Víkendové snehovánky: Prvý sneh

29.10.2018 / Juraj Kurek
Zimu vidíme zatiaľ len v televízore.  (photo: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati)

Zimu vidíme zatiaľ len v televízore. / (photo: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati)

V Tatrách síce už niečo nasnežilo, no Donovaly aj Šturec sú prejazdné bez zdržania, na ozajstnú zimu si u nás teda ešte budeme musieť počkať. To však netrápi alpských lyžiarov, ktorí svoj svetový pohár už odštartovali. Alebo sa o to aspoň pokúsili.

Vitajte v našej obnovenej (ne)pravidelnej rubrike, v ktorej sa budeme zapodievať dianím na zjazdovkách, skokanských mostíkoch, bežeckých tratiach, ľadových korytách a zamrznutých rybníkoch a potokoch.

Ženy áno, muži nie

Zjazdári a zjazdárky, presnejšie obrakári a obrakárky, sa ako každý rok zišli na prvom kole SP v rakúskom Söldene. Ženy štartovali v sobotu aj s Petrou Vlhovou, ktorá tento rok plánuje nesmelý útok na Veľký kryštálový glóbus a preto bude jazdiť všetky disciplíny. Ak to myslí vážne, mala by v obrovskom slalome pravidelne bodovať minimálne v prvej desiatke, čo sa jej tento raz bohužiaľ nepodarilo.

V prvom kole skončila 19., v druhom minula jednu bránu, a hoci si ju vyšliapala, nezmestila sa do 108% času víťazky a bola diskvalifikovaná.

Vyhrala Tessa Worleyová pred Federicou Brignoneovou a Mikaelou Shiffrinovou. Obhajkyňa malého glóbusu Viktoria Rebensburgová skončila štvrtá.

Muži mali štartovať v nedeľu aj s nevídane bohatým slovenským zastúpením (okrem bratov Žampovcov aj Matej Prieložný), počasie však bolo proti a chlapi si tak môžu užívať o tri týždne dlhší fajront.  

Dovtedy dopočutia.

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár