Ľadovo ostrý rebríček - Plastika vystrelila

30.11.2018 / Tomáš Tomeček
Nitrančania sa tešia. (photo: SITA/Martin Havran             )

Nitrančania sa tešia. / (photo: SITA/Martin Havran )

Rebríček je späť aby zmapoval dianie v Lintnerlande. Že sa toho udialo naozaj dosť bude zrejmé aj z niektorých skokov v poradí. Začíname.

Aj v tejto sezóne nazývame kluby ich najkrajšími názvami v histórii, ak nejakú majú.

12. SLOVENA ŽILINA

Vlci sa v Linterovej súťaži trápia. V piatich zápasoch inkasovali 22-krát a sami udelili súperom o desať gólov menej. V kanadskom bodovaní je "Beránek v rouše vlčím" až na 40 mieste. Zvučné mená neťahajú mužstvo tak ako by mohli a mali. Dokedy bude mať vedenie trpezlivosť so zlými výsledkami? Trénera už vymenili... Pomôcť znova vyceriť tesáky a pobiť sa o play-off pomáha staronový tréner Mikula. 

11. LOKOMOTÍVA BUČINA ZVOLEN

Prekvapenie? Možno áno. A možno som len neobjektívny, ale 120 minút s jedným gólom je pre Zvolen veľmi zlé hodnotenie. Dvojzápas mohol a možno aj mal dopadnúť úplne ináč. Zostali bez bodu proti Miškolcu aj proti Newcastlu. Jediný gól za dve hodiny hokeja dali Zvolenčania naposledy v polovici januára minulého roka proti Martinu a Trenčínu. Prvú priečku v skutočnej tabuľke však držia ako kliešte.

10. NEWCASTLE UNITED NOVÉ ZÁMKY

Jedna z najlepších obrán v lige síce stále plní svoju funkciu, no absencia kvalitného útoku bráni dokonalej transformácii na radosť v zápasovom cykle a tým pádom aj potrebného bodového flow. Disharmónia medzi útokom a obranou môže nakoniec vyústiť v pomer 1:1 čo v prípade mužstva z agrárne najvyspelejšej oblasti Slovenska znamená pokles. 

9. SOKOL PARTIZAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Sokoli zatiaľ nehrajú na vlastnom štadióne a predvídať ich výsledky je mierne povedané náročné. Prehrajú s favoritom, v zápätí zdolajú ďalšieho. Zvládnu deväťgólový zápas s medveďmi z Detvy, následne dostanú osem od Budapeštianskych Macov. Je lepšia výsledková sinusoida, alebo nejaký ucelenejší dlhodobejší stav? Rečnícka otázka. 

8. MEDVEDE DETVA

Najviac obúchané steny od prilieb musia mať momentálne v Detvianskej šatni domácich. Legendy hovoria, že hráči uvažujú nad zakúpením farieb, aby na stene mohlo vzniknúť moderné abstraktné umenie znázorňujúce problematiku úspešného splynutia začiatku a konca. Detvanci dali prvý gól Miškolcu, Liptovskému Mikulášu aj Zvolenu. No nakoniec skončili z trojlístka zápasov len s jedným bodom
a aby to bolo pre nich ešte krutejšie, zápasy prehrali zhodne o jediný zásah...

7. MAC BUDAPEŠŤ

Maďarskému zástupcovi sa darí pomerne dobre. Mužstvo sa odlepilo od dna, konsoliduje výkony. V tabuľke bodovania majú MACovia aj zástupcu v TOP 10, Cristopher Bodo má bilanciu 18+10. Patrí mu priebežné 8. miesto. Je to práve on, kto ťahá mužstvo zo spodných vôd. Zápas s Plastikou môže byť pomyselným zrkadlom. Alebo aj nie.

6. DUKLA TRENČIN

Vojaci sú v tabuľke osamotení ako málokto. Okolo nich +/-5 bodov nikto. Horšie je na tom len posledná Žilina, tá stráca na svojho suseda z Detvy osem a pod sebou nemá nikoho. V poslednom období víťazia len tesne proti mužstvám ako Mikuláš alebo MAC a od aktuálne lepších dostávajú na nulu, prípadne rovno nakladačku. Nie úplne ideálny stav uprostred sezóny. 

5. DVTK MISKOLC

Že to budú mať maďarské celky v lige ťažké, tvrdili skoro všetci. V prípade DVTK boli obavy už viac menej rozptýlené. Mužstvo Glena Hanlona dokáže porážať favoritov (Zvolen) a dobre si vedie aj ako favorit (výhry so Žilinou, Detvou). Hanbu si hokejisti z blízkosti slovenských hraníc v súťaži rozhodne nerobia. Zápasov bez streleného gólu ubúda, naopak pribúdajú shotouty. 

4. VSŽ KOŠICE

Veľmi ťažko hodnotia výsledky Košíc. Možno práve pre to, že mám na hokejistov z východu väčšie nároky ako na ostatné mužstvá. Problémom železiarov je stále prílišná závislosť na jednom hráčovi. Druhý najlepší strelec mužstva Kafka má na konte len 12 presných zásahov. Košice sú spolu so Zvolenom korčuľa pri korčuli na čele Lintnerligy, množiace sa domáce výbuchy sú ale alarmujúce. Stále tomu v Steel Aréne niečo chýba...

3. POPRAD-TATRY

Čierny kamzík Lintnerligy sa súťažou rúti s maximálnou ľahkosťou. Občas prídu zaváhania ako proti Nitre, keď jedna z najlepších defenzív v súťaži dostala sedmičku, ide ale o výnimku a nie pravidlo. Ak porazia aj nevyspytateľný Zvolen, môžu byť prví v skutočnej tabuľke najvyššej súťaže. Kolektívny výkon je pre nadstavbovú časť kľúčový a tento atribút vyzerá najlepšie práve pod Tatrami. Aspoň zatiaľ.

2. ISKRA SMREČINA BANSKÁ BYSTRICA

Mužstvo, ktoré malo veľký problém so strieľaním gólov vzhľadom na predsezónne očakávania, konečne naskočilo na víťaznú a vlnu. V poslednej štvorici sa hráči s baranom na hrudi presadili až 22-krát. Iskra zrejme konečne dosiahla na tú správnu teplotu a jej fanúšikovia možno konečne dostanú znova radosť do hokeja. V piatok sa môžu odviazať na domácom ľade proti Košiciam. 

1. PLASTIKA NITRA

Ale pozrime sa na Nitru! Dlho-predlho nemastné-neslané výkony a zrazu šesť zápasov bez bodového zaváhania. Gratulujeme a prajeme už 16-gólovému Lantošimu a kamarátom presnú mušku aj naďalej. V TOP 20 kanadského bodovania sa nachádzajú už štyria zástupcovia mužstva a sme zvedaví, ako dlho ešte víťaznú sériu Corgoni potiahnu. 

Tomáš Tomeček

Tomáš Tomeček

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár