Takýto nejaký výraz by mal ukončiť tohtoročné US Open (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Nikto si nezaslúži vyhrať US Open viac ako Federer

Štefan Cebro

Skvelá forma na Wimbledone, na Rogers Cupe, v Cinncinati a ešte aj US Open. To je Roger Federer verzia 2014. Švajčiarsky tenista všetko zdôraznil vo štvrťfinále s výborne hrajúcim Gaelom Monfilsom. Francúz viedol 2:0, ale na legendu mu to nestačilo. V praxi to znamená, že Roger naznačil svoje možnosti a dostatočnú kondičnú pripravenosť. Vyhral deväť z posledných jedenásť gemov.


Jekaterina Makarovová si vyhadzuje na podanie.  (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll)

U žien sa možno dočkáme novej grandslamovej víťazky

Štefan Cebro

„Dnes vás môže zdolať hráčka z top osemdesiat a nebude to prekvapenie. Ženský tenis sa hrozne posunul,“ povedala dávnejšie Magdaléna Rybáriková. Ani sama nevedela, že k pravde bola blízko. 


Caroline Wozniacki by s takým úsmevom mohla mať v ruke aj dve zelené jabĺčka... (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Wozniacká potrebuje grandslam, aby svet zabudol na odrieknutú svadbu

Štefan Cebro

Dánsku tenistku zrušenie už naplánovanej svadby s vytlačenými pozvánkami nezlomilo. Znovu nájdenie formy, ktorá ju kedysi vyniesla na pozíciu svetovej jednotky potvrdila v nedeľu večer, keď vyradila vo štvrtom kole US Open Mariu Šarapovovú.


Dominike sa v lete tenis nedarí. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

Cibulková možno zahodila životnú šancu

Štefan Cebro

Články o tom prečo obdivujeme Dominiku Cibulkovú tu už boli. Tým, že nemá fyzické parametre a dostala sa tam, kde je, je niečo obdivuhodné. Za posledné obdobie si ale zaslúži iba kritiku.


Roger je kráľ. Aj v pokročilom veku. (photo: SITA/AP Photo/Al Behrman)

Legenda nestarne. Federer vie, že teraz je ten čas...

Štefan Cebro

Za posledné roky nie je žiaden tenista, ktorý by bol toľkokrát odpisovaný ako Roger Federer. Aj my sme už boli viackrát na vážkach, ale Švajčiar nás vždy výsledkami presvedčil o opaku. Je pochopiteľné, že ž nedominuje ako kedysi, ale stále si drží obdivuhodnú formu akú malo v jeho veku minimum tenistov.


Noleho forma pred US Open nevzbudzuje prílišný optimizmus. (photo: SITA/AP Photo/Tom Uhlman)

Novak Djokovič nemá formu

Štefan Cebro

Mala to byť skoro až jasná záležitosť. Najmä po tom, keď sa znásobili správy, že Rafael Nadal zrejme nebude štartovať na US Open. Novak Djokovič však nevyzerá tak suverénne akoby si fanúšikovia predstavovali, prehráva na letných turnajoch v Amerike veľmi skoro. US Open bude ešte zaujímavejšie. 


Jo! Ako keby si hovoril Jo Tsonga po výhre na turnaji v Kanade. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Chris Young)

Často sa zabúda, že Tsonga hral aj finále grandslamu

Štefan Cebro

Tenisový Muhammad Ali. Ani nie tak výkonmi ako výzorom. To je Jo Wilfried-Tsonga. V dnešnej dobe, keď sa k dominancii troch, štyroch tenistov približuje len zopár vyvolených je každá správa o titule niekoho nečakaného niečím trošku nečakaným.


Serena takmer ako počas nášho rozhovoru. (photo: SITA/AP Photo/AELTC, Scott Heavey)

Fiktívny rozhovor: Serena a Jack

Martin Petro

 „Musíš do toho dať viac zápästia,“ ozvala sa spoza kríku hlboká angličtina. „Tá loptička sa sama neroztočí.“ Otočil som sa. Rozprávala na mňa kučeravá černoška v slnečných okuliaroch. Jej účes bol obrovský, vyzeral ako mäsožravá exotická rastlina. Zasekol sa mi na nej pohľad. Bohumil však nečakal a vzápätí opäť nabehol na sieť aj s bojovým pokrikom.


Eugenie Bouchardová tesne po víťaznom semifinále.  (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan,)

Ženský Wimbledon stráca lesk, napraviť to môže kanadská princezná

Štefan Cebro

Eugenie Bouchardová je svetlé zjavenie na ženskej tenisovej mape. Ženská časť pavúka nutne potrebuje novú atraktívnu tvár. Tou je určite sympatická Kanaďanka, ktorá prináša na kurt okrem výbornej hru aj krásu.


Grigor Dimitrov, bejby Federer. (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Bejby Federer to konečne rozbalil

Štefan Cebro

Ďalší tenista sa môže medzi smotánku pridať vo Wimbledone, bude však musieť zdolať Djokoviča, ktorý má pred sebou vidinu ďalšieho grandslamového titulu a návratu na post svetovej jednotky. V semifinále mu stojí v ceste Grigor Dimitrov alebo „Bejby Federer“ ako ho familiárne voláme, keďže ho už od osemnástich porovnávajú so švajčiarskou legendou.