José sa opustil, Liverpool s Barcelonou vytiahli otrasné dresy, plus ostatné momenty Ligy majstrov

08.11.2018 / Miloš Kubalík
José (photo: SITA/AP Photo)

José / (photo: SITA/AP Photo)

V časoch predvolebných kampaní našich budúcich záchrancov miest a obcí neexistuje lepší liek na nervy ako futbal. Chlapi sa odjakživa vždy najlepšie vyventilujú práve pri ňom. Niektorí sa vykričia, tí menej gramotní si dajú po papuli a potom je doma kľud. Preto sme aj my z tajnej skupiny písalkov zašli do reálneho sveta, aby sme si na veľkých plátnach pozreli zápasy a mohli vďaka tomu pripraviť The best of najsamlepších momentov kola. Keď si myslíte, že sa pri našom stole nezastavil jeden z kandidátov na bratislavského primátora aby nám zaželal triezvu hlavu pri víkendových voľbách, mýlite sa. Zastavil. 

Spartak lepší ako Liverpool?

V prvom zápase Liverpool nadelil Srbom doma štvorku, presadili sa Salahovia a iné hviezdy. V srbskej metropole to ale v rámci odvety bolo presne naopak. Ešte nedávno hrali Kloppovci finále Ligy majstrov, aby v utorok prehrali v Belehrade. V tom Belehrade, ktorý vyradil v predkole nášho majstra z Trnavy. Fanúšikom Spartaku mohla v hlavách skrsnúť takmer filozofická úvaha.

S červenými hviezdami neprehrali ani jeden z dvoch letných zápasov a vypadli až po predĺžení. Belehrad teraz porazil v LM Liverpool. Je Spartak lepší ako Liverpool, lebo v Belehrade neprehral? V úvahách by sa dalo zájsť ďalej, ale kolega Rišo Hanzlík je z Trnavy.

V každom prípade, z výhry sa okato tešil náš čašník. Belehrad mal na tikete za tri eurá. Poteší. 

Škaredé dresy

Fúúúj, to čo mali na sebe viaceré tímy v utorok? Ako keď staré baby pozerajú na suseda, ktorý zišiel vysypať smeti v čipkovaných trenírkach. Tak sme my kukali v utorok na plátno. Liverpool aj Barcelona obliekli svojich futbalistov do sady dresov určených na také zápasy, v ktorých nebudú chcieť, aby ich spoznali. Liverpool vytiahol najnovšiu edíciu fialovo modrej, nie úplne definovateľnej farby a hanba bola v Belehrade napokon dokonaná. Šepká sa, že v tých dresoch chcú na ihriskách súperov dohrať zvyšok sezóny. Veľa šťastia.

Barcelona vytiahla úbory v ešte škaredšej ružovej. Akoby ich jedna šička mala. Už len za to si zaslúžili obaja prehrať. Škoda, že prehral len jeden. Barcelona ukopala remízu u Intera Škriniara a najlepší slovenský obranca tak ešte bude musieť o postup zo skupiny tvrdo bojovať.

Obrat Manchestru United

Cristiano sa konečne trafil! Akú šupu zavesil do siete De Geu, to ste videli? Potlesk by si zaslúžil aj od súperov, ale Juventusu to nakoniec nestačilo. Bol síce celý zápas lepším tímom, tvrdili tí čo videli, ale Manchester vykonal šťastný obrat. Také vo futbale vidíme radi. Celý zápas nič a potom ťa ide poraziť, lebo si prepol na iný zápas. Za štyri minúty strelili dva góly a dostali sa do zóny postupu v skupine práve za Juve. Internety následne zošaleli a búchali jednu fotku zbláznených fanúšikov Diablov za druhou.

Jose Mourinho sa na chvíľku opäť opustil, hoci červení fanúšikovia to vidia inak. Na videu pripomína všelikoho. Mne napríklad Two – Face z Batmana.

 

Penalta a nekarta

V slovenskom okienku dáme dnes pred našimi chalanmi priestor failom kola. Vybrali sme dva. Sergio  Ramos mal opäť raz lakeť príliš vysoko a vďaka tomu, že v Plzni sa VARí stále len pivo a nie kamerový systém sme nevideli kartu. Zákrok si ju pýtal. Rozhodca to nikdy nemá ľahké, aj keď z nosa tečie potok krvi. V tomto prípade by výrazne pomohol šepkár v uchu: To bolo na červenú! 

 

Druhý fail kola je penalta pre Manchester City po samopáde Sterlinga. Ten asi aj vlastnou nevinou zakopol o rovnú zem a okrem krtinca na trávniku vyrobil aj poriadne kontroverznú penaltu. Bránkový rozhodca si opäť mohol skočiť do bufetu na klobásku. Muži na bránkovej čiare už dlho dokazujú, že tam stoja zbytočne. Aj v Manchestri by sa šepkár uživil. 

Sterlingov pád v spomalenom zábere.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár