Dominika dobre. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Je suis Pomee! Tri vášnive noci s Dominikou

Martin Petro

Pre každého hejtera, kto by nebodaj namietal, že toto je presne to slovenské „Jasné, nadávajú na ňu, ale keď sa jej začne dariť, tak už stoja stoporení v rade pre podpis na podbruško", mám len jeden odkaz: Presne tak.


Dominika dobre. (photo: SITA/AP Photo/Bernat Armangue)

Slováci na #AusOpen2015. Nad, alebo pod štandardom?

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Slováci a Slovenky majú už spomienky na #AusOpen2015 len na fotkách v smartfónoch a na účtoch po zaplatení miestnych daní a odmien pre realizačný tím. Aký vlastne mali tí naši prvý grandslam novej sezóny? Hrali lepšie, alebo horšie, ako hovoria ich rankingové postavenia?


Dominika a Na Li v januári 2014 tesne po finálovom zápase v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Australian Open je turnaj, kde sa vystrkujú rožky

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Petro

Australian Open je turnaj, ktorý sme si navždy zapamätali najmä pre fantastický zápis Dominiky Cibulkovej do análov slovenskej tenisovej history. Zo všetkých turnajov V4 práve tu najviac vystrkujú rožky hráči, o ktorých by to jeden nebol povedal.


Keď útočí karma, ani obojručný bekhend nemusí stačiť. (photo: SITA/AP Photo/Koji Sasahara)

Dominika, pozor na tú karmu

Martin Petro

Naša najlepšia tenistka ostatných čias, Dominika Cibulková, má okolo seba široký tím ľudí. Majú nespornú a nemalú zásluhu na tom, že sa dostala tam, kde práve je - na jedenástu priečku rankingu. Po zrelej úvahe a hĺbkovej analýze som dospel k záveru, že v tomto tíme avšak chýba jedna kľúčová osoba. Karmológ. 


Bekhendový follow-through ako z tenisovej učebnice. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Koniec sezóny si želá jedine finále - Djokovič vs Federer

Štefan Cebro

Ako vyzerá športová dokonalosť? Čo-to nám naznačil Novak Djokovič, ktorý sa pohral so Stanom Wawrinkom, ktorý musel predýchať kanára v ich zápase na Turnaji majstrov. To čo ale predviedol Roger Federer proti Andymu Murraymu bolo ešte o level vyššie.


Rogerov prísny forhend. (photo: SITA/AP Photo/Keystone,Georgios Kefalas)

Odvážna predpoveď: Federer sa vráti na post svetovej jednotky

Štefan Cebro

Áno, priznávame veta z nadpisu je v prvom rade viac prianím ako realitou, ale ani z ďaleka nie je utópiou. To, čo predvádza Roger Federer na konci sezóny, keď je množstvo hráčov formou a výkonnosťou už na dovolenkách a nie v halách, je obdivuhodné.


Svetovému tenisu zamávala jedna z jeho najväčších hviezd. (photo: SITA/AP Photo/Aijaz Rahi,)

S Na Li odchádza sebavedomá žena, ktorá sa nebála ani Číny

Štefan Cebro

V súčasnom ženskom tenise, ktorý okrem Sereny Williamsovej nemá výraznú hviezdu, bola čínska tenistka jednou z mála, čo si držala dlhšie skvelú výkonnosť. Zradili ju však kolená a fakt, že na vrchol sa prebojovala postupne až vo vyššom tenisovom veku.


Serena je fantastická tenistka možno preto, že vie počas zápasu takýmto spôsobom meditovať. (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll)

Serena je už zaslúžene v diskusií o naj tenistku histórie

Štefan Cebro

Striedanie generácií, nástup mladých hráčok? Áno blíži sa to, ale keď sa na to pozrieme čisto štatisticky, tak stále majú na vrch skúsenosti. Australian Open vyhrala Na Li, Roland Garros Maria Šarapovová, Wimbledon Petra Kvitová a US Open Serena Williamsová.


Najlepší japonský tenista všetkých čias siaha na grandslamový titul (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

Druhá tenisová vlna konečne ožila, na toto sa čakalo

Štefan Cebro

Pred deviatimi rokmi. Vtedy sa naposledy stalo, že vo finále grandslamového turnaja nebol ani jeden zo štvorice Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal, Andy Murray. Nová éra v mužskom tenise?