Tichý štart

09.09.2013 / Denis Bohumil Schvarcz
Rastislav Špirko sa presadil aj vo včerajšom zápase proti Slovanu.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Rastislav Špirko sa presadil aj vo včerajšom zápase proti Slovanu. / (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Dva zápasy, dve prehry, skóre 2:9. Taký bol prvý víkend hokejistov Slovana Bratislava v ich druhom ročníku KHL. Donbass Doneck rozhodol o svojej výhre v závere otváracieho zápasu sezóny, Spartak Moskva o tretinu skôr, už v prostrednej časti hry. Belasí chceli priviezť domov zo štyroch zápasov šesť bodov, pred druhou polovicou tripu tak majú prvý malý nožík na krku.

Nie, žeby sa niečo dialo, aj keby prehrali aj tento týždeň v Minsku a Záhrebe. Sezóna bude dlhá, zápasov vyše päťdesiat. Polovica z nich na domácom ľade, kde je Slovan mimoriadne silný a body zoberie aj lepším súperom. Zaujalo, že prvý výjazd slovanistov nevyvolal v podstate žiadnu pozornosť.

Hokejové aj nehokejové rozptýlenia

Určite to tak nikto neplánoval, no výsledky a najmä výkony Slovana prekrývali cez víkend iné témy. Nehokejové - nečakaná výhra futbalistov v kvalifikácii - ale aj hokejové. KHL rozhodla o presune Zápasu hviezd z Prahy do Bratislavy a toto víťazstvo je možno aj cennejšie, ako to na ľade s Levom. Liga ale rozhodla správne. V Prahe by zápas bol atraktívny len kvôli lokalite, v Bratislave to bude pomaly udalosť roka. Zaslúžene.

Zaujala aj informácia o novej sponzorskej zmluve Slovana. Tipos im prihrá milión Eur. "Slovan je jediný celoslovensky populárny klub," povedal hovorca stávkovej firmy v článku v SME a neprajníci dodávajú, že aj jediný celoslovensky nepopulárny. Milión Eur by sa zišiel aj extraligovým klubom, sto tisíc pre každého z desiatky, čo sa ešte snaží určite pomohlo. Nevadí, nech tá debata prebehne pod článkami na SMEčku.

A na ľade?

Na Ukrajine a v Moskve Slovan nenadviazal na podľa všetkých vydarenú prípravu. V Donecku Daňo a Bartovič dotiahli dvojgólový náskok domácich, tí si výhru vystrelili gólom v presilovke sedem minút pred koncom poslednej tretiny. Stane sa. Spartak Moskva už taký milosrdný nebol, zlomil hráčov s orlom na hrudi v druhej tretine. Rovnako viedol 2:0, pred koncom druhej tretiny premenil Anderson a žiaden obrat sa nekonal.

Tréner Čada bude pred zápasmi v Minsku a Záhrebe zdôrazňovať dôležitosť prvého gólu, a vôbec streleckú efektivitu. Šancu dostane asi aj druhý brankár. Generálny manažer zrejme ešte zvýši snahu pritiahnuť do tímu strelca, o ktorom hovorí odkedy sa nedohodli so Šatanom.

Stresovať sa ale obaja zatiaľ príliš nemusia. Sezóna Slovana ako keby sa ešte nezačala, pokiaľ sa neodohrá prvý zápas na domácom ľade. Ak prinesú z dvoch zápasov v tomto týždni akékoľvek body, nikto z nepodareného štartu belasých v novom ročníku KHL vedu robiť nebude.

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2013. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.