Rodgers vs Brady si zahrajú proti sebe len druhýkrát. To je ale hriech!

04.11.2018 / Vlado Kurek
Aaron Rodgers dnes vyzve Toma Bradyho. (photo: SITA/AP Photo/Peter B Joneleit)

Aaron Rodgers dnes vyzve Toma Bradyho. / (photo: SITA/AP Photo/Peter B Joneleit)

Polovica sezóny je za nami. Presne ako hovorievam v mojom podcaste „NFL je úžasná, ale strašne krátka liga. Užite si ju, kým neskončí“. Ani sme sa nenazdali a sme v polovici. Sny jedných sa rozpadajú, tých druhých napĺňajú. Kto patrí kam si povieme v Power rankingu. Dnes v trochu inej, rozpadnutej verzii.

Zvláštnym hrdinom prvého polčasu sú pre mňa Green Bay Packers. Mužstvo, ktoré má jedného z najlepších QB všetkých čias a preto je každý rok medzi spolufavoritmi. Ale zároveň mužstvo, ktoré to k prsteňu dotiahlo s Aaronom iba raz. Pred ligou som si tipol, že to tentokrát dokážu opäť a zatiaľ to teda vyzerá všelijako. Stihli odohrať pár (naozaj myslím pár) skvelých zápasov a poraziť Vikings, stihli prehrať s Redskins aj s dominantými Rams. Dnes ich čakajú Patriots. Bude to len druhýkrát v histórii, keď sa stretnú Brady a Rodgers. To je ale hriech! Ak „Cheesheads“ nevyhrajú, bude mať ich sen o playoff diery väčšie ako ementál.

Som fakt zvedavý a teším sa na nočný zápas.

TOP 5

Dnes to urobíme trochu inak. Prvá päťka sa v mojich očiach drží na svojich miestach. Zdola nahor: 5. Chargers, 4. Patriots, 3. Saints, 2. Chiefs, 1. Rams. Zaujímavejšie je skúsiť sa pozrieť, kto sa môže na ich miesta prebiť o týždeň-dva.

Carolina Panthers, Huston Texans

Nový OC (inak veterán samozrjeme) Norv Turner mení hru Panthers okolo Cama Newtona na rýchlejšiu verziu ofenzívy. Viac krátkych hodov, dynamickejší rytmus. McCaffrey hrá ako som dúfal, že bude pred rokom, keď som ho draftoval do všetkých fantasy líg. Čakajú ich Tampa, Steelers, Lions. Z toho by mali byť dve výhry a dobrý nábeh na záver sezóny.

Texans ťahajú päť výhier za sebou a to vyzerá veľmi sexy. Samozrejme, už menej sexy bol začiatok sezóny troma prehrami. Akonáhle sa raz-dvakrát potknú, bude všetko inak. No ak zvládnu Denver a Washington, budú na tom veľmi dobre. Dnešní Broncos budú ale ťažká fuška.

Pittsburgh Steelers, Cincinnati Bengals, Baltimore Ravens

Priznám sa, čím je sezóna pokročilejšia, tým sa mi zdá byť AFC North zamotanejšia. Pred sezónou som očakával, že Oceliari isto nezískajú divíznu korunu, teraz už naozaj netuším. Ale akosi sa mi ani nezdá, že by niekto z nich mal získať 11 víťazstiev. Fakt som zvedavý.

Washington Redskins, Philadelphia Eagles

Washingtonu sa akosi nemôžem prinútiť úplne veriť, hoci sú na čele divízie a posilnili secondary o HaHa Clinton-Dixa. Eagles idú hore-dole, ale zatiaľ vždy v pravej chvíli zabrali. Bude to medzi nimi tesné až do konca?

Seattle Seahawks, Chicago Bears, Minnesota Vikings

Prví dvaja vstupovali do sezóny ako „underdogs“, s ktorými nik úplne vážne nerátal. Zatiaľ hrajú jemne nad svoje možnosti a držia fanúšikov v nádeji. Vikings naopak patrili k absolútnym top favoritom a zatiaľ hrajú mierne pod svoj potenciál. V individuálnych štatistikách sú skvelí, ale 4-3-1 nie je 5:3. Takto sú v NFC North veľmi tesne zoradení spolu s Bears a Packers. Aspoň máme prísľub výborných zápasov v druhej polovici ročníka.

FLOP 5

Raiders a Giants sú prekvapivo, ale zaslúžene najslabší v lige. Stále mi to príde zvláštne, zvlášť keď sa pozriem na káder a problémy Bills či Cards. To boli moje tipy na prvé miesto draftu 2019. Kto je najlepší z najhorších?

Indianapolis Colts. Majú iba tri výhry ale vôbec by ma neprekvapilo, keby druhú polovicu sezóny zahrali 5-3. Majú QB Lucka späť a myslím, že sú jeden dobrý draft od toho, aby mútili vodu v playoff. To by sa iste páčilo všetkým, čo spomínam v tomto rebríčku.

Euríčko na NFL 

Ravens (vs Steelers), Bears (@ Bills), Panthers (vs Bucs), Chiefs (@ Browns), Dolphins (vs Jets), Vikings (vs Lions), Falcons (@ Redskins), Broncos (vs Texans), Seahawks (vs Chargers), Saints (vs Rams), Packers (@ Patriots)

Ravens, Bears, Panthers, Chiefs, Dolphins, Vikings, Falcons, Texans, Chargers, Saints, Packers 

Súboj podcasterov

Telovýchovný vedúci: 7:5
Vlado Kurek: 8:4

Telovýchovný vedúci: 66:36 (0.647)
Vlado Kurek: 66:36 (0.647)

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár