To bol zápas! Šláger roka v NFL Rams - Chiefs predčil aj divoké očakávania

20.11.2018 / Samo Stránava
Jared Goff si schuti zahral.  (photo: SITA/AP Photo/Kelvin Kuo)

Jared Goff si schuti zahral. / (photo: SITA/AP Photo/Kelvin Kuo)

Azda najočakávanejší zápas základnej časti máme za sebou a je na čase si ho zosumarizovať.

Duel dohrávky už jedenásteho týždňa NFL priniesol obrovské množstvo krásnych momentov na oboch stranách šišatej lopty. Zápas medzi LA Rams a Kansas City Chiefs priniesol toľko vzrušujúcich momentov, čo niektoré tímy nevyprodukujú ani za dve sezóny. Stávkové kancelárie vypísali kurz na počet bodov získaných oboma najlepšími mužstvami sezóny na 63. Ako veľmi sa mýlili,... 

LA Rams - Kansas City Chiefs 54:51

Ofenzívy oboch tímov zahrali vynikajúci zápas, ale na to sme si v tejto už zvykli. Napriek tomu je 105 bodov, čo spolu nazbierali, šokujúce číslo. Nočný zápas sa tak zaradil na tretie miesto v historických tabuľkách a je prvým zápasom v histórií NFL kde oba tímy dokázali nazbierať viac ako päťdesiat bodov.

Sledovaný súboj dvoch mladých quarterbackov Jareda Goffa (Rams) a Patricka Mahomesa (Chiefs) dopadol lepšie pre domáceho rozohrávača. Nahádzal 413 yardov a 4 touchdowny a doviedol svojich k dramatickému víťazstvu o tri body.

Zahanbiť sa nenechal ani hosťujúci Patrick Mahomes. Zapísal až 478 yardov a 6 TD (!). Vo svojej prvej sezóne ich má na konte až 37 a pravdepodobne smeruje k prekonaniu rekordu Paytona Manninga, ktorý v sezóne 2013 nazbieral 55 TD prihrávok. 

Akoby v úzadí ostala behová hra oboch tímov. Todd Gurley III aj Kareem Hunt zaostali za svojím priemerom a nepripísali si ani jeden behový touchdown.

Rozhodujúcim faktorom bola nakoniec obrana Rams. Donútila Patricka Mahomesa k piatim stratám lopty. Nadpozemský výkon opäť predviedol kľúčový hráč obrannej línie (DL) Aaron Donald s dvomi sackmi, avšak do historických tabuliek sa zapísal safety domácich Samson Ebukam.

Dokázal vybojovať jeden fumble vrátený do TD a aj takzvaný picksix, keď chytil prihrávku súperovho QB a doniesol loptu do endzóny pre šesť bodov. Stal sa iba druhým hráčom na pozícii safety, ktorému sa tento kúsok v posledných desiatich rokoch podaril. 

Rams sa po krásnom zápase stali prvým tímom s desiatimi víťazstvami v tejto sezóne. Ukázali, že predsezonne agresívne nákupy padajú na úrodnú pôdu a tím z mesta anjelov to tento rok so Superbowlom myslí naozaj vážne. Ak narazíte na záznam na Sport TV, určite si ho pozrite. Neoľutujete. 

Samo Stránava

Samo Stránava

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár