Vyrovnaný lakeť, koleno takmer na zemi, ukážkový bekhend majstra žánru. (photo: SITA/AP Photo/Claude Paris)

Wawrinka má na to, aby uspel aj na Roland Garros

Štefan Cebro

Mnohí si mysleli, že to je len one hit wonder, ale nie je. Stanislas Wawrinka je na túto sezónu pripravený v plnej sile. Odmlčal sa po skvelom víťazstve na Australian Open, ale bol to pochopiteľný krok. Potreboval si oddýchnuť a nabrať novú energiu do podstatnej časti sezóny.


Magdalénka, Danielka a ani Dominika to Kanady nepocestujú. (photo: SITA/(AP Photo/El Nuevo Herald, David Santiago)

Ako sa Magdaléna Rybáriková zodpovednosti zľakla

Štefan Cebro

Už pár dní môžeme oslavovať, že v elitnej sedemdesiatke máme päť tenistiek, čo je historický úspech nášho ženského tenisu. Ale čo nám to je platné, keď reprezentácia asi klesne len do druhej skupiny. A to sme hrali pred rokom semifinále, v ktorom sme boli blízko blizúčko postupu do finále.


Slovenskoooo! Vyhrali sme s Rakúšanmi, no a čo ďalej? (photo: SITA/Ján Slovák)

Elefantastické!

Martin Petro

Elefantastické! Naši tenisti zabojovali a cez nebezpečné Rakúsko postupujeme do baráže o svetovú skupinu. O skvelý výsledok 4-1 sa postarala celá naša nominovaná štvorica, a to takmer rovnakým dielom.


Grigor Dimitrov má pred sebou skvelú budúcnosť s raketou v ruke. (photo: SITA/AP Photo/Mark J. Terrill)

Dimitrov, Raonic či iní môžu v budúcnosti vyzvať Djokoviča s Nadalom

Štefan Cebro

Hovorí sa, že v dnešnej dobe, keď potrebujete na vrcholovú hru rovnako skvelú fyzičku ako silu, dozrieva tenisový hráč niekedy okolo 27. či 28. roku, ak nemá supertalent a vôľu ako spomínaní dvaja najlepší tenisti. V rebríčku sa nachádza viacero do 25 rokov, ktorí majú na to, aby sa dostali do elitnej desiatky a možno až medzi päť najlepších tenistov.


Cez víkend bude znova zaostrené na Miloša Mečířa. Ako počas každého daviscupového víkendu. (photo: SITA/Gabriel Kuchta)

V Davis Cupe ide znovu o veľa

Martin Petro

Najteplejší slovenský marec všetkých čias máme za chrbtom, tvrdilo rádio, ktoré nikdy neklame. Pekne bude aj v apríli a nielen preto, že sme si za kráľa krajiny zvolili filantropa. Kvitnúť budú tulipány a všeličo iné, napríklad aj naše šance na návrat do svetovej skupiny Davisovho pohára.


Jana Čepelová sa postarala o jedno z najväčších víťazstiev slovenského tenistu. (photo: SITA/AP Photo/Wilfredo Lee)

Čepelová zdolala Serenu, ale aj ostatní tenisti už podobne zažiarili

Štefan Cebro

Zdolať Serenu Williamsovú je vždy sviatok. Je jedno, či sa to podarí v Monterrey, Kuala Lumpur alebo Charlestone. Turnaje väčšine nič nehovoria, to nám je jasné. Nie je to žiadne elitné podujatie, ale skvelá Američanka ho má rada.


Dominika repre šatičky odložila na čas hlbšie do skrine. (photo: SITA/Ján Slovák)

Reprezentačný dres náš najcennejší

Martin Petro

Domča si najlepšia sa rozhodla nereprezentovať Slovensko v barážovom stretnutí v Kanade, kde si budeme zachraňovať náš prvoligový zadok po zbabranom súboji s Nemeckom. Namiesto toho sa prihlásila na turnaj WTA 250 v Koala Lumpur, pretože cíti, že tento rok má konečne šancu preniknúť do top 10. 


Fešákov je päť, ale dôvody na návštevu NTC sú aj iné. (photo: SITA/Ján Slovák)

Päť dôvodov, prečo prísť na Davis Cup

Martin Petro

Od piatku do nedele sú v Bratiske Lotyšskí mužskí tenisti. Rozdajú si to s našimi o to, kto si to rozdá s Rakušanmi o to, kto si to rozdá na jeseň v playoff o svetovú skupinu. Toto je pätoro dôvodov, pre ktoré sa oplatí navštíviť NTC.


Pete Sampras gratuluje Rafaelovi Nadalovi po finále v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Nadalovi chýba k najlepšiemu v histórii krok

Štefan Cebro

Pete Sampras bol už nachystaný odovzdať Rafaelovi Nadalovi štrnásty grandslamový titul. Prišlo však zranenie chrbta a do cesty sa okrem toho postavil nebojácny Stanislas Wawrinka.