Ernests Gulbis, hypnotizujúc loptičku tesne pred tým, ako sa zoznámi s jeho výpletom. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Federera zastavil milionársky synček

Štefan Cebro

Mať štyri deti a vyhrávať grandslamové turnaje podľa všetkého nejde dokopy. Hlavne ak máte za sebou osemnásť rokov profesionálnej kariéry a na tenis pokročilý vek, 32 rokov. Roger Federer stále môže prekvapiť, nie však na tohtoročnom Roland Garros, kde ho vyradil Ernests Gulbis.


Skormútený Stan na odchode z Paríža. (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Z prekvapení v Paríži nie sú v Melbourne nadšení

Štefan Cebro

Zradnejšia ako antuka je len tráva. Aj preto na Roland Garros vypadlo v prvom kole viacero favoritov. Na druhej strane sa hovorí, že outsideri môžu nasadených tenistov vyradiť s najväčšou pravdepodobnosťou už v prvom kole. Zažili to v minulosti Serena Williamsová či Rafael Nadal. Teraz sa k tomu pridali víťazi tohtoročného Australian Open.  


Rafa sa tohoto roku v Paríži zapotí. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Bude French Open 2014 výnimočný?

Martin Petro

Pariž, mesto laku na nechty a vyprážaných slimákov. Paríž, mesto známe nielen najväčšou replikou Eiffelovky, ktorá je dvakrát taká veľká ako originál v Las Vegas. Pre tenisových fajnšmekrov je to najmä dejisko najprašnejšieho grandslamu sezóny, tradičného Roland Garros.


Rím dobyl Nole. (photo: SITA/AP Photo/Alessandra Tarantino)

Rímski gladiátori

Fredy Martinez

Rím, večné mesto. Stretávali sa tu gladiátori, najlepší z najlepších a vlastne je to tak dodnes. Turnaj BNL Internazionali kategórie ATP Masters 1000 patrí zaslúžene  k najprestížnejším podnikom na okruhu. Je druhým najrešpektovanejším antukovým turnajom po grandslame Roland Garros. Kto sa rozhodol turnaj navštíviť osobne, nevyhol sa dileme, ako ideálne naložiť s časom. Ako my s Kamilom.


Som vyhraaaaaaaaaaaaal! (photo: SITA/AP Photo/dpa, Marc Mueller)

Veľký príbeh Martina Kližana

Martin Petro

Aplauz postojačky! Martin Kližan ovládol BMW Open - vychytený „posh“ turnaj v Mníchove, kde vyše týždňa predvádzal prvotriedny tenis pod reflektormi bieleho kabrioletu BMW 420 zaparkovaného pri tribúne, ktorý čakal na svojho nového majiteľa.


V reprezentačnej súprave na tlačovej konferencii. Pochopiteľne, ilustračný záber. (photo: SITA/Ján Slovák)

Re: Kto sa pýta Cibulkovej?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Našli sme ráno v diskusii k našej včerajšej emailovej výmene niekoľko zanietených názorov, polemizujúcich s našim textom. Rozhodli sme sa nenechať ich bez odozvy. Píšeme predsa (aj) preto, aby sme si vymieňali názory na športové témy. Kauza Fed Cup má teda pokračovanie.


Zodpovednosť za prehru v Kanade zo seba duo na obrázku nezmyje. (photo: SITA/Ján Slovák)

Subject: Kto prehral FedCup?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Veľkonočné opice sú vyspaté, zmaľované vajcia zabudnuté, (prípadne zjedené, ak boli z čokolády, alebo natvrdo). Späť k športovému dianiu. Včera podvečer sme sa s kolegom tenisovým guruom Martinom Petrom zamýšľali, kto môže za to, že Slovenský FedCupový tím dostal v Kanade šibačku. 


Vyrovnaný lakeť, koleno takmer na zemi, ukážkový bekhend majstra žánru. (photo: SITA/AP Photo/Claude Paris)

Wawrinka má na to, aby uspel aj na Roland Garros

Štefan Cebro

Mnohí si mysleli, že to je len one hit wonder, ale nie je. Stanislas Wawrinka je na túto sezónu pripravený v plnej sile. Odmlčal sa po skvelom víťazstve na Australian Open, ale bol to pochopiteľný krok. Potreboval si oddýchnuť a nabrať novú energiu do podstatnej časti sezóny.


Magdalénka, Danielka a ani Dominika to Kanady nepocestujú. (photo: SITA/(AP Photo/El Nuevo Herald, David Santiago)

Ako sa Magdaléna Rybáriková zodpovednosti zľakla

Štefan Cebro

Už pár dní môžeme oslavovať, že v elitnej sedemdesiatke máme päť tenistiek, čo je historický úspech nášho ženského tenisu. Ale čo nám to je platné, keď reprezentácia asi klesne len do druhej skupiny. A to sme hrali pred rokom semifinále, v ktorom sme boli blízko blizúčko postupu do finále.