Miroslav Šatan sa klania fanúšikom po poslednom zápase sezóny v základnej časti KHL. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Slovan v KHL: Štvorka za sezónu a tri priority pred ďalšou v KHL

Denis Bohumil Schvarcz a Štefan Cebro

Blíži sa MDŽ a s ním playoff hokejovej Extraligy, načim je zhodnotiť sezónu bratislavského Slovana v KHL. O tom, že sa skončila predčasne, neslávne a pre oči aj srdcia belasé bolestne, sa píše všade. My sme si s kolegom na tú tému pokecali na Gtalku, prinášame prepis našej debaty. Nielen o sezóne, ktorá bola ale aj o tom, čo by mal Slovan urobiť, aby sa nezopakovala. 


Je po sezóne, zvykajte si. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Dostihla Slovan karma?

Peter Vretenička

Bratislava je dole nohami, veď jej hráči chýbali naposledy v play-off ešte v sezóne 1992/93. Pravda je taká, že Slovanisti horeli túto sezónu ako olympijská pochodeň. Ich výkony nepripomínali hokejistov ale skúseného mäsiara, ktorý ide od porážky k porážke. Cestu do vyraďovacích bojov im nedokázal nájsť ani ich Mojžiš. Nič však nie je stratené. Do ich vitrínky môže ešte stále pribudnúť aspoň zaváraninový pohár nádeje.


Pohľad žraloka. (photo: SITA/AP Photo/Tony Avelar)

Papierové predpoklady: J.R.

Mišo Hudák

Niet väčšieho potešenia, než si prečítať pamäti jedného z najväčších tlčhubov v histórii zámorskej hokejovej ligy. Už počas hráčskej kariéry sa blysol mnohými brilantnými vtipmi a širokým slovníkom, profesionálny rast v pozícii hokejového analytika mu dovoľuje rozvíjať rozprávačské umenie do dalších úrovní. Počas NHL zápasov pod holým nebom, ktorých táto sezóna priniesla plnú náruč, bol Jeremy Roenick príjemným osviežením každého prenosu.


Zdeno Chára stále nevie, za čo sa má Šatanovi ospravedlniť. Do tichej vojny zasiahla OSN... (photo: SITA/Marián Peiger)

Bezpečnostná rada OSN schválila uznesenie o Chárovi a Šatanovi

Laco Králik

Góly-Body-Hlody prinášajú neobjektívne, fiktívne, neoverené a miestami až nemiestne nepravdivé novinárske kačice. Ak nie je v texte uvedené inak, zdrojom všetkých informácií je agentúra JPP.


Fotky Haláka v drese St. Louis sú už len archívne. (photo: SITA/AP Photo/Kathy Kmonicek)

Halák vymenený! Ktorý Slovák bude ďalší?

Peter Vretenička

Play-off NHL sa pomaly ale určite blíži, a preto kandidáti na Stanleyho šálku začínajú zbrojiť. Prestupový kolotoč počas uplynulej noci nakopli St.Louis Blues a Buffalo Sabres, ktorí sa dohodli na veľkej výmene hráčov. Jaro Halák tak putuje do najslabšieho tímu ligy. 


Tréner nepozrajte tak prísne. Dávame Vám ešte jednu šancu. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Vujtek si zaslúži druhú šancu, ale musí správne komunikovať

Štefan Cebro

Dohady o tom, či mali Vladimír Vůjtek s Ottom Sýkorom skončiť pri reprezentácii sú na mieste. To, čo predviedol slovenský tím na olympijských hrách bolo fakt hanebné, aj keď nebolo to až tak prekvapujúce. 


John Tavares je jednou z obetí Soči 2014. (photo: SITA/AP Photo/Mark Humphrey)

ZOH 2018 bez hráčov NHL?

Peter Vretenička

Olympiáda v Soči je už minulosťou, a preto sa pozornosť sústreďuje na tú nasledujúcu v Južnej Kórei. Henrik Zetterberg, Tomáš Kopecký, Alexander Barkov, John Tavares, Mats Zuccarello a Paul Martin. To je 6 najväčších argumentov, prečo by sa hráči NHL nemali na ďalšej olympiáde objaviť. 


Belasým stále tečú slinky na playoff, šance ale vidíme podobné Šatanovmu číslu na drese.  (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Magické číslo Slovana Bratislava je 6

Denis Bohumil Schvarcz

Dnešným večerným zápasom HC Slovan Bratislava - Dinamo Minsk sa začne záverečný štvorzápasový trip hokejistov bratislavského klubu z pohodlia domova taxíkmi / služobnými automobilmi do garáže pod Zimným štadiónom slávneho krasokorčuliara.


Sklonené hlavy netreba ignorovať, ale urobiť všetko preto, aby boli znova hore. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Ignorované hokejové impulzy

Denis Bohumil Schvarcz a Peter Vretenička

V akom stave je po ZOH Slovensko ako hokejový národ? V konfrontácii s najlepšími možnými hokejistami sveta sa repre výber nezmestil ani do Top 10. Múdre hlavy na čele hokeja dostali ďalší impulz, aby si uvedomili, že z minulosti sa žiť nedá (aj keď tá minulosť je len pár rokov stará a striebro z Helsínk nevybledlo). Podobné impulzy prichádzali už v dávnejšie, väčšina z nich bola ignorovaná.