Ľadovo ostrý rebríček - Odolní Oceliari

24.10.2018 / Tomáš Tomeček
Netík a Košičania držia krok s čelom tabuľky. (photo: SITA/Ivan Fleischer)

Netík a Košičania držia krok s čelom tabuľky. / (photo: SITA/Ivan Fleischer)

V uplynulom hokejovom týždeň sa diali veci. Detva má dvojicu reprezentantov na Nemecký pohár, dokonca jediného obrancu z Lintnerligy. Vlci dostali nakladačku doma od Kamzíkov a Košice zničili Detvu.

Pozrime si rebríček.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími menami v histórii - ak nejakú majú.

12. SLOVENA ŽILINA

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov Vlkov zľahka prekračuje 90%, inkasovali ale už 64 gólov. Najviac spomedzi riadnych účastníkov Lintnerligy. "Korunu" vlčej forme nasadil Poprad, ktorý im nadelil sedem gólov. Hlavne úvod zápasu bol zo strany Žiliny kritický, keď prehrávali rozdielom troch gólov už v 13 minúte. V tabuľke uzatvárajú prvú desiatku, náš rebríček uzatvárajú celý. Najmä preto, že tých debaklov pribúda.

11.SOKOL PARTIZÁN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Uramovci sa postarali o prvé body v tomto mesiaci! Podarilo sa im to po viac, ako 500 minútach hry proti Medveďom z Detvy. Pochvala patrí mladému Patrikovi Oskovi a hneď dvojnásobná. Sokoli majú stále veľa práce aby sa vrátili na stratené pozície z úvodu sezóny.

10. MEDVEDE DETVA

Kvôli Medveďom mi zazvonil messenger od Telovýchovného vedúceho 5x. Áno, Bohumile, 5x! Dôvodom bola nominácia dvojice hráčov z Podpoľania na Nemecký pohár. Meno Radovana Puliša je viac-menej očakávané, bilancia 7+6 z neho robí najlepšie bodujúceho hráča tímu. Nominácia 32-ročného obrancu Martina Chovana s doterajšou bilanciou 1+7 je viac prekvapujúca. Body nezapípali hráčom Detvy ani raz a to hrali aj proti Liptákom. Nakladačku od Oceliarov neodmietli.

9. DVTK MISKOLC

Miškolcu nemožno uprieť snahu pobiť sa v ligovej konkurencii o lepšie priečky, než je posledná trojka, kde sa momentálne nachádza. Len keby hráčom trénera Hanlona vydržalo odhodlanie z úvodných tretín, aj bodov by mohlo byť viac. Zápas proti VSŽ bude našich južných susedov mátať poriadne dlho. Za dve minúty inkasovať dva góly a v zápätí tretí pri powerplay, to v lige často nevidíme.
Chuť si trochu napravili na Zvolenskom zimáku. Lokomotívu síce nezastavili, ale spomalili aspoň natoľko, aby brali bod. Mimochodom, znova šli do vedenia v úvodnej tretine.

8. MAC BUDAPEŠŤ

Budapešť neprekvapila súpera z Popradu len nadmorskou výškou (ak sa dá o výške vôbec hovoriť) ale aj silnou záverečnou tretinou. Dva góly za minútu znamenali tri body pre Macov a zároveň aj priblíženie sa ku kvalifikačným vodám play-off. Zlepšujú pomaly obranu, inkasované góly nepribúdajú s takou intenzitou ako v úvode sezóny. Ešte by to chcelo zlepšiť útočnú fázu. 34 gólov je stále málo.

7. PLASTIKA NITRA

V Nitre videli diváci pekné derby s Novými Zámkami. Bolo množstvo gólov, bola vyrovnaná hra, boli využité presilovky a góly vsietilo osem rôznych hráčov. Body brala Plastika, ale išlo zároveň o posledné body v týždni. Judd Blackwater je bojovník na pohľadanie, a ak má dres pod strechou Laliberté, možno sa aj Kanaďanovi ujde podobnej pocty.Reprezentovať na Nemecký pohár pôjdu Lantoši s Bučekom - nič prekvapivé, možno mohli so sebou zobrať Rapáča. 

6. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Objektívne treba povedať, že Barani to nemali jednoduché. Čakala ich Plzeň, Vojaci a Nitra. Proti "Indiánom" zaznamenali bod a zároveň sú jediným mužstvom v skupine, ktoré vzalo Čechom aspoň bod. Proti Vojakom však vyšli na prázdno nielen bodovo, ale aj gólovo. Trápenie ukončil až v 15. minúte zápasu s Corgoňmi Asselin. Zbabranú druhú tretinu zachraňoval v tretej časti Marshall a doklepol tri body do tabuľky. Barani napriek tomu stále hrajú pod svoje možnosti. 

5. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Newcastle upustil od víťaznej vlny, aj keď hráčom sa nedá veľa vyčítať. Zápasy s Nitrou sú vždy otvorené rovnako, ako súvetie Laca Borbélyho. A aj keď si človek myslí že vie, čo môže očakávať, aj tak zostane prekvapený. Súboj s Košicami sa niesol v znamení gólového pôstu celého mužstva a v podstate nie je čo hodnotiť. Chuť si hokejisti napravili až proti Vlkom zo Žiliny a zastavili rodiacu sa negatívnu sériu už v zárodku. Košarišťan si dobrými výkonmi vychytal nomináciu na Nemecký pohár.

4. POPRAD - TATRY

Popradčania dýchajú na chrbát prvej trojke, napriek zaváhaniu proti outsiderovi z Budapešti. Za všetko môže strata koncentrácie v záverečnej tretine. Dva góly do siete Vošvrdu viac - menej znegovali
Koyšov gól v oslabení. Pri nabitej Popradskej súpiske (štvrtá formácia v zložení Macík-Heizer-Paločko hovorí za všetko) je strata bodov prekvapujúca. Zaváhanie odčinili Kamzíci v ďalších dvoch zápasoch, najmä body proti Plastike sa počítajú. Najväčšiu radosť môže mať David Bondra, kvôli nominácii na Nemecký pohár.

3. DUKLA TRENČÍN

Vojaci sa nám rozbehli a využili momentum. V zápase s Baranmi si udržali čisté konto, len Marek Uram im ďalšie pokazil v presilovke. Bartovič si poctivou hrou vydrel pozvánku do repre. Aj zvyšok mužstva
drie, aby zlepšili celkový dojem, ktorý je povedzme si úprimne, po vlaňajšej sezóne, rozpačitý. Víťazná šnúra Dukly bola pred zápasom v Budapesti na čísle päť. 

2. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Traja reprezentanti spod Pustého hradu na Nemeckom pohári? Úplne zaslúžene. Handlovský, Kytnár a Špirko sú v TOP 10 kanadského bodovania ligy. Škoda, že v nominácii absentuje Michal Chovan, bolo by to utešené kvarteto. Zvolenskí fanúšikovia by mali byť spokojní. Majú troch reprezentantov, Druhé miesto v tabuľke a ich hra je pre oko diváka atraktívna.

1. VSŽ KOŠICE

Vynikajúca forma Oceliarov! Zápas s Detvou bol jeden strelecký koncert, Medvede si zo svojich kožuchov museli vybrať sedem brokov. Prvé miesto v rebríčku si však partia Ladislava Nagya zaslúži aj za mentálnu silu v súboji s DVTK. Otočiť zápas po inkasovanom góle hlboko v záverečnej tretine sa nepodarí každý deň, ani každému mužstvu. Súperi si nebudú môcť byť istí, že im vedúci gól krátko pred koncom zabezpečí čo len bod, až do konca sezóny.

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár