Fikcia: Ako si Stoch návrat vybavil

24.10.2018 / Miloš Kubalík
Najslávnejší gól Miroslava Stocha. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Najslávnejší gól Miroslava Stocha. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Och, Miňo Stoch. Pamätáte? Malý hobit, ktorý popri čiare dribluje s loptou, má tvrdú a presnú strelu pravačkou, dokonca vie aj hlavičkovať. Jeho hlava trafila do siete božského Ikera a znamenala víťazstvo 2:1 nad Španielmi. To boli časy. Ale Miňo má rád aj iné veci ako futbal. Kto má v živote v láske len prácu. Aj my si radi rúbneme jedno-dve pivá. Už aj upratovačky na zväze roky rozprávajú o jeho nešťastnej príhode s Jánom Kozákom v lietadle, po ktorej sa Miňo dostal do exilu.

My sme ho pre Vás vyspovedali a dozvedeli sa skutočnosti, ktoré po oznámení Pavla Hapala, že osloví aj Stocha, dávajú zmysel.

Redakcia: Ahoj Miňo.

Miňo: Ahoj. Ahojte chalani. TakUrčitee, hehe.  

Redakcia: Na úvod priama otázka. Čo sa stalo v tom lietadle?

Miňo: Proste sme blbli. Chceli sme pred aj počas letu čosi popiť. Veď na čo iné sú dlhé výlety s kamošmi? Všetci pili, len ja som bol chlastal. Tréner ma nemal rád. Nehrával som. Proste sme si nesadli.

Redakcia: Ok, veď my nič. V pohode. Dlho si nereprezentoval. Nechýba Ti to? Hrávaš za Slovensko aspoň vo FIFE?

Miňo: To by najprv Slovensko vo FIFE muselo byť. Ale hrávam pravidelne sám za seba, v Reale Madrid. Mojim cieľom je opäť reprezentovať a dostať do najlepšej hry na konzole konečne aj našu reprezentáciu. To by bolo. Vtedy budem môcť s futbalom skončiť.

Redakcia: Takže plánuješ návrat do tímu Pavla Hapala? On má očividne na rozdiel od Kozáka záujem o tvoje služby.

Miňo: Že váhaš, **či. Keď vidím Rusnáka na krídle? Mak, to je čo? Pritom kto dáva góly za klub? A ešte aké! Rozhodol som sa prejsť do útoku.

Redakcia: Čo to znamená?

Miňo: Dohodol som sa s mladým Vladym. Budem radšej hovoriť prezývky, aby si ich nikto nevedel s nikým spojiť (tak..určitee, uštipačná pozn. redakcie). Vlastne to Šejk navrhol, že vezme pár chalanov a vybavia to. Chápete. Vybavia Jana. Aby odišiel. Vybehli v noci za nejakými čučkami. Šejk, Špageta, Španiel, Šulín, Gombík, Mestská časť, Hajrá. Dali pár pohárikov a po návrate robili menší hluk, vedeli že po prehre ťažko spáva.

Redakcia: Hmm. No dobre, tvárme sa, že ti veríme. Ako ale mohli vedieť že odstúpi?

Miňo: Ti šibe? Šak nevyhodí všetkých. Vedeli sme, aké bude mať možnosti. Bola to tutovka. Dohoda bola taká, že ak dostanú finančný trest, budem ich vyplácať ja.

Redakcia: Ty si grand, Miňo.

Miňo: Ďakujem.

Redakcia: Ešte je tu však prezident Kováčik, ktorý kedysi povedal, že nomináciu s tvojim menom nepodpíše.

Miňo: Už aj tam sa dejú veci. Nebudem prezrádzať viac. Isté je len to, že vietor fúka z Tehelného poľa. Nepáči sa im žlto-zelené more. Potrebujú pretlačiť do repre pár Albáncov, už im vybavujú pasy. To nebude problém.

Redakcia: V poriadku Miňo. Tak nech sa Ti darí v Slávii a prípadne aj v reprezentácii. Bol by to veľký návrat. Držíme palce.

Miňo: Ďakujem a pozdravujem fanúšikov. Ste najobjektívnejší športový portál na Slovensku.

Tak..určitee. 

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár