(photo: )

Najlepšia tenistka všetkých čias bude jedna z týchto štyroch

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Už len štyri ste nechali v hre. Najlepšou tenistkou všetkých čias sa stane jedna dáma z kvarteta Steffi Grafová, Serena Williamsová, Kim Clijstersová a Martina Navrátilová. O tom, ktoré dve z nich sa virtuálne pobijú o jediný titul, ktorý im ešte na polici chýba, rozhodnete vy, svojim hlasmi, práve dnes. Máte čas do 22:00, hlasujte z počítača, mobilu, toalety, hlavne to nenechajte na iných. 


 (photo: )

Štvrťfinále so šlágrom Grafová - Hingisová

Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Osemfinále nášho turnaja, v ktorom sme postavili na pavúka tridsaťdva najlepších hráčiek tenisovej histórie (a dokonca sa ani všetky nerozjačali) prinieslo niekoľko prekvapení a zopár výsledkov, ktoré sú bežné aj v dnešnom WTA tenise. Zaujímavo sa poskladali duely do štvrťfinále, vašou úlohou je poslať do semifinále štyri najlepšie.


 (photo: )

Osemfinále Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik, Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Šestnásť duelov 1.kola Majstrovstiev sveta všetkých čias v tenise žien, v ktorom hlasy čitateľov TakUrčitee určia najlepšiu, aká kedy držala tenisovú raketu v ruke, je za nami. Pavúk pokročil do ďalšej fázy, 16 tenistiek zabojuje dnes o svoje miesto vo štvrťfinále. Práve Vaše hlasy rozhodnú o tom, ktoré zástupkyne nežnejšieho pohlavia zostanú v hre o ďalší titul do už aj tak bohatej zbierky. 


 (photo: )

TakUrčitee Open: Majstrovstvá sveta všetkých čias v tenise žien

David Pavlik, Denis Bohumil Schvarcz a Martin Cejo Bosák

Zoradiť si tenistky podľa vizuálnej príťažlivosti je súkromné gusto každého fanúšika. My sme sa predsa len zamerali na tenisové umenie ženského pokolenia. Dávame vám šancu zoradiť najlepšie z najlepších na turnaji, na ktorý sa ani Masters v Istanbule nechytí. Ktorá je podľa vás najlepšia tenistka všetkých čias?


Julien Benneteau. (photo: SITA/AP Photo/Lai Seng Sin)

Smutný francúzsky príbeh

Martin Petro

V sobotu tu bol silný príbeh, v ktorom James Blake prekonal všetky zákerné potknutia od života. Vyvážime to príbehom z kategórie smutných, no keďže v ňom nepôjde o zdravie alebo život - no len o bohapustú športovú smolu podanú ako obvykle tak trochu veselo - je ideálny k poobednému veterníku. Dajte si veselo do druhej nohy.


James Blake. (photo: SITA/AP Photo/Andrew Brownbill)

Silný príbeh Jamesa Blakea

Martin Petro

Na záver prvého kalendárneho roka existencie nášho webu dovoľte pripomenúť niektoré z článkov, ktoré medzi čitateľmi od apríla zarezonovali. Označíme ich veľavravným logom, pribúdať budú denne. Šport nie len o góloch, bodoch a sekundách, ale často aj o príbehoch. Niekoľko silných tenisových opísal Martin Petro. Napríklad aj ten Jamesa Blakea.


Keď sa povie Stefan Edberg, pamäť vyhodí na 80% podobný obrázok. Zvyšných 20% snímku z podania.  (photo: SITA/AP Photo/Jae C. Hong)

Žiaden Edberg, žiaden Wilander

Martin Petro

Tento článok by mal byť celý o slovenskom domácom Daviscupovom víkende. Nech sa na to avšak dívam akokoľvek, vychádza mi (bohužiaľ alebo chvalabohu) iba jeden možný, veľmi priamočiary scenár.


Rafael Nadaaaal, vamooos! (photo: SITA/AP Photo/Charles Krupa)

Nadal je najväčší bojovník v tenisovej histórii

Štefan Cebro

Prebiehal tretí set. Stav bol 4:4 a zdalo sa, že Djokovič získal na svoju stranu momentum. Nadal sa držal, ale pošmykol sa a Srb vyhrával 30:0, následne skvelým returnom získal výhodu troch brejkbalov. Iní hráči by sa asi zosypali, ale nie Nadal.


To on!  (photo: SITA/AP Photo/Michel Euler)

Na betón: Najväčší rivali histórie

Martin Petro

Finále mužov obstará Nadal a Djokovič. Bude to ich vzájomný zápas číslo 37. Dostanú sa ním na delené prvé miesto v rebríčku najväčších rivalít Open éry. Zrejme nebudeme čakať dlho a dvojicu Lendl/McEnroe na čele legitímne vymenia.