Pocta Trénerovinám

17.12.2018 / Denis Bohumil Schvarcz
Ivan Galád, smutný tréner a obľúbená postava mnohých Trénerovín. (photo: SITA/Diana Černáková)

Ivan Galád, smutný tréner a obľúbená postava mnohých Trénerovín. / (photo: SITA/Diana Černáková)

Neexistuje asi ľahšia vec, ako byť futbalovým trénerom v pondelok. "Po zápase si pozrieme video a rozanalyzujeme si, kde sa stali chyby a prečo sme prehrali", odznieva na tlačových konferenciách z úst koučov.

Presne tak sa začínali Pondelkové Tréneroviny keď ešte boli v plienkach. Keď ešte Košice hrali v najvyššej slovenskej lige a dresy potili legendy typu Hodúr, Fodrek, či Braňo Obžera. Nie je pre mňa po vyše piatich rokov ťažšia vec, ako sa s populárnou pondelkovou rubrikou rozlúčiť. Nepoznám nikoho, komu by nechýbala. Podľa mňa aj Ivan Galád s Petrom Gergelym minulý týždeň slzy ronili. 

Preto sme tuto s kolegami pripravili drobné poďakovanie Richardovi. Majstrovi hlášok a popularizátorovi ligového futbalu, akého si počas piatich sezón často ani ten ligový futbal nezaslúžil. Zúfať ale netreba. Ako sa poznáme, niečo podobne vtipné vymyslíme. Aj na pondelok, aj spolu s Richardom.

Poďme sňať pomyselný klobúčik napríklad pri zaujímavých číslach z histórie Trénerovín. 

Návštevnosť

Spolu navštívilo Richardove Tréneroviny za päť sezón takmer 433 000 divákov. Priemerná návštevnosť na sezónu teda presiahla 86-tisíc fanúšikov. 

Z útrob analytických nástrojov vyťahujeme niekoľko ďalších zaujímavých čísel: 

Počet Trénerovín: Bez štyroch 200

Najvác Trénerovín za rok: 43 (2018) 

Rekordná návšteva: 6 842, Tréneroviny s názvom Ahoj Juraj, september 2014

Priemerná návštevnosť: 2 300. Len Trnava a DAC majú v aktuálnej sezóne vyššiu. 

Rekordná návštevnosť za rok: 126 572 (2018). Pre porovnanie, v Dunajskej prišlo na jeseň tohoto roka na futbal 67 650 ľudí...

Rekordná návštevnosť za mesiac: 21 724 (August 2016)

Obľúbené hlášky 

Pondelkové Tréneroviny dodávali pondelok čo pondelok mrzutému dňu to najpotrebnejšie - humor. Richardove hlášky sa stali legendárnymi. Niektoré zľudoveli, iné boli zodpovedné za zvýšené príjmy opravárov klávesníc v prvom pracovnom dni po víkende. Viacerí fanúšikovia sa za tie roky sťažovali, že si rannou kávou oprskali rovno aj monitor. S kolegami sme pripravili naše obľúbené. Ak máte svoje, pokojne ich pridávajte do komentárov na Facebooku. Keď ich bude dosť, vytlačíme ich, zarámujeme a odprezentujeme Richardovi na vianočnom večierku.

Telovýchovný vedúci

V úplne prvých Trénerovinách ma zaujal Richard okrem iného aj takto: "Ak by som nemal čo robiť a posledná vec na svete, ktorá by sa dala vidieť, by bol zápas medzi Vionom a Banskou Bystricou, aj tak by som tam nešiel. Byť z Bystrice, išiel by som radšej Handzušovi pomôcť dvihnúť pohár, ako sa pozerať na snahu svojho mužstva ubrániť to v Moravciach."

Martin Marys Pagáč

"Ofosu s Čanturišvilim by si v nedeľu nevedeli nahrať ani program na Magio TV."

Miloš Kubalík

"Ak sa narodíte ako tráva v Holandsku, máte iba dve možnosti. Skončiť vyfajčený niekde v uliciach Amsterdamu alebo sa stať futbalovým trávnikom."

Juraj Kurek 

"Ševelovi v hre chýbalo srdce a aby naštval hejterov, v zostave zdvojnásobil počet Slovákov. Aj keď teda, z rukáva vytiahol Kornela. To je ako keď si v cukrárni vypýtate krémeš a prinesú vám cesnakový langoš."

Tomáš Tomeček

"Zamerať sa na mladých chlapcov nemusí automaticky znamenať obvinenie z pedofílie."

Gabriel Vass

“Taborda by nechytil ani žltačku v Letanovciach.”

Martin Sadlek

"Prvý polčas bol tak chudobný na futbal, že ani Vareha by si z neho nedokázal vypýtať vratku DPH. Trošku viac snahy mali Michalovce, ale to len preto, že im ešte účinkoval kinedril z cesty autobusom a domáci boli tesne pred zápasom na tobogánoch."

Tomáš Turek 

“Ak chceme na našej lige nájsť niečo pozitívne, začnime reprezentačnými prestávkami. Ak chceme ísť ešte ďalej, na kruhovom objazde zabočte doprava, smer Žilina a zaparkujte pri štadióne.“

Michal Mácsai

"No a pozerať sa nedá ani na hru Trnavy. Pripomína to klince hodené do ventilátora a pre oči to má úplne rovnaký účinok."

Martin Cejo Bosák

"Brejky hostí boli také rýchle, že obrana Podbrezovej podala sťažnosť na dopravnú políciu." 

Denis Bohumil Schvarcz

Denis Bohumil Schvarcz

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár