Fešákov je päť, ale dôvody na návštevu NTC sú aj iné. (photo: SITA/Ján Slovák)

Päť dôvodov, prečo prísť na Davis Cup

Martin Petro

Od piatku do nedele sú v Bratiske Lotyšskí mužskí tenisti. Rozdajú si to s našimi o to, kto si to rozdá s Rakušanmi o to, kto si to rozdá na jeseň v playoff o svetovú skupinu. Toto je pätoro dôvodov, pre ktoré sa oplatí navštíviť NTC.


Pete Sampras gratuluje Rafaelovi Nadalovi po finále v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Nadalovi chýba k najlepšiemu v histórii krok

Štefan Cebro

Pete Sampras bol už nachystaný odovzdať Rafaelovi Nadalovi štrnásty grandslamový titul. Prišlo však zranenie chrbta a do cesty sa okrem toho postavil nebojácny Stanislas Wawrinka.


Stanislas Wawrinka v póze sústredenej na bekhend.  (photo: SITA/AP Photo/Aijaz Rahi)

Wawrinkov titul by konečne rozvíril mužský tenis

Štefan Cebro

Stanislas Wawrinka je hráč, ktorý môže konečne rozprúdiť mužský tenis. Ten ovládajú traja, až štyria fenoméni, ktorí od roku 2006 pustili ku grandslamovému titulu len Juana Martina Del Potra, ktorý všetkých prekvapil na US Open 2009. Wawrinka je k tomu podobne blízko ako bol argentínsky tenista, aj keď stále musí spraviť najťažší krok.


Pome, Domča, do finále!, kričí dnes celé Slovensko.  (photo: SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko)

Prvá Slovenka vo finále grandslamu

Martin Petro

Ten titulok si treba prečítať ešte raz, znie to totiž lahodne ako sláčikové kvarteto pri svadobnej hostine. Človek dostane málokedy možnosť písať nadpis s takou pýchou a zároveň s takou zásadnou informáciou v jeho obsahu. 


Novak na kurte robil, čo sa dalo, v šatni po prehratom zápase s Wawrinkom to už v sebe neudržal. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Djokovic: Chýba mi môj Vajda

Števo Kolibár

Isté srbské príslovie hovorí: „Sve se vraća, sve se plaća“. Škoda, že pani srbčinárka z belehradskej základnej školy Boru Stankovića vysvetľovala jeho nehynúci význam v čase, keď Novak údermi depiloval loptičky na tenisovom kurte. V kuloároch sa už klebetí, že Djokovič si začal sypať popol na hlavu.


Dominika zatína päste v radostnom geste po štvrťfinálovej výhre na Australian Open. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Cibulková je mentálne úplne inde, preto je v semifinále

Štefan Cebro

Životná forma? Jednoznačne! Dominika Cibulková dospela a to čo predvádza na Australian Open je pri jej fyzických parametroch až neuveriteľné. Je pramálo 160-centimetrových tenistiek, ktoré dokázali hrať tak útočne ako slovenská tenistka.


Roger Federer  bude zatínať päsť vo štvrťfinále proti Škótovi, čo naposledy vyhral Wimbledon. (photo: SITA/AP Photo/Aaron Favila)

Tippy na mužské štvrťfinále Klokan Open

Martin Petro

Mužský turnaj sa dostal do fázy, v ktorej – akoby povedal klasik – si už súpera nevyberáš. Ostala posledná osmička, štvrťfinále, v ktorom už do seba narážajú hráči z útrob samotnej top 10. Štyri zápasy by už mali podľa všetkého ponúknuť maximálny tenisový zážitok. 


Nesmiem plakať, nesmiem plakať, akoby si hovorila cez stisnuté pery Mária Šarapovová pri podávaní rúk s Dominikou Cibulkovou v noci nášho času v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Aaron Favila)

Sila karmy

David Pavlik

Najväčšou nevýhodou úvodného grandslamu roka pre vysokoškolského študenta je skutočnosť, že sa nekoná o pár týždňov neskôr.