Bekhendový follow-through ako z tenisovej učebnice. (photo: SITA/AP Photo/Alastair Grant)

Koniec sezóny si želá jedine finále - Djokovič vs Federer

Štefan Cebro

Ako vyzerá športová dokonalosť? Čo-to nám naznačil Novak Djokovič, ktorý sa pohral so Stanom Wawrinkom, ktorý musel predýchať kanára v ich zápase na Turnaji majstrov. To čo ale predviedol Roger Federer proti Andymu Murraymu bolo ešte o level vyššie.


Rogerov prísny forhend. (photo: SITA/AP Photo/Keystone,Georgios Kefalas)

Odvážna predpoveď: Federer sa vráti na post svetovej jednotky

Štefan Cebro

Áno, priznávame veta z nadpisu je v prvom rade viac prianím ako realitou, ale ani z ďaleka nie je utópiou. To, čo predvádza Roger Federer na konci sezóny, keď je množstvo hráčov formou a výkonnosťou už na dovolenkách a nie v halách, je obdivuhodné.


Svetovému tenisu zamávala jedna z jeho najväčších hviezd. (photo: SITA/AP Photo/Aijaz Rahi,)

S Na Li odchádza sebavedomá žena, ktorá sa nebála ani Číny

Štefan Cebro

V súčasnom ženskom tenise, ktorý okrem Sereny Williamsovej nemá výraznú hviezdu, bola čínska tenistka jednou z mála, čo si držala dlhšie skvelú výkonnosť. Zradili ju však kolená a fakt, že na vrchol sa prebojovala postupne až vo vyššom tenisovom veku.


Serena je fantastická tenistka možno preto, že vie počas zápasu takýmto spôsobom meditovať. (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll)

Serena je už zaslúžene v diskusií o naj tenistku histórie

Štefan Cebro

Striedanie generácií, nástup mladých hráčok? Áno blíži sa to, ale keď sa na to pozrieme čisto štatisticky, tak stále majú na vrch skúsenosti. Australian Open vyhrala Na Li, Roland Garros Maria Šarapovová, Wimbledon Petra Kvitová a US Open Serena Williamsová.


Najlepší japonský tenista všetkých čias siaha na grandslamový titul (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

Druhá tenisová vlna konečne ožila, na toto sa čakalo

Štefan Cebro

Pred deviatimi rokmi. Vtedy sa naposledy stalo, že vo finále grandslamového turnaja nebol ani jeden zo štvorice Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal, Andy Murray. Nová éra v mužskom tenise?


Takýto nejaký výraz by mal ukončiť tohtoročné US Open (photo: SITA/AP Photo/John Minchillo)

Nikto si nezaslúži vyhrať US Open viac ako Federer

Štefan Cebro

Skvelá forma na Wimbledone, na Rogers Cupe, v Cinncinati a ešte aj US Open. To je Roger Federer verzia 2014. Švajčiarsky tenista všetko zdôraznil vo štvrťfinále s výborne hrajúcim Gaelom Monfilsom. Francúz viedol 2:0, ale na legendu mu to nestačilo. V praxi to znamená, že Roger naznačil svoje možnosti a dostatočnú kondičnú pripravenosť. Vyhral deväť z posledných jedenásť gemov.


Jekaterina Makarovová si vyhadzuje na podanie.  (photo: SITA/AP Photo/Mike Groll)

U žien sa možno dočkáme novej grandslamovej víťazky

Štefan Cebro

„Dnes vás môže zdolať hráčka z top osemdesiat a nebude to prekvapenie. Ženský tenis sa hrozne posunul,“ povedala dávnejšie Magdaléna Rybáriková. Ani sama nevedela, že k pravde bola blízko. 


Caroline Wozniacki by s takým úsmevom mohla mať v ruke aj dve zelené jabĺčka... (photo: SITA/AP Photo/Kathy Willens)

Wozniacká potrebuje grandslam, aby svet zabudol na odrieknutú svadbu

Štefan Cebro

Dánsku tenistku zrušenie už naplánovanej svadby s vytlačenými pozvánkami nezlomilo. Znovu nájdenie formy, ktorá ju kedysi vyniesla na pozíciu svetovej jednotky potvrdila v nedeľu večer, keď vyradila vo štvrtom kole US Open Mariu Šarapovovú.


Dominike sa v lete tenis nedarí. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Graham Hughes)

Cibulková možno zahodila životnú šancu

Štefan Cebro

Články o tom prečo obdivujeme Dominiku Cibulkovú tu už boli. Tým, že nemá fyzické parametre a dostala sa tam, kde je, je niečo obdivuhodné. Za posledné obdobie si ale zaslúži iba kritiku.


Roger je kráľ. Aj v pokročilom veku. (photo: SITA/AP Photo/Al Behrman)

Legenda nestarne. Federer vie, že teraz je ten čas...

Štefan Cebro

Za posledné roky nie je žiaden tenista, ktorý by bol toľkokrát odpisovaný ako Roger Federer. Aj my sme už boli viackrát na vážkach, ale Švajčiar nás vždy výsledkami presvedčil o opaku. Je pochopiteľné, že ž nedominuje ako kedysi, ale stále si drží obdivuhodnú formu akú malo v jeho veku minimum tenistov.