Momenty Ligy majstrov: Plzeň tečie od radosti

13.12.2018 / Miloš Kubalík
Hráči Plzne sa tešia na jedno orosené. Zaslúžene.  (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Hráči Plzne sa tešia na jedno orosené. Zaslúžene. / (photo: SITA/AP Photo/Petr David Josek)

Liga majstrov a futbalových herečiek v poslednom kole skupinovej fázy priniesla nečakané výsledky. Mnohým tímom už o nič nešlo a tak to aj vyzeralo pri pohľade na konečné skóre.

Možno aj vďaka stávkarskej mafii horúčke je z čoho vyberať: Prehra Juventusu vo Valencii, hanba Realu, alebo šialený zápas v Amsterdame. V Plzni napríklad na ihrisku exceloval Pellegrini. Svojim spôsobom. Tu sú tri najzaujímavejšie momenty posledného kola z nášho uhla pohľadu.

Čo Ti Šibe v Amsterdame

Konečne sme videli poriadny #ČoTiŠibe zápas. Tí, čo ho naozaj aj videli, budú súhlasiť.

Červené karty, kopy do hlavy ako v klietke bojovníkov a šesť gólov. Ešte v 80 minúte bolo 1:1, potom sa začali diať veci. Penalta pre Ajax, penalta pre Bayern, v 90. minúte gól Bayernu. Za pár minút z 1:1 na 2:3 v neprospech domácich. Krvi by sa na štadióne ani predavačom párkov nedorezal, keď v 95. minúte Ajax vyrovnal na konečných 3:3. Obaja pritom postúpili do osemfinále, no fanúšikom nadelili krásnu predvianočnú nádielku. Robert Lewandowki sa vďaka dvom gólom stal najlepším strelcom v skupinách, Thomas Muller zase víťazom súťaže napodobiteľov Brucea Leeho.

Obom aktérom sa červenalo pred očami.

CR7 efekt

Ach Real. Ako sa hovorí, všetko sa raz musí skončiť. Kedysi prišiel koniec tiky a taky, teraz sa črtá koniec éry Realu Madrid, ktorý v posledných piatich sezónach vyhral šišatú trofej štyrikrát.

V skupine ho zahanbila úderka z Moskvy, konkrétne CSKA. S celkovým skóre 0:4 (vonku 0:1, doma 0:3) pripravili bielym baleťákom jediné dve prehry v skupine, stredajšia je dokonca najväčšou domácou v histórii LM na Bernabeu. Aj napriek tomu skončil Real na prvom mieste a CSKA na poslednom mieste. Tomu sa nemôže hovoriť ani cena útechy. Madridistom chýba Ronaldo ako hokejistovi hokejka alebo tenistovi raketa. Nebude to ono a niekto sa na nich na jar vyšantí. Zasmiali by sme sa, ak by to bol Juventus.

 

Plzeň tečie do Vltavy

U susedov je veselo. Aj keď boli aj iní adepti, vyberáme hráčov z mesta horkého piva.

Plzeň postúpila do pohára útechy a na jar bude bojovať spolu s Neapolom, Chelsea, Arsenalom a Interom s Milanom o nepodstatnú trofej. Čo by za to ale dali slovenské tímy.... Futbalisti spoza rieky Vltavy porazili doma Rimanov 2:1. Za AS v 80. minúte nastúpil aj Pellegrini. Aby sa v 90. minúte porúčal po červenej karte. Luca Pellegrini, samozrejme. Bratranci dosť chvália Hrošovského, v pohároch hrajú pravidelne, bez hanby a v skupine s Realom Madrid mohli možno uhrať aj viac, ako tretie miesto. Pri troche šťastia.

Futbalisti sa pobrali na zimný spánok a my sa ozveme opäť na jar. Osemfinále Ligy majstrov bude už bez Slovákov, ale zápasy sa oplatí sledovať aj tak. A na čo sa ešte môžeme tešiť? V playoff pribudne k rozhodcom VAR. Teda nebudú už žiadne uVARené penalty. Aspoň dúfame.

Pekní sú nie? 16 členná futbalová rodina.

Miloš Kubalík

Miloš Kubalík

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár