Pondelkové Tréneroviny - Spartak šetrí na Messiho

26.11.2018 / Richard Hanzlik
Spartak Trnava prehral s Nitrou na úplnom konci. (photo: SITA/Martin Havran             )

Spartak Trnava prehral s Nitrou na úplnom konci. / (photo: SITA/Martin Havran )

Titul je náš, ale primátor nie. A preto vypneme svetlá na schodoch, obrazovky na tribúnach, hudbu pred zápasom a ani to Il Silenzio nepustíme. Nevadí, že tým porušíme vyše 50-ročnú tradíciu. A vysvetlíme to celé tak, že šetríme. Toto by ani Tonko Hrnko s tlačenkou nespapal. Kokršpaniel s medvedíkom čistotným spravia v chladničke plnej čučoriedkových koláčov menší bordel ako partička, ktorá potrebuje šetriť 35€ v sezóne, v ktorej si od UEFA zarobila vyše 5 melónov. Bohemians sa majú na čo tešiť.

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 0:0, 7777 divákov

Keď sa už zdalo, že s Trenčínom to v lige nemôže byť horšie, pokazil sa chalanom aj autobus na ceste do Dunajskej Stredy. Cifranič bol hodinku aj rád, pretože obrana už nebolo to najhoršie, čo v klube majú. Začiatok zápas sa teda trocha posunul, diváci dostali šancu vymrznúť o trochu viac ako na iných štadiónoch. A za nezmenenú cenu.

O víťazovi bolo dopredu jasné. Slovan so Žilinou stratili body a žlto-modrí mali motiváciu navyše. A keď Mašovič odzadu zobral Baya a nabral smer sprcha, preparkovali hostia ten nový autobus na ihrisko. Pritom Bayo išiel sám na bránku, vtedy je ho zbytočné faulovať, on to zahodí aj sám. Veľkú šancu zahodil do polčasu Sleedgers a po pauze už boli domáci v strese, že ak nevyhrajú, budú sa im smiať aj vo ViOne. Na ihrisko sa vrátil aj Šatka, ale to bola jediná radosť Hyballu.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:1, 1091 divákov

Šporar vykartovaný a zranený, na hrote Čavrič a na pravej obrane Apau. A k tomu Holman, ktorý si doteraz myslí, že Slovan mal super vstup do zápasu. Asi sa prvú polhodinu pozeral na žeriavy na Tehelnom národnom štadióne. Pretože Ružomberok si povedal, že ak už sa v tomto počasí musí previezť do Bratislavy, nebude čakať pred Macíkom.

Holoubek vypustil vlčiakov a nebyť Holmanovej strely, Macík aj prechladne. Na Mohu si dali hostia pozor a keď už začal Slovan konečne obstreľovať šestnástku z priamych kopov, schladil ich Qose. Aby si Slovan nepokazil nulu v kolónke prehier, pomohol mu Holman.

ŠFK Sereď - MŠK Žilina 1:1, 384 divákov

Nováčik s materskou škôlkou si to bez väčších problémov dávajú smerom do TOP6.  Sereď doma na šošonov vybehla, ale tešil sa Mihalík po brejku. Ace Ventura vyrovnal po hlavičke, ktorú bude na staré kolená púšťať vnukom až kým im neskončí platnosť kartičky poistenca. Hostia si domov vezú bod a radosť z toho, že nikto neskončil na maródke. Sereď fauluje čisto, ale aj so špinou.

FC Spartak Trnava - FC Nitra 2:3, 2575 divákov

Ak by som robil zostavu kola, na pravom krídle by v nej ako Dankove citáty svietil Ivan Gauád. Z nuly na sto zrýchlil za 5,5 sekundy a oslavoval víťazný gól Nitry hlboko v nadstavenom čase. Pretože Spartak si o prehru koledoval. A nielen tým, čo sa dialo pred zápasom.

Že tá dlhá jeseň už nikoho v klube nebaví, zdôraznil Látal v rozhovore. Teší sa na Vianoce, vypýtal si Playstation pod stromček. Ale možno pod neho dostane len Jansa, ktorý otvoril skóre. Druhopolčasový obrat bol rýchlejší ako Gauádov šprint, ale v závere to prišlo. Kým sa na štadióne šetrilo a rozpredávali LCDčka, sanita a neotvorené radlery, zarobila si Nitra tri body s pomocou deravej trnavskej obrany. Už nech je fakt koniec roka a daňové priznanie.

FK Senica - MFK Zemplín Michalovce 2:4, 573 divákov

Obrany si to v sobotu proti sebe rozdali naplno. Domáci stopér Dias síce dvakrát skóroval, ale jeho kamoši, ktorí sú akože obrancovia, potom robili všetko pre to, aby Michalovce necestovali na východ naprázdno. Senica by v sobotu neubránila ani mäsiarstvo pred vegánmi.

ViOn Zlaté Moravce - Železiarne Podbrezová 1:0, 645 divákov

Sú miesta, kde by ste koncom novembra nechceli byť. Napríklad na Všetko čo mám rád so Sisou Sklovskou, alebo na konci tabuľky. ViOn je ale rád, že Podbrezová sa tabuľkou posúva dole ako Daewoo Tico ponorené do kvapaliny. A preto bol Ewertonov gól 6-bodový, aj keď o zápase by sa dalo povedať - Radšej raz vidieť, ako dvakrát vidieť.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár