Ivan Lendl počas prednášky v Bratislave. (photo: Ivan Krupčík pre Big Ideas for CEE 2013)

Život je vojna na päť setov, hovorí Ivan Lendl

Martin Petro

Ivan Hrozný bol na návšteve v Bratislave. Ale pokoj, šable nechajte v pošvách, nemyslel som krutého cára z rodu Rurikovcov, ale najlepšieho československého tenistu všetkých čias - teraz už Američana - Ivana Lendla. Dialo sa tak v rámci prestížneho fóra Big Ideas for CEE.


Skupinová fotografia, podklad pre našu módnu policajtku. (photo: SITA/AP Photo)

Módny OUT na Turnaji majsteriek

Margita Malá

Tak ako každý rok sa aj teraz osem najlepších tenistiek sveta predviedlo pred Turnajom majsteriek v Istanbule vo večerných róbach. Žiaľ chýba Maria Šarapovová, ktorá má na výber outfitu vkus.


Djokovic do toho dáva všetko, na tenisový trón chce späť čo najskôr.  (photo: SITA/AP Photo/Eugene Hoshiko)

Zabudnite. Djokovič nedá Nadalovi vydýchnuť

Štefan Cebro

To, že je Novak Djokovič momentálne jediným reálnym vyzývateľom Rafaela Nadala o tenisový trón sa potvrdilo aj na posledných dvoch čínskych turnajoch. Srb na nich ukázal, že okolnosti môžu byť hocijaké, jeho skvelá hra na tvrdých povrchoch sa nemení.


Steffi Grafová, najlepšia tenistka histórie podľa čitateľov TakUrčitee. (photo: SITA/AP Photo/Paul Hawthorne)

Steffi Grafová, najlepšia tenistka všetkých čias

Denis Bohumil Schvarcz

Rozhodli ste. Celý týždeň ste vy, čitatelia TakUrčite hlasovali kolo po kole a zužovali zoznam 32 najlepších hráčok tenisovej histórie, až na jeho konci zostala, ako to už pri tenisových turnajoch býva, jedna víťazka. Neprekvapivo ste zvolil Steffi Grafovú. Vo finále porazila Martinu Navrátilovú 2:1 na sety. 


 (photo: )

Steffi Grafovú vyzýva vo finále Martina Navrátilová

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Zostáva posledný zápas. Bolo ich 32, najlepších tenistiek, aké si kedy strčili loptičku pod sukničku a vytiahli ju pri potrebe druhého podania. Od Steffi Grafovej po Mary Pierceovú, od utorka si to rozdávali v súbojoch, ktoré rozhodovali vaše fanúšikovské hlasy. Primadony, sirény aj Serena, tridsať z nich ste vyradili pred finále. Doňho posunuli najväčšie legendy. Steffi Grafovú a Martinu Navrátilovú. 


 (photo: )

Najlepšia tenistka všetkých čias bude jedna z týchto štyroch

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Už len štyri ste nechali v hre. Najlepšou tenistkou všetkých čias sa stane jedna dáma z kvarteta Steffi Grafová, Serena Williamsová, Kim Clijstersová a Martina Navrátilová. O tom, ktoré dve z nich sa virtuálne pobijú o jediný titul, ktorý im ešte na polici chýba, rozhodnete vy, svojim hlasmi, práve dnes. Máte čas do 22:00, hlasujte z počítača, mobilu, toalety, hlavne to nenechajte na iných. 


 (photo: )

Štvrťfinále so šlágrom Grafová - Hingisová

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Osemfinále nášho turnaja, v ktorom sme postavili na pavúka tridsaťdva najlepších hráčiek tenisovej histórie (a dokonca sa ani všetky nerozjačali) prinieslo niekoľko prekvapení a zopár výsledkov, ktoré sú bežné aj v dnešnom WTA tenise. Zaujímavo sa poskladali duely do štvrťfinále, vašou úlohou je poslať do semifinále štyri najlepšie.


 (photo: )

Osemfinále Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik, Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Šestnásť duelov 1.kola Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien, v ktorom hlasy čitateľov TakUrčitee určia najlepšiu, aká kedy držala tenisovú raketu v ruke, je za nami. Pavúk pokročil do ďalšej fázy, 16 tenistiek zabojuje dnes o svoje miesto vo štvrťfinále. Práve Vaše hlasy rozhodnú o tom, ktoré zástupkyne nežnejšieho pohlavia zostanú v hre o ďalší titul do už aj tak bohatej zbierky. 


 (photo: )

TakUrčitee Open: Majstrovstvá sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik, Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Zoradiť si tenistky podľa vizuálnej príťažlivosti je súkromné gusto každého fanúšika. My sme sa predsa len zamerali na tenisové umenie ženského pokolenia. Dávame vám šancu zoradiť najlepšie z najlepších na turnaji, na ktorý sa ani Masters v Istanbule nechytí. Ktorá je podľa vás najlepšia tenistka všetkých čias?


Julien Benneteau. (photo: SITA/AP Photo/Lai Seng Sin)

Smutný francúzsky príbeh

Martin Petro

V sobotu tu bol silný príbeh, v ktorom James Blake prekonal všetky zákerné potknutia od života. Vyvážime to príbehom z kategórie smutných, no keďže v ňom nepôjde o zdravie alebo život - no len o bohapustú športovú smolu podanú ako obvykle tak trochu veselo - je ideálny k poobednému veterníku. Dajte si veselo do druhej nohy.