Žeby Novak Djokovic? (photo: SITA/AP Photo/Pavel Golovkin)

Wimbledon vyhrá iný, ako Australian a Roland Garros

Martin Petro

Turnaj turnajov začal. Včera sme už videli prvé riťopády po úderoch do protipohybu. Keď dvorce na Wimbledone za dva týždne úplne wiblednú a získajú svoje povestné vyjazdené hlinené fľaky, dočkáme sa inaugurácie kráľa trávy na súčasnú sezónu. Bude mať tretí grandsalám sezóny tretieho víťaza? Ja tvrdím, že takurčitee.


Už ich rozpísali, môžu vytiahnuť rakety a tiahnuť na pochod pavúkom. Wimbledon sa začína. (photo: SITA/AP Photo/Sang Tan)

Nemaznavý žreb Wimbledonský

Martin Petro

Ticho! Počuli ste to šumenie? Akoby niekto práve vystriekal poctivú dávku šľahačky. A nevoňajú to náhodou jahody? Ale isteže, z júna bude čo nevidieť júl, a to znamená, že v týchto dňoch štartuje Wimbledon. 


Rafael Nadal po deviatykrát dobyl Paríž. (photo: SITA/AP Photo/Francois Mori)

Rafael Nadal, zaslúžený mušketier

Fredy Martinez

Vrchol antukovej sezóny máme pár hodín za sebou, ale niekoľko tém bude rezonovať ešte dlho po tohročnom Roland Garros.


 (photo: Internet/Facebook.com/djokovic.official)

Djokovičova taktika na Nadala vznikala pri šachu

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Antuková kráľovná Mária v objatí s aktuálnou trofejou. (photo: SITA/AP Photo/FFT/Sindy Thomas,)

Rešpekt kráľovnej antuky

Štefan Cebro

Nemusela síce zdolať na ceste za druhým parížskym titulom Serenu Williamsovú, ale aj tak si Maria Šarapovová zaslúži veľký obdiv.


Novak Djokovic vie. Teraz, alebo nikdy. (photo: SITA/AP Photo/Michel Spingler)

Djokovič tuší, že teraz alebo nikdy

Štefan Cebro

Bóóóže, to bola ale nuda! Určite som si to nepovedal sám. Od grandslamového semifinále očakávate lepší výkon ako ten, čo predviedol Andy Murray proti Rafaelovi Nadalovi. Bol od Rafu tak ďaleko, ako Roger Federer vo finále Roland Garros v roku 2008. Uhral len šesť úbohých gemov, Federer dokonca vtedy len štyri.


Tomáš Berdych počas Roland Garros v Paríži. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Prečo Tomáš Berdych nie je top hráčom

Denis Bohumil Schvarcz

Tomáš Berdych chce konečne vyhrať svoj premiérový grandslam. Napríklad blížiaci sa Wimbledon. Roland Garros však znova ukázal, že sa mu len ťažko podarí bez jedného zo základných atribútov – rešpektu k súperovi a pokory.


Ernests Gulbis, hypnotizujúc loptičku tesne pred tým, ako sa zoznámi s jeho výpletom. (photo: SITA/AP Photo/David Vincent)

Federera zastavil milionársky synček

Štefan Cebro

Mať štyri deti a vyhrávať grandslamové turnaje podľa všetkého nejde dokopy. Hlavne ak máte za sebou osemnásť rokov profesionálnej kariéry a na tenis pokročilý vek, 32 rokov. Roger Federer stále môže prekvapiť, nie však na tohtoročnom Roland Garros, kde ho vyradil Ernests Gulbis.