Pondelkové Tréneroviny - Ivan búcha šampanské

03.12.2018 / Richard Hanzlik
Slovanisti privítajú Mikuláša na čele tabuľky. (photo: SITA/Martin Medňanský)

Slovanisti privítajú Mikuláša na čele tabuľky. / (photo: SITA/Martin Medňanský)

Predposledné zimné kolo za nami, videli sme aj nejaký ten hokejový zápas a spoznali jesenného majstra. Neporazeným zostáva Slovan a na nové Tehelné pole sa chystá vo veľkom štýle. Ivan mladší už otvára šampanské, ale pozor na poháre. Radšej nalej do plastových, z toho menej bolí nos.

Na Pasienkovom poli sa oslavuje dvojnásobne. Zo Spartaku utiekol tréner, generálny manažér a potom aj majiteľ so synom. Niektorí belasí by dokonca dopriali Spartaku vypadnutie, čo by im umožnilo vypredané derby zápasy proti Podbrezovej, alebo Senici. Ale aj takých berie autobus. Prípadne vlak, ak nehorí a nemešká.

AS Trenčín - ŠK Slovan Bratislava 0:3, 367 divákov

Slovan sa do nového bývania presťahuje už čoskoro, navyše s titulom jesenného majstra. Vlado Voštinár našiel záujemcom priestranný, 368-izbový štadión v centre mesta s dobrou infraštruktúrou, tromi bufetmi a podzemným parkovaním pre návštevy. Lokalita je veľmi príjemná, v blízkosti je škola, škôlka a potraviny. Architekt Bali im priestor dotvorí podľa chuti. Svoj jesenný titul si Slovan zabezpečil v pokračovaní šou Kokosy na snehu, v takmer domácom prostredí. Na otrasnom ihrisku a bez divákov.

Zápas sa začal s meškaním, kým odhrabali na Myjave sneh. Podľa Šuleka bolo chyba, že sa vôbec hrať začalo. Podľa mňa je chyba, že Trenčín hrá od septembra rovnako. Či je vonku 27 stupňov, alebo novembrový odmäk. Obrana domáceho mužstva bola ako snehuliak počas topenia snehu a prekonali ju všetky kolmice belasých. Hlavne prvý gól Šporara bol do zlatej kroniky relácie Čo dokáže ulica. Potom to už išlo s Trenčínom dole kopcom a za trojku môžu byť radi. Šporar sa konečne cítí ako strelec a už dokonca skoro podpísal zmluvu s Liverpoolom. Lenže mu spadla FIFA a nič z toho nakoniec nebolo.

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 2:2, 1903 divákov

Žilinčania si po dlhej dobe na zápas obliekli svoje žlto-zelené dresy na počesť založenia klubu pred 110 rokmi. Radšej v tej zime určite boli, ak by pred 110 rokmi vznikol obchod s lyžiarskymi potrebami a mohli sa naobliekať do oteplovačiek. Ale aj v tej zime odohrali mužstvá zápas, ktorí odlepoval zmrznutých divákov z lavičiek

Úvodných 30 minút ukázalo viac futbalu, ako niektoré mužstvá za celú jeseň. Žilina sa oprela do hostí poriadne, hodila ich do mrazničky a obstreľovala loptami. Škvarka s Mihalíkom dokazovali super formu a DAC to musel skúsať brejkami. Pred polčasom zopakoval Bayov gól Škvarka, ale na Vidov zareagovali šošoni až z Balajovej hlavy tesne predtým, ako sa pustila v šatniach teplá voda. Výborný zápas, dobrá remíza. Viac takýchto futbalov.

MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava 3:1, 1139 divákov

Trnava dosiahla úspech už tým, že našli v autobuse dosť nafty na cestu na Liptov. Pritom sa mohli vyhovoriť na námrazu na Donovaloch, ale predsalen si to tam išli odbehať. Po remíze z Bruselu, ktorou Spartak sám seba majstrovsky vyradil z EL prišiel do Ružomberka ako inak, brániť. Pritom chalani by sa dnes neubránili už ani telefonickým ponukám na kúpu hrncov a bambusových ponožiek, ale Radek si nechce ku koncu angažmá pokaziť meno.

Od začiatku bol Ružomberok lepší. Na Trnavu to oranžoví vedeli v každej sezóne a Erik Daniel si v nedeľu musel pripadať ako Mbappe medzi dopravnými kužeľmi. Na prvý gól prihral, penaltu vypracoval a pri každom jeho nábehu sa Látalovi páral gongolec na zimnej čiapke. Kozmetický zásah má na konte Yilmaz, prvý hráč Trnavy ktorí trafil bránku Macíka. Po hodine hry. Už to vyzeralo, že tú bránku trafí skôr kométa, ako lopta.

FK Železiarne Podbrezová - ŠFK Sereď 1:1, 458 divákov

Železiari v týždni odvolali trénera. Mareka Fabulous Fabuľu nahradil Gergely Geri. Syn Františka Stromokocúra zo susedov ak si dobre pamätám. Ale len dočasne, kým nájdu nového trénera. Sereď prišla v inej forme, TOP 6 je blízko a stačí to len nepokaziť. Domáci boli lepší, ale po góle rýchlo inkasovali a v druhom polčase robil Penksa všetko pre to, aby aspoň ten bod do Serede odniesol.

MFK Zemplín Michalovce - ViOn Zlaté Moravce 3:0, 783 divákov

To skôr človeka doma zastihne poštárka s doporučeným listom, ako by sa Moravce tento rok vyhli boju o záchranu. Vonku ešte neuhrali ani bod, možno by teda mali skúsiť futsal, tam by hrali stále vnútri. Michalovciam pomohlo, že sa nadstavovali až štyri minúty, keďže sa zranil rozhodca Kružliak a Marhefkovi sa do tej zimy vyzliekať nechcelo. Práve v nadstavenom čase padol prvý a rozhodujúci gól zápasu. To odblokovalo všetky zábrany a trojka bola na svete.

FC Nitra - FK Senica 1:0, 412 divákov

Senica sa úspešne bráni obvineniam mužstiev z toho, že má v kádri príliš veľa hráčov mimo Európskej Únie. Na pasovom oddelení v Senici bežia tlačiarne naplno a Záhoráci sa môžu naplno sústrediť na boj o vypadnutie. V Nitre to bol bodový pragmazitmus. Ivan vedel, že ak ukope tri body, pôjde hore. A tak po Kuníkovom odrazenom góle bol ochotný spraviť pre body všetko. Aj naparkovať tri hokejové rolby pred Hrošša a poslať na lavičku hostí Národnú protidrogovú jednotku. Cesta je cieľ, ako sa hovorí na rannej porade Železníc Slovenskej republiky.

Richard Hanzlik

Richard Hanzlik

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár