Pekných je veľa, najkrajšia môže byť len jedna. (photo: SITA/AP Photo)

Tenisové referendum: Ktorá je najkrajšia?

Martin Petro

Snažíme sa ísť s dobou a keďže je teraz IN robiť bársaké módne referendá za 6 miliónov euro o všeličom možnom, zorganizovali sme aj my jedno. Bude sa v ňom hlasovať o najkrajšiu aktívnu tenistku všetkých čias.


Novak Djokovic vyhral aj svoje piate finále v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Andy Brownbill)

Rozhodla balkánska prefíkanosť

Tomáš Kolár

Mužské finále Australian Open 2015 rozhodne v ničom nezaostalo za tým ženským. Po prvých dvoch setoch to dokonca vyzeralo, že tenisoví fanúšikovia strávia pred debnou pol dňa. Žiaľbohu, a možno aj chvalabohu, bol tretí a štvrtý set medzi Nolem a Andy Murraym už iba formalitou.  


Serena Williamsová. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Serena, slečna Obdivuhodná

Tomáš Kolár a Denis Bohumil Schvarcz

Eso na mečbole odvrátila elektronika signalizujúca dotyk siete. Serena v prvej sekunde pustila raketu víťazne z ruky, v druhej neveriaco krútila hlavou smerom k empajrovej rozhodkyni. O niekoľko ďalších krátkych momentov neskôr Serena Williamsová aj tak vyhrala svoj 19. grandslamový titul. 


Novak Djokovic, najväčší favorit, čo je stále v hre. (photo: SITA/AP Photo/Lee Jin-man)

...a tam dole zostali ôsmi

Tomáš Kolár

Na tradične prvom grandslame v roku v austrálskom Melbourne si dva krát stodvadsať hráčov pobalilo kufre. Zostali poslední ôsmi, štyria chlapi a štyri baby. V noci začínajú semifinálové boje, sľubujú veľmi zaujímavé duely.      


Dominika dobre. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Je suis Pomee! Tri vášnive noci s Dominikou

Martin Petro

Pre každého hejtera, kto by nebodaj namietal, že toto je presne to slovenské „Jasné, nadávajú na ňu, ale keď sa jej začne dariť, tak už stoja stoporení v rade pre podpis na podbruško", mám len jeden odkaz: Presne tak.


Dominika dobre. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Slováci na #AusOpen2015. Nad, alebo pod štandardom?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Slováci a Slovenky majú už spomienky na #AusOpen2015 len na fotkách v smartfónoch a na účtoch po zaplatení miestnych daní a odmien pre realizačný tím. Aký vlastne mali tí naši prvý grandslam novej sezóny? Hrali lepšie, alebo horšie, ako hovoria ich rankingové postavenia?


Dominika a Na Li v januári 2014 tesne po finálovom zápase v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Australian Open je turnaj, kde sa vystrkujú rožky

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Australian Open je turnaj, ktorý sme si navždy zapamätali najmä pre fantastický zápis Dominiky Cibulkovej do análov slovenskej tenisovej history. Zo všetkých turnajov V4 práve tu najviac vystrkujú rožky hráči, o ktorých by to jeden nebol povedal.


Keď útočí karma, ani obojručný bekhend nemusí stačiť. (photo: SITA/AP Photo/Koji Sasahara)

Dominika, pozor na tú karmu

Martin Petro

Naša najlepšia tenistka ostatných čias, Dominika Cibulková, má okolo seba široký tím ľudí. Majú nespornú a nemalú zásluhu na tom, že sa dostala tam, kde práve je - na jedenástu priečku rankingu. Po zrelej úvahe a hĺbkovej analýze som dospel k záveru, že v tomto tíme avšak chýba jedna kľúčová osoba. Karmológ.