Mike Babcock, najlepšie platený motivačný spíker v hokejovom svete. (photo: SITA/AP Photo/The Canadian Press, Jeff McIntosh)

Papierové predpoklady: Leave No Doubt

Mišo Hudák

Určite poznáte knihy Chudobný otec, bohatý otec alebo Štvorhodinový pracovný týždeň alebo akýkoľvek iný titul motivačnej literatúry, ktorá z vás má urobiť lepšieho, krajšieho, efektívnejšieho, produktívnejšieho a najmä bohatšieho človeka. Do poličky vedľa takýchto kníh si môžete uložiť aj Leave No Doubt: A Credo for chasing your dreams od trénera Detroitu Red Wings a kanadskej reprezentácie na posledných dvoch olympijských turnajoch.


Sersen a Štajnoch z Bratislavy a Kolena na kolene si dali rande v Steel Aréne. V Košiciach bolo včera hokejovo.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs Slovan 1:3

Mišo Hudák

Slovenský superpohár, El Clásico, Súboj titanov, Rumble in the Jungle, Zápas roka máme za sebou už uprostred leta. Nádherný športový podvečer, ktorého od perfekcie oddelil len lokálny výkon lokálneho najtuhšieho jadra.


P.K. môže oslavovať. Podpísal takú dobrú zmluvu, akú ani sám nechcel. (photo: SITA/AP Photo/Sharon Ellman)

Dvaja o tom istom: Preplatili Canadiens P.K. Subbana?

Štefan Cebro a Peter Vretenička

To, že Kanaďania milujú hokej, je jedno z najznámejších športových klišé. Ale to, že ho dokážu milovať až tak, že im zatieni mozog a zdravé myslenie je žiaľ fakt. Najmä, keď ide o ich kluby a kanadských hokejistov.


Ken Dryden počas ceremoniálu vyradenia jeho čísla z prevádzky v Montreale, 2007. (photo: SITA/AP Photo/Ryan Remiorz)

Papierové predpoklady: The Game

Mišo Hudák

"A work of art that defines and represents our game" The Hockey News. Ken Dryden, PC OC, odchytal v základnej časti sezóny 1970/71 len šesť zápasov, ale aj napriek tomu to bol on, kto doviedol Montreal Canadiens na konci playoff k poháru.


Tomáš Tatar oslavoval aj v júli. Novú zmluvu s Red Wings. (photo: SITA/AP Photo/Tony Ding)

Poradňa zmäteného fanúšika: Čo spravil júl pre hokej?

Peter Vretenička

"Mohol by prosím pre mňa niekto zhrnúť tie najpodstatnejšie veci čo sa udiali. Nech viem, čo spravil júl pre hokej. S mrazivým pozdravom, váš šťastne rozmrazený čitateľ Servác H." Servus, Servác. Nič jednoduchšie. Nech sa páči, ako pre teba, súhrn júlových hokejových udalostí. 


Košice a Martin sa stretli aj v playoff minulej sezóny Extraligy.  (photo: SITA/Ivan Fleischer)

VSŽ vs Martimex 3:4

Mišo Hudák

Rozkorčuľovanie pred zápasom sezóny proti Slovanu zabezpečil Martin. Veď čo iné by mohlo byť udalosťou roka, ako športové zápolenie, na ktoré sa zídu tisícky obetí, aby za svoje ekonomické, sociálne, osobné aj intímne problémy verejne obvinili vládny hokejový klub z hlavného mesta.


Toronto Maple Leafs a New York Rangers sú v alternatívnej histórii v jednej divízii.  (photo: SITA/AP PHOTO/CP, Frank Gunn)

Letný tábor NHL: Alternatívne dejiny

Mišo Hudák

Finále Stanleyho pohára, odovzdávanie individuálnych cien, draft, otvorenie hráčskeho trhu, NHL počas úmorného tepla vyčerpala všetky tromfy. S ohľadom na skutočne letný čas, v ktorom hokej nemá miesto, som vytvoril paralelnú históriu organizácií zúčastňujúcich sa bojov o Stanleyho pohár. 


Stanleyho pohár na hasičskom aute nad hlavou Mariána Gáboríka. (photo: SITA/Jozef Jakubčo)

Deväť príhod Stanley Cupu

Peter Vretenička

Stanley Cup má za sebou pozoruhodný život. Rybárčil v severnom Ontáriu, slúžil ako golfová jamka a tiež sa prebúdzal vedľa manželiek hokejistov. Hokeju neznalým ľuďom poslúžil na všetko možné – používali ho ako kvetináč, misku pre psa, pivný pohár, dokonca z neho jedli kone ovos. Okukovalo tucet naháčov v saune na malom ostrove pri fínskom pobreží a strávil aj pár nocí vo väzení. Napríklad v Rusku mal celu len pre seba. Predchádzajúce riadky vás teda dozaista presvedčili, že si jeho dobrodružstvá zaslúžia vlastný článok.


Nájdu Chárovci náhradu za Iginlu? (photo: SITA/AP Photo/Winslow Townson)

Chárov Boston je silný, ale nemá strelca

Štefan Cebro

„My, Los Angeles a určite k treba pripočítať aj Boston, čo sa týka sily v posledných rokoch,“ odpovedal v jednom z rozhovorov na otázku, kto je najsilnejší v súčasnej NHL, krídelník Chicaga Marián Hossa.


Mike Milbury, expert trejdov, ktoré by sa robiť nemali. (photo: SITA/AP Photo/Henny Ray Abrams)

Milburyho tragikomická kariéra

Peter Vretenička

Ak si chcete vybudovať povesť chodiacej pohromy, potrebujete okrem neschopnosti aj veľkú dávku nešťastia. Svoje o tom vie Mike Milbury, ktorý sa ,,preslávil“ ako najhorší manažér v dejinách NHL. Ako to dokázal?