Pondelkové Tréneroviny - O deravej obrane

29.10.2018 / Richard Hanzlik
Michalovce (vľavo) prekonali Dunajskú prekážku (vpravo).  (photo: SITA/Martin Havran             )

Michalovce (vľavo) prekonali Dunajskú prekážku (vpravo). / (photo: SITA/Martin Havran )

A bez pripomienok. Pretože Slovnaft Cup nás baví. Malý a nezaujímavý pohár je to tento rok už pre veľa ligových mužstiev. Z hry je vonku Slovan a Ružomberok, ale po poslednom kole už aj Zlaté Moravce, Trenčín a Dunajská Streda. Ak to takto pôjde ďalej, vo finále nebude mať kto nastúpiť. Taká Dunajská vybuchla na Záhorí naozaj štýlovo. Hráči Senice strelili naposledy 5 gólov počas letného sústredenia v Starej Turej. Pohár, ktorý sponzoruje majiteľ DACu si teda do vitríny na Žitnom ostrove tento rok vystaviť nemôžu a Huk vidí dôvody prehry v obrane svojho mužstva. Nie je sa čo čudovať, pretože Šatka sa veľakrát vyťahuje až k Sencu a najviac sa z toho tešia na Pasienkoch. Zlatý Rossi, ten vedel ubrániť aj brehy Komárna pred náletom komárov.

Železiarne Podbrezová - ŠK Slovan Bratislava 0:2, 1588 divákov

Mladý Ivan už môže pomaly zisťovať, či má Peter Nagy s deťmi voľný víkend na oslavy titulu. Ševelova mašina si ide svoje, nepoškodil ju ani Trójsky kôň Marin, tentokrát mimochodom hráč zápasu s bilanciou 1+1. Ono sa vie, že keď je v Dr.Max akcia na tabletky, patrí Marin medzi najlepších hráčov ligy.

V Podbrezovej to mal Slovan až veľmi ľahké. Gól padol skôr, ako stihli domáci Kuciakovi vypiť pol fľašky vody z bránky, pretože čo Marin predĺži, to nech človek na zadnej žrdi zakončuje. A potom hostia neprestali tlačiť. Podbrezová zapchala svoje obranné pásmo ako Marcon Bratislavu v piatok. A keď sa predsalen odhodlali skontrolovať Greifa zblízka, udrel z brejku zase Ljubičič.

FC Nitra - MŠK Žilina 0:2, 1236 divákov

Chudák Ivan Gauád. Od rána spisoval absenčky svojich hráčov a k tomu ešte ten silný vietor. V prvom polčase fúkal do chrbta Žilinčanom s nabudeným Boženikom na čele a po 34 minútach to vyzeralo tak, že najväčšou prekážkou na ceste k víťazstvu hostí bude policajný radar na R1. Cez polčas urobil Ivan v kabíne bu-bu-bu, ale už ani ten vietor nepomohol k obratu.

MFK Zemplín Michalovce 2:1 DAC Dunajská Streda, 1736 divákov

Žlto-modrý súboj mal prekvapivého víťaza. Hostia akoby ešte len dospávali dlhú cestu z južnej zeme na predmestie Ukrajiny a Šoltisova banda mala lepší štart ako Hamilton. Lenže streľba gólov je v našej lige rovnako ťažká vec, ako nájsť 300 metrov cesty bez piatich volebných billboardov. Keď už hostia zistili, že dnes to Bayovi ani z hlavy nepadne, oprel sa do priameho kopu Davis. Potom prišiel raketový obrat a to, čo letelo opačným smerom, to pochytal Kira.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:0, 1166 divákov

Na stupnici od Martina Nikodýma po Petra Marcina patria zápasy medzi Ružomberkom a Trenčínom niekde na úroveň športových vedomostí Mariany Ďurianovej. A to aj napriek tomu, že má Trenčín momentálne najhoršiu formu z celej ligy. Ružomberok síce tiež naposledy prehral v Seredi a predtým vypadol v pohári v Skalici, ale keď majú jeho štipľavé krídelká deň, nechceli by ste byť v koži obrancov súpera. Trenčín dlho držal, padol až po dvojitej penalte Gála Andrezlyho, po ktorej znovu poslali na kofolu s klobásou trénera hostí Ricarda Moniza. Tréner známy aj ako Bobby Sixkiller si deň po zápase povedal, že jeho povaha sa do našej ligy nehodí a radšej podal výpoveď skôr, ako si ju nájde v gmaili.

ViOn Zlaté Moravce - FC Spartak Trnava 1:1, 2027 divákov

Na dobré sa čakať oplatí, hovorí sa o piatku a sobote. Ale z pohľadu fanúšika Trnavy bol toto upršaný pondelok po troch týždňoch dovolenky, počas ktorého vás cestou do práce zrazí Richter na Slovnaft bajku. Jarábek dobre namotivoval svojich hráčov proti majstrovi, ktorý si prišiel zápasom len skrátiť dlhú nedeľu. Po páde Aliho v šestnástke to síce chvíľku vyzeralo na neuveriteľné víťazstvo z jedinej strely smerom k bránke domácich, ale diabetikovi aj z diétnej Nutelly odpadne a preto sa kopala penalta aj na druhej strane. Toto kombinovať s normálnym futbalom by epileptika pripútalo na lôžko.

FK Senica - ŠKF Sereď 0:0, 856 divákov

V Senici si ešte dlho budú analyzovať tento zápas. Ricardovi sa nepáči, že ani jeden zo zákrokov na Derettiho nebol odmenený penaltou. Pri tom prvom ho Djiby Ba zobral aj s 25 hektármi trávnika a na katastri majú teraz 30 kalendárnych dní na prepis tohto pozemku. Senica sa šetrila, jej cieľom pre tento rok je víťazstvo v Slovnaft Cupe a  Sereď je zase rada, že získala druhý bod z ihrísk súperov.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár