Martin si rád odpovede premyslí, aj vo vymyslenom rozhovore. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Kližan: Na trávu mi stačí Petržalka

Martin Petro

Keby sme neboli virtuálna redakcia a keby sa s nami chceli športovci rozprávať, nemuseli by sme písať fiktívne rozhovory. Ale vážne. Striedačka je priestor na netradičné formáty, keď sa vám budú páčiť, vyrobíme jeden hoci aj každý týždeň. Začíname jedným z asi tridsiatich najlepších tenistov na svete, slovenskou jednotkou a vyzývateľom Rafaela Nadala, Martinom Kližanom. 


Včerajší zápas zmenil názov dezertu v jednom  z obchodov neďaleko Roland Garros. Dnes si Federera už nedáte.  (photo: SITA/AP Photo/Peter Dejong)

Stávkovací bon appetit, druhý štvrťfinálový deň

Martin Petro

Diváci v bielych placatých klobúkoch (parížsky trademark) si včera sadali na svoje miesta s veľkými očakávaniami. Logicky, pretože to, čo na tomto turnaji doteraz aktéri predvádzali, bola óda na tenis, priam dokonalá pozvánka. Očakával sa poctivý, typický antukový, tenis najvyššej úrovne, ktorý bude napínavý do poslednej loptičky. Čo z tohto zoznamu mal možnosť divák včera vidieť? Skoro nič.


Zberači včera viac držali dáždniky, ako žlté chlpaté loptičky.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Stávkovací bon appetit, deň 5.

Martin Petro

Keďže včera prakticky celý deň vytrvalo kvapkalo a program museli štyri krát prerušiť, dnes takmer nemáme čo bilancovať. Z toho, čo sa stihlo odohrať sme trafili postup Taliana Fogniniho, ktorého pohodlný postup presne reflektoval predzápasový kurz (1,5). V treťom kole ho bude čakať víťaz predčasného finále Kližan - Nadal, ktoré sa presúva na dnes a hádať víťaza si azda nikto netrúfa.


Vďaka polievaniu je parížska červená antuka možno ešte rýchlejšia, ako pokazený parížsky šalát. (photo: SITA/AP Photo/Christophe Ena)

Stávkovací bon appetit, deň 4.

Martin Petro

Vynútené zmeny v štruktúrach našej fantómovej redakcie zapôsobili blahodarne. Výpovede sú už podpísané a odložené v kartotéke, kľúče od služobných vozidiel vrátené, odstupné vyplatené. Od začiatku som tušil, že sa môj asistent v hedikepoch nevyzná. Respektíve, že sa v tom môj hendikepovaný asistent nevyzná vôbec. Po personálnych čistkách sa na nás po včerajšku konečne usmieva úspešnosť.


Holub zápas Satnislasa Wawrinku a Thiema de Bakkera prežil v zdraví.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Stávkovací bon appetit, deň 3.

Martin Petro

Nuž, nie je každý deň nedeľa a vyprážané rezne na obed. Urobme si ale krátku bilanciu toho, čo sme zase včera všetko netrafili, nech vidíme na vlastné oči a môžeme vyvodiť dôsledky.


Roger hral už včera, na obrázku teda aspoň jeho teniska. (photo: SITA/AP Photo/Petr David Jose)

Stávkovací bon appetit, deň 1.

Martin Petro

Počas French Open bude na portáli TakUrčitee vychádzať pravidelná tipovacia rubrika. Rozoberieme si v nej zopár najzaujímavejších zápasov dňa, ktoré v sebe budú ukrývať slušné šance, ako ich výsledok spoľahlivo odhadnúť. Rubrika bude určená pre tých, ktorí ľúbia hazard a peniaze vyhraté touto trasou im voňajú viac, ako tie zarobené dennodenným muklovaním v open space. Ale aj pre všetkých ostaných, ktorých trebárs baví iba pasívne sledovať úspešnosť predikcií.


Rafael Nadal proti zvyšku tenisového sveta.  (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

French Open: Nadal, dvaja ďalší a veľa našich

Martin Petro

Dnes sa začne naplno prášiť parížska antuka na dvorcoch Rolanda Garrosa. Komu toto meno nič nehovorí, tak Rolo bol francúzsky letec počas prvej svetovej vojny (áno, Francúzi mali skutočné letectvo a nie, nebol to iba kŕdeľ vetroňov). Po tomto chlapíkovi, ktorí sa chodil z kraja 20.storočia na miestne kurty pravidelne vyblázniť, bol pomenovaný dnes jeden z najstarších a najprestížnejších tenisových turnajov všetkých čias, French Open.


Autentický pohľad na kurt v Monte Carlo (photo: Rado Ruman)

Monte Carlo, to je paráda

Rado Ruman

Spolu s kamarátom navštevujeme z času na čas tenisové turnaje, považujeme sa za tenisových priaznivcov, možno až fanatikov. Tipujeme od mala, samozrejme od osemnástich, väčšinou aj úspešne. Tak určitee.


Nechýbalo veľa a na obrázku by sa tešili slovenské reprezentantky. Toto sú žiaľ Rusky (photo: SITA/AP Photo/Misha Japaridze)

Niet im čo vyčítať

Martin Petro

Málo šťavy Cibulkovej v nedeľu? Chybná zostava vo štvorhre? Prečo nedotiahli sľubne rozohraný FedCupový zápas Slovenky do finálového konca? Kto za to môže? Niekto? Nikto?