NFL Power ranking: Movember

11.11.2018 / Vlado Kurek
Big Ben sa teší.  (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

Big Ben sa teší. / (photo: SITA/AP Photo/Keith Srakocic)

November je vážny mesiac v NFL. Buď ideš hore, alebo dole. Move up, alebo move down, už nie je čas postávať na mieste. Každý zápas má čoraz väčšiu váhu.

Tu je stručný výpočet mužstiev, ktoré ak tento víkend prehrajú, môžu začať vážne rozmýšľať nad zimnou lyžovačkou: Lions, Jaguars, Bucs, Packers, Cowboys.

TOP 5: Hore sa dobre dýcha

1. New Orleans Saints 7-1

Tesné, ale zaslúžené. Saints si v najlepšom zápase doterajšej sezóny poradili doma s LA Rams a poskočili na prvé miesto. Kto si ešte pamätá šokujúcu prehru v prvom kole? Teda okrem Ryana Fitzpatricka? Svätci ťahajú sedem výhier po sebe. Čerstvo podpísaný Dez Bryant sa už aj stihol zraniť do konca sezóny, ale inak zatiaľ všetko vyzerá veľmi dobre pre krásne mesto New Orleans.

2. Los Angeles Rams 8-1

Zatiaľ žiadny dôvod na paniku. Rams sú stále veľmi, veľmi silní. Nezabúdajme, že v poslednom zápase nielen výrazne začali, ale boli schopní aj ohromného comebacku. V skutočnosti si myslím, že malá facka im pomôže rovnako, ako čistému jednotkárovi nečakaná dvojka z hudobnej.

 3. - 4. Kansas City Chiefs 8-1 a New England Patriots 7-2

Zverenci Andyho Reida si po prehre s Patriots pripísali tri výhry po sebe a ukazujú, že majú nielen neskutočný útok, ale aj vytrvalosť a stabilitu. Takto pred rokom mali už za sebou jednu krízu, tentokrát zatiaľ idú isto.

Patriots bez Gronka a Michela porazili Packers. Enough said. Kto bude chcieť ísť z AFC do Superbowlu musí rátať s Bradym v pavúku. Ako každý rok.

5. Los Angeles Chargers 6-2

Pät výhier po sebe a štart, aký si pre Blesky naozaj nepamätám. Ich problémom vždy bolo, že začali príšerne a museli dobiehať. Tentokrát to vyzerá na veľmi silný ročník a ja nepochybujem, že smerujú do playoff. Čo bude potom, sa uvidí. Philip Rivers ale hrá svoj najlepší futbal a Melvin Gordon ukazuje, prečo bol v drafte považovaný za minimálne rovnako dobrého, ak nie lepšieho hráča, ako Todd Gurley.

6. Pittsburgh Steelers 6-2

Oceliari sú tretie mužstvo z AFC v exkluzívnej spoločnosti. Dostali sa sem prvýkrát, ale zaslúžene. Panterom uštedrili v noci na piatok ich vlastnú medecínu, veľmi silný začiatok, ktorým ich v podstate zlomili. Big Ben a spol. dali piatu výhru po sebe. Problémy zo začiatku sezóny a meno running backa Bella sa zdajú byť zabudnuté.

Špeciálna pochvala: Atlanta Falcons 4-4

Tri výhry za sebou a útok, ktorý má rytmus. Plus efektivita v kľúčovej časti ihriska, v red-zone. Obrana sa snaží vyrovnať s personálnymi stratami. Ale srdce tam je.

FLOP 3

3. Jacksonville Jaguars 3-5

Áno, majú viac výhier ako kopa iných, ale mačiatka vôbec nepripomínajú šelmy z minulého roka. Ak nevyhrajú teraz nad zlepšujúcimi sa Colts, majú veľký problém. Tak či tak to vyzerá na premárnený potenciál talentom nabitej obrany. A to Jaguárov o rok-dva čakajú ťažké rozhodnutia, koho z mladých hviezd zaplatiť a koho pustiť. Ak nedajú SuperBowl tento alebo budúci rok, premrhali všetko čo budovali.

2. New York Giants 1-7

Ako Jaguars márnia potenciál svojej obrany, tak Giants svojho útoku. Je neskutočné, že mužstvo s Backhamom, Barkleym, Sheppardom a Engramom nedáva 30 bodov na počkanie. Základy mužstva sú jednoducho veľmi zlé. Ak Giants nevyhrajú v pondelok s rovnako slabými Niners, možno na nich čaká ďalšia historicky zlá sezóna.

1. Buffalo Bills 2-7

Majú síce na konte dve výhry, z toho jednu neskutočnú, ale inak je to obrovská bieda. Josh Allen opäť nemôže hrať a Bills tri zápasy po sebe dali 10 a menej bodov. Predstavte si, tie tri zápasy aj prehrali. Ja už ani nevidím na ich zozname zápas, ktorý by mohli ešte vyhrať. 

Súboj podcasterov

Telovýchovný vedúci: 7:4
Vlado Kurek: 9:2

Telovýchovný vedúci: 73:40 (0.646)
Vlado Kurek: 75:38 (0.663)

Euríčko na NFL

Telovýchovný vedúci: Bears (vs Lions), Bengals (vs Saints), Falcons (@Browns), Jags (@Colts), Chiefs (vs Cardinals), Jets (vs Bills), Redskins (@Bucs), Chargers (@Raiders), Packers (vs Dolphins), Rams (vs Seahawks), Eagles (vs Cowboys)


Vlado Kurek: Bears, Saints, Falcons, Colts, Chiefs, Jets, Bucs, Pats, Chargers, Packers, Rams, Eagles

Vlado Kurek

Vlado Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár