Fikcia: Na letisku s Vladkom Weissom

21.11.2018 / Miloš Kubalík
Vladko Weiss, bývalý reprezentant Slovenska. (photo: SITA/Diana Černáková)

Vladko Weiss, bývalý reprezentant Slovenska. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Vďaka úspešnému interview o svojom návrate nám Miňo Stoch dohodil Vlada Weissa po zápase s Čechmi priamo na letisku. Väčšina reprezentantov totiž necestovala do Bratislavy, ale rovno do svojich turistických destinácii. Do USA, Španielska, Talianska, Turecka alebo Gran Katárie. Kde my chodíme na dovolenky, oni pracujú. Kde my pracujeme, oni počas repre zrazov dovolenkujú. Normálny, obrátený režim profesionálneho športovca.

Na letisko Václava Havla sme prišli približne pred polnocou, let do Bratislavy bol naplánovaný na 02:00 ráno. Vlado odlietal do Gran Katárie o pol tretej, tak sme mali dostatok času v duty free na kávičku a aj niečo navyše. Bez DPH, samozrejme. Vlada sme spoznali už z diaľky. Normálny chalan, oblečený v sivom tvídovom saku a modrých džínsoch. So sakom mu ladili sivé mokasíny. Pri nohách mal položenú igelitku, ktorú stihol naplniť v neďalekom obchode. Pozdravíme sa, Vlado nám aj sebe objednal kávičku a koňačik na zahriatie a môžeme začať.

Red: Ďakujeme za Tvoj čas Vlado. V prvom rade nás mrzí prehra s Čechmi. Ale ty za to nemôžeš, keby si hral tak neprehráme. Aký bol výlet v Prahe?

Vlado: Ďakujem. Cením si to. Málokto dnes vidí moje kvality. V Prahe sme stretli známych, rodinu, Miňo Stoch nás zobral do nočných ulíc. Už chápem, prečo sa mu v tomto meste tak darí. (Smiech). Navyše konečne môžeme s chalanmi chodiť všade kam chceme.

Red: Práve o tom sa chceme baviť. V minulosti si mal viacero .. ehm .. zážitkov. Prečo si odišiel z lavičky počas zápasu?

Vlado Weiss: Je to celé nafúknuté. Chcel som hrať, ale mal som aj žalúdočné problémy. Čakal som do poslednej chvíle, či ma tréner Hapal pošle do hry. Keď išiel Adam Nemec, odskočil som si na záchod. Sedel som tam do konca zápasu a trénerovi som normálne potom podal ruku.

Red: Umyl si si ju?

Vlado Weiss: Samozrejme. Za koho ma máte. Pre mňa bude vždy česť reprezentovať..

Red: Nebojíš sa, že skončíš u Sokolov?

Vlado Weiss: Daj pokoj s tým sokolom. Akí sokoli? Všetkým novinárom z toho hrabe. A nie, nebojím. A ak aj skončím, raz sa do repre vráti môj otec. Videli ste návrat Stocha, uvidíte aj návrat Weissa.

Red: My nie sme novinári, ale písalkovia. Je o Tebe známe, že nevydržíš behať viac ako desať minút a aj to len jedným smerom. Čo stačí v klube, nestačí v nároďáku. Prešiel si akadémiou Manchestru City. Hral si v Barcelone. V tej slabšej. Pamätáme, ako si pred deviatimi rokmi na Letnej preháňal Jankulovského. Neuvažuješ nad prestupom do Španielska?

Vlado Weiss: Nie. Mám všetko, čo potrebujem.

Red: Jasné, Tvoja vec. 

Okoloidúci Milan Škriniar: Super jazda Vlady dneska. (Nechápavé pohľady).

Vysmiaty Vlado Weiss: Chalanov som hodil na letisko v požičanom aute. Šli sme siedmi. V Mini Cooperi. 

Redakcia: Povozíš aj nás niekedy?

Vlado: Nie, ja som nešoféroval.

Red: Ooooukey. Tak, čo je pravdy na dohode Tvojho otca s Jánom Kozákom? Údajne si hrával aj napriek výstrelkom hlavne preto, lebo Tvoj otec dával v reprezentácii veľa priestoru práve Kozákovmu synovi.

Vlado Weiss: Ja som hral pod oboma otcami, Kozák mladší len pod mojim. Hádam netreba viac dodávať. (Štrngot fliaš v igelitke pri nohách). Som nakúpil na dlhé večery. V Katare dobré pitivo nezoženieš len tak.

Red: Chápeme. Čas pokročil. Musíme sa rozlúčiť, letí nám to. Maj sa a dobre doleť.

Vlado Weiss: Tak Určitee! 

Po odchode sme mali zmiešané pocity. Vlado Weiss je stále hádam jediný slovenský futbalista, ktorý vie v súboji jeden na jeden uštrikovať obrancu. Ktorý urobí vietor v obrane súpera aj keď sa lístok na strome nepohne, lebo je úplné bezvetrie.

Mohol by byť oveľa platnejší, oveľa. Len škoda, že neletel do toho Talianska alebo Španielska, ako iní chalani. Ale šiel tam, kam šiel. Al Karafa, alebo ako. Škoda.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár