Sedem divov sveta

28.10.2018 / Vlado Kurek
Rams valcujú jedného súpera za druhým. (photo: SITA/AP Photo/Tony Avelar)

Rams valcujú jedného súpera za druhým. / (photo: SITA/AP Photo/Tony Avelar)

Sedem kôl za nami. Už teraz sa nestačím diviť, čo všetko sme stihli. Najofenzívnejší začiatok sezóny všetkých čias, mladých QB, ktorí ohurujú a starých, ktorí smutno končia. NFC East vyzerá, že môže mať znova iného víťaza. V AFC zhoreli Jaguars a Chiefs valcujú. A našlo by sa toho ešte omnoho viac. Nezabudnite si vypočuť lahodný sumár uplynulého kola v mojom podcaste. Nájdete ho všade tam, kde sú podcasty, alebo rovno tu.  

TOP 5: Všetko po starom

5. New England Patriots 5-2

Po výhre nad Chicagom som zvažoval, že už patria aj o stupienok vyššie, ale povedal som si, že budem opatrný. Napriek tomu že sa ako obyčajne stále zlepšujú, majú pár problémov. Tým najnovším je zdravotný stav RB Sonyho Michela.

4. LA Chargers 5-2

Výhra v Londýne sa počíta. Navyše bez Melvina Gordona. Prišla trochu so šťastím, to je pravda. Pravda je však aj to, že teraz majú voľno, čas oddýchnuť si, vyzdravieť a privítať naspäť do obrany Joeyho Bosu. Konečne po rokoch nemusia „baterky“ dobiehať v druhej polovici sezóny manko. To by im mohlo pristáť.

3. New Orelans Saints 5-1

Saints sú si vedomí svojej sily a aj toho, že ich okno je naozaj malé. Získali trejdom Eliho Appla z New York Giants, aby posilnili zadné rady. Saints veľmi chcú do finále. A napriek tomu, že hrajú v super silnej NFC, majú na to, aby sa tam dostali.

2. Kansas City Chiefs 6-1

Druhí na body, prví na krásu. Chiefs zatiaľ rozdávajú radosť svojím fanúšikom aj nezainteresovaným fanúšikom. Po prehre s Patriots sa oklepali a nekompromisne rozbili Bengals. Čakal som tesný zápas, ale reálne im nedali žiadnu šancu.

1. LA Rams 7-0

LA nemalo svoje mužstvo desiatky rokov. Teraz má dve a obe hrajú veľmi dobre. Rams zatiaľ vládnu celej lige. Vyhrali tri zápasy proti slabším súperom po sebe, teraz ich čakajú dve ťažké váhy. Už túto nedeľu Packers a to je zápas, ktorý si nechcete nechať ujsť.

Zvláštna pochvala

Mohol by som opäť spomenúť Texans, ale vyberiem si Detroit Lions. Zverneci Mata Patriciu mali veľmi zlý začiatok. Rozpačitú pre-season a prehru s Jets v provom kole. Navyše problémy medzi kabínou a trénerom. A teraz? Sú 3:3, objavili behovú hru a pred pár dňami získali najlepšieho obrancu proti behom v celej lige, Damona „Snacks“ Harrisona. Lions to ešte Vikingom aj Syrárom osladia.

FLOP 3: Keď to nejde, tak to nejde

Iba s jednou výhrou sú štyri mužstvá, štatisticky je najhoršie to, ktoré je podľa mňa najlepšie. San Francisco má skvelého trénera a solídneho QB, ktorý je žiaľ zranený. Napriek tomu dokážu hrať tesné partie. Nie, najhorší nie sú.

Cardinals, Raiders a Giants. Všetci sú veľmi veľmi zlí, ťažko medzi nimi robiť rozdiely. Možno v tom, že Cards o rok nebudú draftovať QB, Riders a Giants pokojne áno. Aj preto už teraz vypredávajú svoj káder. Nechajme ich pekne pokope. Problémov majú aj bez nás dosť.

Euríčko na NFL 

Telovýchovný vedúci: Eagles (@Jaguars in London), Panthers (vs Ravens), Bears (vs Jets), Bengals (vs Bucs), Lions (vs Seahawks), Chiefs (vs Broncos), Giants (vs Redskins), Steelers (vs Browns), Raiders (vs Colts), Niners (@Cardinals), Rams (vs Packers), Vikings (vs Saints).

Vlado: Eagles, Giants, Ravens, Bengals, Lions, Bears, Chiefs, Steelers, Colts, Packers, Niners, Vikings

Súboj podcasterov 

Telovýchovný vedúci: 9:3
Vlado Kurek: 10:2

Telovýchovný vedúci: 59:31 (0.655)
Vlado Kurek: 58:32 (0.644)

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár