Dominika zatína päste v radostnom geste po štvrťfinálovej výhre na Australian Open. (photo: SITA/AP Photo/Rick Rycroft)

Cibulková je mentálne úplne inde, preto je v semifinále

Štefan Cebro

Životná forma? Jednoznačne! Dominika Cibulková dospela a to čo predvádza na Australian Open je pri jej fyzických parametroch až neuveriteľné. Je pramálo 160-centimetrových tenistiek, ktoré dokázali hrať tak útočne ako slovenská tenistka.


Roger Federer  bude zatínať päsť vo štvrťfinále proti Škótovi, čo naposledy vyhral Wimbledon. (photo: SITA/AP Photo/Aaron Favila)

Tippy na mužské štvrťfinále Klokan Open

Martin Petro

Mužský turnaj sa dostal do fázy, v ktorej – akoby povedal klasik – si už súpera nevyberáš. Ostala posledná osmička, štvrťfinále, v ktorom už do seba narážajú hráči z útrob samotnej top 10. Štyri zápasy by už mali podľa všetkého ponúknuť maximálny tenisový zážitok. 


Nesmiem plakať, nesmiem plakať, akoby si hovorila cez stisnuté pery Mária Šarapovová pri podávaní rúk s Dominikou Cibulkovou v noci nášho času v Melbourne. (photo: SITA/AP Photo/Aaron Favila)

Sila karmy

David Pavlik

Najväčšou nevýhodou úvodného grandslamu roka pre vysokoškolského študenta je skutočnosť, že sa nekoná o pár týždňov neskôr.


Pohľad upretý na miesto, kam vystúpa žltá chlpatá loptička Dominike v Melbourne pomáha. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Ako som strávil noc s Dominikou Cibulkovou

Martin Petro

Bol to piatok večer. Deň, v ktorom mladí ľudia chodia po náročnom týždni radi vypnúť. Trebárs na dno pohára. Aj môj večer mohol byť podobný, zhoda okolností spôsobila, že som polnoc strávil doma. S Dominikou.


Martin Kližan na Australian open zaujal nielen výkonmi, ale aj otvorenými ústami. (photo: SITA/AP Photo/Shuji Kajiyama)

Tough guy z Petržalky

Štefan Cebro

V týchto dňoch sa chcel ponevierať niekde po Európe, po všakovakých challengroch a menej dotovaných turnajoch. Nakoniec sa však nechal Martin Kližan prehovoriť svojim novým trénerom Martinom Dammom na odlet do Austrálie


Magdalena Rybarikova a kolegyne do toho celkom slušne uderili, v prvom kole Australian Open. (photo: SITA/AP Photo/Aaron Favila)

Pochlapené dievčatá

David Pavlik

Zástupkyne slovenského tenisu sa počas druhého dňa úvodného grandslamu sezóny Australian Open „pochlapili“. Až na Janku Čepelovú, ktorá nezvládla nápor slnečných lúčov, sa slovenská posádka mohla radovať z postupu do druhého kola.


Dlho sme hľadali, ale sme našli. Laura Robsonová, britská tenistka sa hrá v Melbourne Parku s malou kengurou. Nazvime ju Tippy. Tippy, tenisová kengura. (photo: SITA/AP Photo/Fiona Hamilton,Tennis Australia)

(Tenisové) Tipy z vrecka kengury

Martin Petro

Štartuje náš austrálsky špeciál s názvom Tipy z vrecka kengury. Je možno trochu omeškaný, pretože sme mali v redakcií prepnuté na rýchlosť 0,5. 


Aj keď tomu pohľadu uveríte len ťažko, pán vpravo na obrázku je tréner Novaka Djokoviča, Boris Becker. (photo: SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko)

Lendl a Murray je dokonalé spojenie, Becker k Djokovičovi tak nepasuje

Štefan Cebro

„Koho iného by si mali hráči vo vyspelom tenisovom veku vybrať, ako bývalé legendy? Tie im môžu jediné ešte niečo dať,“ nečuduje sa enkláve bývalých hviezd český tenisový odborník Jan Kukal. Jediný, kto z top štvorky odoláva je Rafael Nadal, ktorý však strýka Tonyho nikdy nevymení.


Juan Martin del Potro takto trénoval na novú sezónu. Poctivo. (photo: SITA/AP Photo/Daniel Munoz)

Tenis v roku 2014

Martin Petro

Tenisová sezóna 2014 začala hneď ako sa roztopil posledný sneh. Na niektorých miestach nestihol napadnúť ani ten prvý. Napríklad v Katare, alebo na Slovensku. Tenisti nie sú rozmaznané primadony, nepotrebujú oddychovať štvrť roka, aby sa prichystali na nový ročník.


Športový svet očakáva, či sa po mundiale budú tešit Pelé s Neymarom, obhajcovia zo Španielska alebo niekto celkom iný. (photo: SITA/AP Photo/Ricardo Saibun-Santos)

Očakávania svetového fanúšika

Martin Petro

Tému očakávania pre rok 2014 sme rozdelili na dve podobné polovičky. Včera sme mysleli národne, dnes budeme globálne. Nový rok totiž podľa najnovších správ zasiahol aj ostatné krajiny. Za ostnatým drôtom, ktorý nás delí od zvyšku sveta, sa takisto víria sny, fantázie a nádeje.