Víkendové snehovánky: Petra, Pavl(ín)a

10.12.2018 / Juraj Kurek
Petra Vlhová. (photo: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta)

Petra Vlhová. / (photo: SITA/AP Photo/Giovanni Auletta)

Viete, kedy naposledy sme mali v jeden deň na pódiu dve lyžiarky v dvoch rôznych športoch?

Výnimočný deň

Bolo to dávno: 22. januára roku Pána 2012, kedy Veronika, vtedy ešte iba Zuzulová, skončila v slalome v Kranjskej Gore na treťom mieste a Nasťa Kuzminová, v hromadnom štarte v Anterselve na druhom. Po bezmála siedmich rokoch, po množstve nepodpísaných zmlúv, preplakaných tlačoviek a kolónach tatroviek na Chopku si môžeme povedať jedno: slovenský zimný šport stále neskapal.

Petra Vlhová v paralelnom slalome podľa očakávaní (keďže ďalšia do partie Hansdotterová vypadla už v prvom kole) bez väčších problémov dolyžovala až do finále. Tam výrazne potrápila suverénnu Shiffrinovú, no tá si ide naďalej svoje. Sveťák sa ešte pomaly ani nezačal a ona už má náskok 400 bodov (za víťazstvo je sto). To už ani nie je iná liga, to je úplne iný šport.

Petra mala štartovať aj v Super-G, no pár dní predtým ju seklo v krku. Tohtosezónnej premiéry v kĺzavej disciplíne sme sa teda opäť nedočkali. Až to už občas vyzerá, akoby sa im schválne vyhýbala. Adam Žampa opäť bodoval v obrovskom slalome, tento raz bohužiaľ nezopakoval 6. flek z druhého kola z Beaver Creeku. Skončil až 29.. Slalom vo Val d’Isere kvôli počasiu zrušili a ženy, ktoré tam mali súťažiť budúci víkend, presmerovali do talianskej Val Gardeny.

Pavlína Fialková má za sebou životný víkend. Štvrté, šieste a tretie miesto, 47 trafených rán z 50. Na memečka po zbabranej olympijskej štafete si dnes už spomenie málokto. Paulína má takú fazónu, že si skoro nikto nevšimol, že Nasťa je zatiaľ z formy. Teda, čo by za aspoň takú dali muži. Po katastrofe v individuálnych pretekoch, kde obsadili Kazár a spol. priečky č. 47, 88, 93 a 107 (zo 109 borcov v cieli)  prišiel o niečo lepší šprint kde Otčenáš síce famózne strieľal, no katastrofálne bežal a nakoniec bral iba tri body. Stíhačka už bola ako z minulej sezóny, teda zlá. Na druhej strane, odteraz to môže byť už len lepšie.

Aj curling je zimný šport

Plus jedna perlička z vášho obľúbeného curlingu. Dvojica bývalých hráčov NFL, menovite Marc Bulger, bývalý dlhoročný quaterback St. Louis Rams a Jared Allen, defensive end ktorý si urobil najväčšie meno v Minnesote, si pred rokom povedala, že sa chce dostať na zimnú olympiádu. Ako väčšina laikov automaticky usúdili, že najschodnejšia cesta smeruje cez curling. Peniaze u nich asi nie sú problém, tak na pozíciu skipa naverbovali Johan Bentona, niekdajšieho majstra sveta v tíme Johna Shustera, (aktuálny olympijsky víťaz, ale už bez Bentona). Štvoricu dopĺňa mladý Hunter Clawson.

No ale aby sme to skrátili, prihlásili sa na turnaj zo série World Curling Tour v Minnesote, a napriek kvalitným posilám dostali štyri výprasky (okrem iných aj od Johna Shustera) a išli spokojne domov. Nuž, zložiť utekajúceho protihráča na zem je jedna vec, ale hodiť dokonalý double runback double je iný kumšt.

Juraj Kurek

Juraj Kurek

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár