Víkendové snehovánky: Skvelá Petra Vlhová a biatlonové bolenie hlavy

19.11.2018 / Juraj Kurek
Paulína Fialková. (photo: SITA/Ján Viazanička)

Paulína Fialková. / (photo: SITA/Ján Viazanička)

Vianočné reklamy sú v plnom prúde, začína snežiť aj v nižších polohách a slovenské lyžiarky sa nevedia dohodnúť so svojou federáciou – to všetko môže znamená jediné, zima je definitívne tu. A s ňou aj druhý diel Snehovánok.

Skvelá Petra

Petra Vlhová si  po nevydarenom obrovskom slalome v Soeldene napravila chuť v slalome vo fínskom Levi. Skončila druhá, zdolala ju len najlepšia slalomárka zemegule a priľahlých chotárov Mikaela Shiffrinová. Tento raz len o zhruba polsekundu. Petra si opäť dokázala, že Mikaela je zdolateľná. To je super, len ju už začať porážať.

Muži absolvovali prvé preteky v sezóne, tradiční rivali Hirscher s Kristoffersenom zosmiešnili zvyšok sveta a išli si svoje preteky. Úspešnejší bol Rakúšan. Adam Žampa po špicare nedokončil prvé kolo, Matej Falat ho síce dokončil, no druhého nepostúpil. Obaja si tak aspoň mohli v kľude pozrieť životný výkon Bulhara Alberta Popova, ktorý s číslom 75(!) prvý raz v kariére bodoval, rovnom 20. miestom.

Snáď si z neho naši chalani zoberú príklad.

Z biatlonu bolí hlava

Svetový pohár v biatlone sa síce ešte nezačal, ale to nebráni tomu, aby boli biatlonistiek, teraz konkrétne sestier Fialkových, plné noviny.

Spory so svojou federáciou mali doteraz vyárendované alpskí lyžiari. Na tomto fronte je momentálne, zdá sa, pokoj. O show sa nám teda tentokrát stará biatlon. Obe strany sú skúpe na slovo a obe strany tvrdia, že vo veci urobili maximum a druhú stranu nechápu. Výsledkom je, že Fialky majú zákaz reprezentovať a reprezentačné družstvo žien tvorí Anastázia Kuzminová a zopár komparzistiek.

Ako sa hovorí, win-win. Ale je to win-win iný, je to lose-lose.

Paulína vyhlásila, že sa k problému vyjadrí cez týždeň, dovtedy môžeme len tipovať, že kde je problém. Snáď bude opäť raz niekde v bájnej krajine Uprostred a rýchlo sa vyrieši.

SP štartuje už o dva týždne.

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár