Christián Herc: Vo Wolves sú somnou spokojní

28.12.2018 / Gabriel Vass
Christián Herc (uprostred) vedie loptu.  (photo: SITA/Martin Havran             )

Christián Herc (uprostred) vedie loptu. / (photo: SITA/Martin Havran )

Christián Herc je vychádzajúcou hviezdou našej ligy. Stále iba 20-ročný stredopoliar je rodákom z Levíc. Jeho futbalová cesta začala v Nitre a neskôr si to zamieril do anglického Wolverhamptonu Wanderers. Pred rokom si ho na hosťovanie stiahla DAC Dunajská Streda, kde má možnosť naplno využiť svoj potenciál a rozvíjať svoju kariéru. Postupne sa začal presadzovať v mládežníckych výberoch Slovenska a dnes je už považovaný za jeden z pilierov súčasnej U21.

Christián, ako si strávil Vianočné sviatky? Len jedlo a zábava, alebo sa našiel aj čas na športovanie a udržiavanie sa v kondícii?

Zatiaľ som sa venoval skôr oddychu, ale už sa postupne začínam pripravovať na druhú časť sezóny.

 

Dostali sme informáciu, že po poslednom zápase DAC-u si sa šiel na pár dní ukázať do svojho materského klubu - Wolverhamptonu. Čo ti to dalo a ako vnímajú tvoje doterajšie pôsobenie v Dunajskej Strede?

Áno, musel som na týždeň vycestovať naspäť do Wolves a porozprávať sa, čo a ako bude. Nakoniec sa rozhodlo, že ešte zostanem na Slovensku, za čo som veľmi rád. Povedali mi že zatiaľ sú spokojní s tým ako sa mi darí v Dunajskej, takže v tomto smere je všetko v poriadku. 


V uplynulých dňoch sa dokončila MOL Academy a hovorí sa, že je jednou z najmodernejších v strednej Európe. Aký veľký vplyv to má na tréningový proces a ako by si ju porovnal s tými v Anglicku?

Zatiaľ som v nej iba trénoval ale vyzerá výborne. V januári sa tam už nasťahujeme. Ale počul som, ako budova vyzerá vnútri, bude to vynikajúce.


V čom si myslíš, že je Fortuna Liga dobrá, a čo by si chcel aby sa zmenilo k lepšiemu?

Myslím si, že liga je dobrá v tom, že veľa klubov dáva šancu mladým hráčom, ktorí sa môžu ukázať.


Ak by si si mohol vybrať troch hráčov z našej ligy, ktorých by si chcel priviesť do DAC?

Toto nie je veľmi otázka na mňa, takže si netrúfam odpovedať.


Si skôr introver alebo extrovert?  Ak by si sedel sám v kaviarni a prišiel by niekto s tým, že by chcel podebatovať o klube alebo futbalovom živote, poslal by si ho slušne preč alebo by si nemal problém stráviť s ním dvadsať minút?

Som skôr extrovert. Čiže človek, čo nevie byť veľmi dlho ticho. Takže určite by som nemal problém na káve pokecať s hocikým. 


Ako vnímaš sprievodné akcie klubu, akými sú autogramiády, otvorené tréningy, súťaže pre fanúšikov atď? Berieš to ako nutnosť alebo sa tam aj tešíš?

Ja sa na to teším, lebo záujem zo strany fanúšikov je vynikajúci. A som rád, keď môžem potešiť každého fanúšika už len tým, že sa mu podpíšem alebo rozdám kartičku.


Používaš počas zápasov „thrash talk“ na vyrušenie protihráčov?

Nie, toto nepoužívam.


Aký máš vzťah k ostatným športom? Obuješ občas aj korčule na ľad alebo chytíš tenisovú raketu?

Korčule si veru neobujem, ale baví ma ping-pong, basketbal a poker.


Aký je tvoj najväčší sen v živote? (Osobný alebo športový.)

Presadiť sa v nejakej poprednej lige a hrávať pravidelne.


Rýchle otázky:

Obľúbený klub: Manchester United

Obľúbený hráč: Neymar

Športový vzor z detstva: môj otec

Obľúbené jedlo v mekáči: 2x Cheesburger, hranolky, Sprite a McSunday s dvojitou dávkou karamelu

Pivo po zápase: áno

Najlepší parťák z tímu: Martin Jedlička

Najlepší parťák z repre: Ľubomír Tupta

Gabriel Vass

Gabriel Vass

(C) SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. 2018. Obrazový materiál podlieha autorskoprávnej ochrane. Jeho kopírovanie a redistribúcia je zakázaná.

Napíš komentár