali hostia toľko šťastia, že by priemernému českému hokejovému výberu stačilo na víťazstvo na olympiáde.

FC Spartak Trnava - FK Senica 4:1, 3812 divákov

Odvolanie na UEFE nevyšlo a 14000 divákov sa v zápase proti Senici pripravovalo na zápas proti Dinamu Záhreb za zatvorenými turniketmi. A tak bola v sobotu v Trnave návšteva vo výške ceny jazdenej Fabie. Aspoň na ihrisku sa Trnava dobre nabudila. Taborda by v sobotu nechytil ani žltačku v Letanovciach a to aj vďaka zlepšujúcemu sa Miesenbockovi. Ten sa ukazuje ako dobrý import z krajiny veterných turbín a rodín skrývajúcich svoje deti v pivniciach.

V Trnave sa stihol už aj trávnik zahojiť, ale komplot bufetárov z južnej tribúny spôsobil, že v najbližšom domácom ligovom zápase bude severná tribúna zatvorená. Nech si aj oni trochu zarobia za tú náhradu piva, ktorá tam vyteká z prameňa. Spartak si zápas režíroval a bolo vidno, že reprezentačná prestávka padla vhod aj niekomu inému, ako tej sedmičke hráčov, ktorú mladý Vlado hodil do mesta. Látal ale bude musieť hráčom vysvetliť, že polčas trvá 45 minút lebo oni nehrajú sálovku. A kým padne prvý sneh, naberie snáď Jakub Rada aj kondičku.

AS Trenčín - FC Nitra 0:1, 411 divákov

Úpadok Trenčína pokračuje. Po body si tentokrát prišla Nitra. Tiki-taka síce potomkom Matúša Čáka prináša držanie lopty na úrovni tak 120%, ale Nitra prišla pripravená na celozápasové bránenie a behanie do šírky. Galád sa nesnažil hrať pekne, prišiel si len po body. Tak, ako to robil v minulej sezóne. Trenčínu niečo neklape, nepomohlo ani vylúčenie Kleščíka, ani samovoľný pád Skovajsu ocenený nomináciou na Zábavnú reláciu roka. Zázrak ale je, že sa Trenčania stále držia v TOP 6 aj napriek tomu, že keď naposledy vyhrali, na Slovensku sa písalo hlaholikou.

ŠFK Sereď - MFK Ružomberok 3:1, 490 divákov

Medzi najväčšie prekvapenia sezóny zatiaľ patrí Sereď. Nováčik dokazuje, že raz môže Fortuna ligu vyhrať aj FC Bratislavský hrad. Ťahaná Gataričom je síce postrachom pre stávkové kancelárie, ale čo by za takú formu dala Senica. Ružomberku najprv pomohol Nwolokoe, ktorého trafila lopta odrazená od žrďky pekne do hlavy a rovno do brány. Ale potom to už bol koncert červených a Holoubek bude musieť Tandira zase zkefovať, aby premieňal tutovice.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár