Deň vďakyvzdania je sviatkom fanúšikov NFL

22.11.2018 / Samo Stránava
Dallas vs Washington je derby v divízii NFC East.  (photo: SITA/AP Photo/Andrew Harnik)

Dallas vs Washington je derby v divízii NFC East. / (photo: SITA/AP Photo/Andrew Harnik)

Ako každý rok sa v USA opäť chystajú oslavy dňa vďakyvzdania. Rodiny sa zídu, aby si v kruhu najbližších pochutnali na pečenom moriakovi a na iných dobrotách. Tento deň je špeciálny aj pre fanúšikov amerického futbalu. NFL je prítomná v obývačkách (nielen) Američanov silnou porciou troch zápasov. Inak tomu nieje ani tento rok, tešiť sa môžeme na tradičné kluby vo veľmi zaujímavých vysielacích časoch aj v našich zemepisných šírkach.

Detroit Lions – Chicago Bears, 18:30

Po veľmi cennom víťazstve nad divíznym rivalom Vikings a upevnení si prvej pozície v NFC North čaká Chicago Bears ďalšia bitka o sever.

Na Ford Field ich vyzvú domáci Detroit Lions. Bears su veľkým prekvapením tejto sezóny a po výmene trénera si postupne kráčajú po divízne víťazstvo po dlhých ôsmich rokoch. Fenomenálne výkony podáva hlavne obrana okolo DE Khalila Macka. Komplikáciou pre Bears je však zranené rameno QB Mitchella Trubiskiho, ktorého štart je vylúčený.

Na druhej strane výkony domáceho QB Mathew Stafforda aj celého tímu Lions sú ako na hojdačke. Rozhodujúci pre tento zápas bude duel skvelých running backov. Favoritom sú hosťujúci Bears, práve vďaka svojej obrane, ktorá patrí vo všetkých štatistikách do top 5 obrán v NFL.

Lions ale určite nedajú svoju kožu zadarmo. Bude to boj o každý yard.

Dallas Cowboys – Washington Redskins, 22:30

Priamy súboj o čelo divízie NFC East uvidíme v zápase Cowboys a Redskins.

Redskins odštartovali túto sezónu skvele a predvádzali jednoznačne najkrajší futbal v divízií. No ako každý rok, znova sa im nevyhýbaju problémy. Po mnohých zraneniach v ofenzívnej lajne a vážnom zranení Alexa Smitha, pre ktorého sa sezóna skončila si myslím, že Redskins nadobro prišli o playoff.

V Dallase útok Cowboys nezažíva veľmi vydarenú sezónu, o produkciu sa stará najmä hviezda na pozícií RB Ezekiel Eliott.

Úplne iná pesnička sú obrany oboch tímov, ktoré patria medzi najlepšie v celej lige. Preto môžeme čakať zápas skôr s krásnymi obrannými akciami ako nejakú ofenzívnu prestrelku.

New Orleans Saints – Atlanta Falcons, 02:30

V nočnom zápase uvidíme do tretice opäť divízne derby. Rozbehnutí New Orleans Saints privítajú trápiacu sa Atlantu Falcons.

V New Orleans nepomýšľajú už na nič iné ako Superbowl. K skvele hrajúcemu útoku sa konečne pridala aj obrana a výsledkom je mužstvo, ktoré väčšina odborníkov pasuje za najväčšieho favorita na zisk Lombardiho trofeje pre víťaza Superbowlu.

Falcons sa opierajú o výborne výkony QB Matta Rayana avšak obranu zdecimovali zranenia. Zatiaľ im to stačí iba na tretie miesto v NFC South a to na playoff stačiť nebude. Napriek tomu sa môžeme tešiť na veľkú porciu bodov (60+) a skvelé výkony oboch QB.

Samo Stránava

Samo Stránava

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár