Novak. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Prekrstili Djokoviča

Denis Bohumil Schvarcz

Športové redakcie na Slovensku dostali nepríjemný predvianočný darček, rovno z Belehradu. "Dovoľte nás informovať o zmene, ktorú uskutočnil jeden z najpopulárnejších športovcov v slovenských médiách, Novak Djoković," začína text na papieri, ktorý vyšiel z faxových prístrojov v redakciách od denníka Šport po televíziu Markíza.


Grigor Dimitrov už bozkal aj takúto veľkú trofej (v Stockholme, po turnaji ATP). Bude ale aj svetovou jednotkou? (photo: SITA/AP photo/Pontus Lundahl)

Kto bude novou tenisovou jednotkou?

Martin Petro

Tento príbeh je o tenisovej perspektíve. Baviť sa budeme o tom, kto bude najbližšou svetovou jednotkou? Vymenujeme si kandidátov, ktorí majú najväčšie šance vystriedať súčasných hegemónov.


Zranenia, únava, všetko jedno. Raketu z ruky nepustia. (photo: SITA/AP Photo, Argentina's Ministry of Tourism)

Rôzne spôsoby tenisového oddychu majú jedno spoločné

David Pavlik

Tenisová sezóna je úspešne za nami, nadišiel čas pre hráčov odložiť rakety do kúta a ničnerobiť. TakUrčitee, žiadne také! Od Karibiku po ľadovec v Argentíne, žiadny kúsok zeme, na ktorý sa dá namaľovať tenisový kurt nebude v bezpečí. 


To bude šalátu! (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

České štestíčko na dne šalátovej misy

David Pavlik

Český daviscupový výber je po roku opäť na tróne najprestížnejšej mužskej tímovej súťaže. Duo Berdych - Štěpánek nezastavila svetová dvojka vo výbere hostí Novak Djokovič, ani búrlivá belehradská atmosféra. České štestíčko znova ležalo na dne šalátovej misy.


Radek Štěpánek, skutočný dôvod českého úspechu v Davis Cupe. (photo: SITA/AP Photo/Darko Vojinovic)

Berdych môže ďakovať Bohu za Štepánka

Štefan Cebro

Ukázal stredný prst Tipsarevičovi, čo ihneď poprel, zobral si za ženu Nicole Vaidišovú, ktorá po tom skončila s tenisom a on skončil s ňou. Keď prehrá, je neznesiteľný a nosí nevkusné tričká s karikovaným levom, ktorý vyzerá ako nadržaná mačka. V prvom rade je ale bojovník na pohľadanie, Radek Štěpánek.


Najlepší Lukáš v strednej Európe. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Najlepší Lukáš v strednej Európe

Denis Bohumil Schvarcz

V rebríčku ATP je aktuálne deväť, slovom 9 Lukášov. Celá tretina z nich sa v minulom týždni predstavila v Bratislave. Slovak Open by sa tak mohol premenovať na turnaj o Najlepšieho Lukáša v strednej Európe.


Jastrabie oko bolo v piatok v NTC asi odeté do nového slovenského hokejového dresu. (photo: SITA/Michal Burza)

Ako jastrabie oko 6:0 vyhralo

Denis Bohumil Schvarcz

Lukáš Lacko - Damir Džumhur, štvrťfinálový zápas na turnaji Slovak Open som v bratislavskom NTC videl na štyri vlastné oči. Nie som jediný, čo nosí na nose orámované sklá. Zápas vyhral Lukáš Lacko 6:4, 6:3. Aby mladému hráčovi z Bosny a Hercegoviny nebolo málo, Jastrabie oko mu naložilo 6:0. Nevídané.


Takto podával Lukasz Kubot v lete vo štvrťfinále Wimbledonu. Ako podáva dnes si môžete pozrieť na vlastné oči v NTC v Bratislave. A podať si naňho na základe tipov nášho vyslaného redaktora. (photo: SITA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Ako Tomič štafetu smoly Kližanovi odovzdal

Martin Petro

Ďalší servis prichádza až dnes, pretože včera sme naším tretím okom cítili prítomnosť čiernej stredy a veľké tipérske sklamania. Tie aj prišli. Na nevyslovenú otázku odpovedám áno, dá sa zarobiť aj na takých, ba čo viac, niekedy ešte oveľa lepšie.


Žiaľ, na to, či sa Bernard Tomic dostaví do Bratislavy aspoň na jeden zápas tenisového turnaja sa uzavrieť stávku nedá. (photo: SITA/AP Photo/Andy Wong)

Pavúk Slovak Open obsahuje zaujímavé mená, ktoré stojí za to vidieť.

Martin Petro

V Londýne sa síce zišla tenisová smotánka, osem najlepších na svete, ktorí si to na kurtoch rozdajú o vavrín z turnaja majstrov. Mala to byť akcia roka, no má smolu, že sa hrá v rovnakom termíne ako bratislavské Ritro a.k.a. otvorené medzinárodné majstrovstvá Slovenska. 


Rafael Nadal má možno poslednú šancu vyhať Turnaj majstrov. (photo: SITA/AP Photo/Remy de la Mauviniere)

Majster Nadal? Teraz alebo nikdy

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Dnes začína Turnaj majstrov. Španielsky ľavák je nesmierne súťaživý a najviac zo všetkého si potrpí na to, aby vyhral všetko. Ku všetkému mu chýba titul z neoficiálnych majstrovstiev sveta, kde sa vždy predstaví osmička najlepších v rebríčku.